Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: 2,2 tid wibracje całego auta i brak mocy
PostNapisane: 22 paź 2019, o 21:34 

Model SAABa: 93 SE
SAAB 9-3 silnik 2,2 tid moc 115km rok 2000

Chciałbym z lekka opisac problem, kupiłem autko z uszkodzonym sprzęgłem ogarnąłem temat po drodze wymieniłem tylną poduszkę olejową i lewą przy filtrze powietrza. A Autko jak drżało tak drży całe, do tego brak mocy dopiero może przy 2,5 tyś jakoś się rozbudzi do jazdy, ale setkę to robi chyba w 15 sek. Kolektor wymyty do czystego, łopatki tak samo, egr czyściutki, wszystkie zawory podciśnienia sprawne i wymyte oraz nowe węże podciśnienia, intercooler wymyty bo poprzednia turbina lała olejem, ona też wymieniona ale na używaną i już oleju nie podaje. Węże powyżej tych 2 tyś puchną od turbo.
Ale najgrosze to te drżenie całego kokpitu i wszystkiego dookoła no razem z tym brak mocy. Błędów żadnych silnik niema, autko odpala pięknie, gasi też ładnie, ani przy odpalaniu ani gaszeniu nie zarzuca silnikiem bardzo płynnie. Ale już jak odpali to bardzo mocne drgania.
Co jeszcze przychodzi wam do głowy?? Myślę czy zrzucić pasek klinowy i odpalić bez może koło pasowe tak wibruje?? Nie wiem kompletnie, ogólnie autko super ale drgania i brak mocy koszmar. Autko nie kopci przy butowaniu nawet żadnej chmurki nie puści tylko malutka przy odpaleniu, sprawdzać kompresję?? ale tak ładnie odpala. Pomocyyyyyy brakuje mi pomysłów, myśle o nowej turbinie bo ta słabo pompuje około 1,1 bara ale co z tymi wibracjami tragedia...skąd to się bierze. Już żałuje tego 2,2 tid ale w Oplu sprawowało mi się to super.
Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

Ostatnio edytowano 22 paź 2019, o 21:57 przez Martiii, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: 2,2 tid wibracje całego auta i brak mocy
PostNapisane: 22 paź 2019, o 21:37 

Model SAABa: 93 SE
Aha jeszcze spalanie, oczywiście z tego braku mocy to narazie pokazuje gdzieś koło 11-12 litrów. Pompę widać ktoś regenrował bo śruby flamastrem pozalepiane. Już mi chodzą po głowie myśli o całym nowym silniku na podmiankę.
Słuchajcie a co myślicie o kole pasowym??? może faktycznie zrzucić pasek klinowy i odkręcić koło pasowe i odpalić autko.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]