Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Zamek klapy dziwny objaw  
 Tytuł: Zamek klapy dziwny objaw
PostNapisane: 4 wrz 2019, o 21:14 

Model SAABa: YS3D B204i
Grzebię dziś przy krokodylku I znów mam zadanie do rozwiązania. Zamek klapy jest jak wiadomo z słownikiem elektrycznym i od początku miał dziwne objawy. Po pierwsze nie działa prawidłowo centralny pilotem ani też przyciskiem na drzwiach. Siłownik niby ruszy ale dzwigienka tylko się wysunie I od razu cofa. Niezależnie od tego czy centralny jest zamknięty, czy otwarty, klapa zawsze jest zamknięta i da się ją otworzyć tylko w jeden sposób - kluczyk muszę w zamku przekręcić w lewo i trzymając go otwieram klapę klamką. Nic innego nie działa. Zawsze tylko siłownik cyknje ale nie otwiera centralnego.
Poza tym gdy podłączę wtyczkę dwupinowa do zamka mechanicznego, niezależnie od tego co zrobię, na liczniku świeci się, że klapa jest otwarta i centralny działa bez ryglowania podwójnego.
Mam już podmieniony zamek mechaniczny i siłownik elektryczny ale nic to nie zmienia.
Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co dalej?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Zamek klapy dziwny objaw
PostNapisane: 29 wrz 2019, o 11:40 

Model SAABa: YS3D B204i
Znalazłem przyczynę tej usterki. Siłownik elektryczny i zamek są sprawne a winnym było cięgno łączące siłownik z zamkiem. Widziałem już wcześniej, że jest robione gdzieś na kolanie z niezbyt prostego drutu. Wykonałem więc nowe z grubszego, ocynkowanego drutu ale nadal było źle, więc zrobiłem kolejne, dłuższe o kilka mm i bingo! Wszytko teraz działa jak powinno. Cięgno było zbyt krótkie po prostu.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]