Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Falowanie obrotów na ssaniu
PostNapisane: 6 sie 2018, o 17:28 
Szeregowy

Model SAABa: 9-3
Witam,
Może ktoś będzie wiedział, bo borykam się z tym problemem już trochę i nadal nie wiem :) Na ssaniu po odpaleniu auta zarzuca mi obrotami góra/dół, wrzucam filmik..
Link: https://youtu.be/q8HvwGSB4e8

Akurat teraz zarzuciło do góry, w dół, przytrzymało górę i w 00:20 widać jak znowu idzie dół/góra parę razy aż do pózniejszej stabilizacji jak minie ssanie :)
Czyściłem przepustnicę, przepływomierz, wymieniłem uszczelkę pod przepustnicą i pod kolektorem dolotowym... Wymieniłem zaworek odmy, kupiłem używany EVAP i wstawiłem, to samo..
Może jednak ktoś ma jakiś złoty pomysł ? :> Na początku przez ułamek sekundy coś tam się ukazała ikonka od oleju, może to coś naprowadzi ? ..
Oczywiście dzieje się to raz pod odpaleniu rano, pózniej zazwyczaj już normalnie odpala, chyba że postoi parę godzin bez użytku to znowu ssanie ma problem, ale tak jak wracałem za 2 godziny to normalnie odpalał..
Ostatnio było gorzej, po odpaleniu zazwyczaj się gasił, bo go tak przydusiło.. ale to może przez świece PFR6T-10G, które dwie były uszkodzone na to wychodzi, może przez stare cewki, które już zresztą też są nowe od niedawna.. Świece wytrzymały jakieś 15k kilometrów chyba jak dobrze liczę, może przez te żółte cewki.. bo platynówki powinny chyba dłużej trzymać.. :) Aktualnie świece załadowałem tańsze BCPR7ES jako, że innych nie miałem u siebie..

Auto to Saab 9-3 2.0t 175km B207L.

Link: https://youtu.be/q8HvwGSB4e8

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Falowanie obrotów na ssaniu
PostNapisane: 10 sie 2018, o 05:14 

Model SAABa: 9-3 II
Mam ten sam problem tylko u mnie faluje o okolo 100 obrotów i szybciej :P
Po zejściu ze ssania obroty wzorowe. Na razie jeszcze z tym pojeżdze, bo mam w planach wymienić świece, jak nic to nie da to pojadę na diagnostykę. A do tego tematu będę zaglądał.

Tytuł: Re: Falowanie obrotów na ssaniu
PostNapisane: 10 sie 2018, o 06:49 

Model SAABa: 93 1,9tid 120HP
Wyglada jakby dostawały jakieś lewe powietrze

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]