Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Kilka problemów z saabinka.
PostNapisane: 9 paź 2017, o 22:58 

Model SAABa: 9-3 YS3F 2.2TiD
Witam, przeczytałem na prawde sporą część tego forum i nadal nie moge znaleźć rozwiazania na temat kilku problemów.
Po pierwsze, mam problem z wycieraczkami i spryskiwaczami, a w zasadzie to bardzien z tym drugim. Jak odginam manetke do siebie,(powinny wtedy pryskac spryskiwacze), nic sie nie dzieje. Do tego jak wrzuce pierwszy tryb to wycieraczki nie wracaja, na drugim i trzecim tez nie. Jesli dotkne manetke jak sa u gory to zostana u góry. Teraz hit. Czasem zdaza sie, ze wsiade do auta, dotkne manetki i nagle na pierwszym trybie zaczynaja dzialac wycieraczki i spryskiwacze. Tylko, gdy zaczna one działać, nie da sie ich wyłączyć manetka, trzeba nia zmieniac tryby az w koncu sie wylaczy i wtedy oczywiście spryskiwaczy znów nie ma . Wiecie co moze być przyczyna, czy to manetka ma gdzies nadlamany pin i czasem wyskocz, czy to cos innego?
Zaznacze od razu iz mój saab powinien miec niby czujnik deszczu, bo moge jego czułość ustawic na komputerze, ale go nigdzie nie widzę, tak samo jak nigdy nie widziałem, by działał. Pomoże mi ktoś w jego lokalizacji i wytłumaczy jak dziala ? Czy jest możliwe, ze poprzedni amator sie go pozbył i przez to dzieja sie takie rzeczy ?
Czy zawieszenie w naszych sabach to az takie szkiełko, by bylo trzeba tak czesto (okolo 20 tys km) wymieniac wahacze ?
Od dłuższego czasu cos trzeszczy skrzypi z przodu, jak przejezdzam przez wysokiego policjanta. Najpierw wymienilem laczniki stabilizatorow i wachacze, chwila byl spokój, teraz podczas albanskiego meetingu dobilem amortyzatory, na wiekszych nierownosciach jakby mialo sie cos urwać. Tak wiec jutro jade na wymiane amorkow wraz z kolumnami łożyskami. Czy jest tam cos jeszcze, co mogloby wydawac dzwiek podobny do swożnia ?
Czwarta rzecz, to nie dzialajacy centralny zamek w tylnych drzwiach. Czasem sie odmuli i zadziala, ale zazwyczaj musze jedne drzwi z tylu otworzyc i zamknac manualnie. Czy tutaj wina będzie silownika ?
Oprócz tego, prowadnice z tyłu lubia sie zatykac od syfu i piszczec. Macie na to jakis sposób, czy po prostu trzeba konsekwentnie co jakiś czas je wyczyscic ?
Myślę, ze na początek, to tyle, mam nadzieję, ze uda Nas sie rozwiązać te problemy, z góry dziękuję i pozdrawiam, Podlarz .

-------------------------
Podlarz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Kilka problemów z saabinka.
PostNapisane: 9 paź 2017, o 23:51 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS 1.8i
Z wycieraczkami i spryskiwaczem było już kilka tematów więc coś słabo kopałeś na forum - winny silnik wycieraczek w poszybiu, do wymiany lub naprawy. Trzeszczenie z przodu np na nierównościach to mogą być gumy stabilizatora.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 10 paź 2017, o 00:05 

Ale właśnie nikt nie mial tak samo jesli chodzi o wycieraczki. Kolega który wymieniał silniczek, mial taki problem, ze nie u niego, na kazdym biegu pierwszym, drugim czy trzecim działały wszystkie na jednej prędkości, plus do tego nie wracaly wycieraczki jak je zatrzymał w dowolnym momencie. U mnie, jak juz pisalem, wracac tez nie wracają, ale działają na wszystkch trzech trybach prędkości, nie dzialaja tylko zazwyczaj spryskiwacze i powracanie wycieraczek, bo zdaza sie, ze wsiade do samochodu, biore manetke do siebie i psika i wyciera :D
Ale pozniej jakby manetka nie reagowala. Nie jestem pewny, czy to aby na pewno wina silniczka wycieraczek:p

Podlarz

PostNapisane: 10 paź 2017, o 00:07 

A co do tych gum, to przy zdjetej kolumnie amortyzatora bedzie mozna swobodnie do nich zajrzec, prawda ? Dzieki, kupie jeszcze jutro od razu przed wymana niech zrobia :p

Podlarz

PostNapisane: 12 paź 2017, o 11:49 

monikaimichal napisał(a):
Z wycieraczkami i spryskiwaczem było już kilka tematów więc coś słabo kopałeś na forum - winny silnik wycieraczek w poszybiu, do wymiany lub naprawy. Trzeszczenie z przodu np na nierównościach to mogą być gumy stabilizatora.

