Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Problem z odpalaniem, 2.2 TiD 125KM
PostNapisane: 3 paź 2017, o 15:38 

Model SAABa: 9-3 2.2TID
Witam,
mam pewien problem, otóż mój saabik niechętnie odpala po postaniu nawet kilku godzin. Jak jeździłem codziennie to nie było problemu, ale jak zacząłem używać auta coraz rzadziej to problem się nasilił. Początkowo dopiero po 2 dniach był problem, teraz jest problem nawet po 12 godzinach. Akumulator jest w porządku to wiem na pewno, kręci się ok, z ciekawostek to że jak się trochę autem porusza/potrzęsie (przez np. drugą osobę) podczas kręcenia to zapala. Mechanik niby zamontował zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym żeby się nie cofało, ale to nic nie pomogło albo zaworek jest zepsuty. Proszę o pomoc i wskazówki co ewentualnie mógłbym zrobić bez problemu sam, gdyż jestem młodym kierowcą i nie znam się jeszcze za bardzo, ale jak się samemu nie zrobi, to nikt mi tego dobrze nie zrobi.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Problem z odpalaniem, 2.2 TiD 125KM
PostNapisane: 21 sty 2018, o 11:18 

Model SAABa: 9-3 2.2TID
Nie akumulator wporzadku, po ustawieniu zaplonu nie znikala tylko kontrolka check engine, przy czym jak udalo sie odpalic to po kilku minutach znikala. Tak czy inaczej problem udalo sie juz rozwiazac okazało sie ze modul sterujacy swiecami zarowymi byl niesprawny i raz dawal sygnal raz nie

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]