Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Problem z radiem, kierunkami.. ogólnie z dźwiękiem
PostNapisane: 12 sie 2017, o 09:39 

Model SAABa: 9-3
Witam, od momentu zakupu auta nie działało radio, jak to handlarz powiedział raz działa raz nie :D Więc sobie myślę, ok, pewnie panel/wzmacniacz do wymiany(radio tylko nie gra, podświetlenie działa normalnie). Jednak z tego co wiem to brak zapiętych pasów czy też włączony kierunkowskaz również powinno być jakoś sygnalizowane dźwiękowo, a u mnie nie jest. Gdzieś tam wyczytałem, że może być to wzmacniacz pod siedzeniem jednak pewności nie mam a koszt używki to 400-500 złotych. Jak mogę to zdiagnozować co dokładnie padło?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Problem z radiem, kierunkami.. ogólnie z dźwiękiem
PostNapisane: 12 sie 2017, o 14:43 
Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS 1.8i
Uczulałem abyś sprawdził saaba pod kątem elektryki. Często przy zakupie coś jest padnięte lub padnie w niedĺugim czasie. Brak radia, kierunków itd to zazwyczaj wina wzmacniacza pod fotelem kierwocy. Odsuń na max fotl i sprawdź czy siedzi tam wzmacniacz. Naprawa to albo wymiana na nowy / zregenerowany albo tymczasowo połączenie światłowodu na krótko. Na youtube znajdziesz poradniki. Powodzenia.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 15:10 

Model SAABa: 9-3 ss 1.8t
Witam, podlacze sie pod temat. Czy w ss'ie 2006r 1.8t jest dzwiek kontrolki rezrwy i niezapietych pasow-u mnie nie dzial?Poza tym wszystko ok.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 12 sie 2017, o 22:14 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 II 1,8t
nie ma dźwięku kontrolki rezerwy, a dźwięk niezapiętych pasów można włączyć/wyłączyć Techem

PostNapisane: 15 sie 2017, o 01:54 

Model SAABa: 9-3 ss 1.8t
Ok. Dzieki za info.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 16 sie 2017, o 09:45 

Model SAABa: 9-3 SC Vector
Dźwięki systemowe są generowane przez:
Pol liftowa (licznik z SIDem) przez zestaw wskaźników
Przed liftowa - SID umieszczony centralnie przez moduł tunera i moduł sterowania radiem.

Wnioskuje że posiadasz wersję do 2006 roku. Więc...
Jeśli działa SID (wyświetla godzinę i inne informację), samochód odpala - moduł sterowania radiem jest podpięty. Nie piszesz która wersja. Jeśli wyświetlacz nie podświetla się (wersja II i III) problem jest ze światłowodem.
Czy są głośniki w desce rozdzielczej - prawy i lewy?
Zdemontować moduł klimatyzacji. (podważyć z lewej i prawej strony i wysunąć do przodu.)
Za modułem Klimy - będzie widoczny CD-ROM i w głębi metalowa skrzynka. Całość jest mocowana na dwóch zatrzaskach po bokach. Są to cienkie blaszki o szerokości ok 2 cm. Nożykiem lub cienkim śrubokrętem odchylić je do środka. Cały moduł powinien się lekko wysunąć.
Z tyłu są złącza. Odpiąć złącze od tunera (od góry jest dźwigienka - odchylając ją - wysunie się wtyczka z gniazda).
Wtyk jest modułowy - demontowalny, podzielony na sekcje. Zewnętrzna dolna - 8 przewodów są podłączone do głośników. Centralna dolna jest zasilanie i inne pierdołki. Górna z trzema przewodami - gniazdo AUX. i Krańcowa z dwoma pomarańczowymi przewodami (w białym, sztywnym peszlu) są to światłowody. Jeden z nich powinien świecić czerwonym światłem. Jeśli oba włókna są ciemne - gdzieś jest przerwa w obwodzie światłowodu.
(UWAGA!!! NIE PATRZEĆ BEZPOŚREDNIO WE WŁÓKNO!!!)
We wtyczce są dwa gniazda na światłowód. powinien być wpięty w gniazdo zewnętrzne. raczej nie da się wpiąć go odwrotnie.
Podobnie sprawdzamy wtyk CD-ROM (tam jest tylko zasilanie i światłowód.

Wniosek jest prosty. Wszystkie urządzenia muszą być wpięte do światłowodu. Muszą mieć zasilanie stałe +12V. Sprawdzić bezpieczniki od urządzeń. Wypięcie któregoś z urządzeń, brak zasilania, załamany lub przerwany światłowód powodują tę awarię.

Wzmacniacz pod siedzeniem nie ma nic do dźwięków systemowych.

Pętla jest w kolejności:
Moduł regulacji -> CD-ROM przedni -> tuner -> złącze przy słupku -> wzmacniacz przedni -> moduł navi -> DVD-rom -> Złącze przy słupku ->Moduł regulacji.
(to złącze przy słupku jest zrobione do podłączenia urządzeń opcjonalnych lub w wersji prostej - terminator optyczny.

PostNapisane: wczoraj, o 20:48 

Model SAABa: 9-3
Wymiana wzmaka pomogła, wszystko działa jak należy. Dodam tylko dla osób z podobnym problem: ss 2004 wersja bez wzmaka w bagażniku. Temat do zamknięcia

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]