Zwracam honor kolego, trafilem na ten post w ktorym kolega mial problem z silniczkiem wycieraczek, i po przelutowaniu dziala jak nalezy. Brzmi to bardzo sensownie i w poniedziałek się za to zabiorę. Mam nadzieję, ze to rozwiąże problem. Pozdrawiam

Podlarz

PostNapisane: 12 paź 2017, o 12:53 

Model SAABa: YS3F B207R
Miałem podobny przypadek z wariującymi wycieraczkami pod koniec ubiegłego roku. W moim przypadku wystarczyło wykręcić silnik, rozwiercić nity (w moim roczniku - 2003 pokrywa silnika była przynitowana), i wystarczyło wyczyścić miejsce kontaktu obudowy silnika z masą (obudowa z której jest wykonany silniczek się utleniła). Naprawa zajęła około godzinki (z wliczonym czasem na 2 browarki ;) )

mój laser red

PostNapisane: 12 paź 2017, o 12:55 

TommyX napisał(a):
Miałem podobny przypadek z wariującymi wycieraczkami pod koniec ubiegłego roku. W moim przypadku wystarczyło wykręcić silnik, rozwiercić nity (w moim roczniku - 2003 pokrywa silnika była przynitowana), i wystarczyło wyczyścić miejsce kontaktu obudowy silnika z masą (obudowa z której jest wykonany silniczek się utleniła). Naprawa zajęła około godzinki (z wliczonym czasem na 2 browarki ;) )

Dzięki za odpowiedź :) coraz bardziej jestem przekonany, ze to jest główną przyczyną wariujacych wycieraczek. Dzieki za pomoc, napisze w poniedziałek czy problem ustąpił, pozdrawiam !

Podlarz

PostNapisane: 12 paź 2017, o 16:07 

Podlarz napisał(a):
Dzieki za pomoc, napisze w poniedziałek czy problem ustąpił, pozdrawiam !

Spoko, jeżeli to taka sama usterka jak u mnie to zapewne dasz radę.

Przypomniało mi się że miałem duży problem ze zdjęciem ramion wycieraczek, musiałem dorobić z sąsiadem ściągacz do nich, także proponuję żebyś zaczął od sprawdzenia czy dadzą się łatwo zdemontować, ewentualnie wcześniej zaopatrz się w odpowiednie narzędzie :)

mój laser red

PostNapisane: 12 paź 2017, o 16:13 

TommyX napisał(a):
Podlarz napisał(a):
Dzieki za pomoc, napisze w poniedziałek czy problem ustąpił, pozdrawiam !

Spoko, jeżeli to taka sama usterka jak u mnie to zapewne dasz radę.

Przypomniało mi się że miałem duży problem ze zdjęciem ramion wycieraczek, musiałem dorobić z sąsiadem ściągacz do nich, także proponuję żebyś zaczął od sprawdzenia czy dadzą się łatwo zdemontować, ewentualnie wcześniej zaopatrz się w odpowiednie narzędzie :)

Dzieki, za uprzedzenie, bedzie trzeba wziąć to pod uwagę i znaleźć taki ściągacz, kiedys do lupo robiłem, bo tam silniczek sie zatarl :p Jeszcze jedno pytanie, czy po grzebaniu w silniczku trzeba później go wgrać techem, czy wszystko dziala jak należy bez integracji w komputerze ?
Pozdrawiam

Podlarz

PostNapisane: 12 paź 2017, o 16:23 

nie mam tech'a a po naprawie wszystko działa jak należy :D

mój laser red

PostNapisane: 12 paź 2017, o 16:26 

TommyX napisał(a):
nie mam tech'a a po naprawie wszystko działa jak należy :D

Petarda, dzieki wielkie kolego, samych przyjemnych podrozy życzę ! :D

Podlarz

PostNapisane: 17 paź 2017, o 16:56 

Koledzy, dzieki Waszym radom udalo mi sie rozwiazac kolejny problem z moim saabem :)
Wycieraczki i spryskiwacze dzialaja!
Winny byl lut na kablu pod ta zanitowana oslona. Mimo, ze kabel byl zalany guma/plastikiem to musial sie dostac tam jakos syf bo nie przewodził napiecia. Po wyczyszczeniu blaszki i ponownym przelutowaniu i złożeniu do kupy problem ustąpił.
W końcu mogę cieszyć sie spryskiwaczami, dziekuje !

Ps. Jakie diody do oświetlenia srodka by nie mrygaly ?

Pozdrawiam

Podlarz

PostNapisane: 20 paź 2017, o 11:58 

Model SAABa: 9-3
A czy problem z zamkiem rozwiązałeś kolego? Ja mam tak samo, z tyłu prawe drzwi mi się raz otwierają a raz nie.

PostNapisane: 20 paź 2017, o 14:42 

_qba_ napisał(a):
A czy problem z zamkiem rozwiązałeś kolego? Ja mam tak samo, z tyłu prawe drzwi mi się raz otwierają a raz nie.

Niestety, jak narazie nie udało mi się rozwiązać tego problemu, weekend w pracy, wiec moze uda sie w poniedziałek. Postaram sie to ogarnąć i napisać jakąś instrukcję jesli problem ustąpi :) Pozdrawiam

Podlarz

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]