Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Dobór głośników pod samo radio, przednie drzwi. Polift
PostNapisane: 13 sty 2019, o 00:55 

Model SAABa: 9-3 2008r
Siema. Mam wersję audio "premium" 70 i planuje wrzucic coś w przednie drzwi. Zależy mi na tym żeby cały zabieg był możliwie jak najprostszy. Bez wzmacniacza czy tam zmiany radia mega efektu nie będzie i na to nie licze, chodzi o coś co zagra w miarę normalnie. Czy możecie polecić jakieś głośniki? Czy radio da sobie radę z sześcioma głośnikami? Czytałem dosyć sporo na ten temat i wszędzie przewijają się głośniki gms ale te są praktycznie nie do kupienia. Po montażu głośników w drzwiach napewno będę chciał wymienić resztę.

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Dobór głośników pod samo radio, przednie drzwi. Polift
PostNapisane: 13 sty 2019, o 20:41 

Model SAABa: 9-3 SportKombi 1.8t
w polifcie nie bylo wersji premium70. Polift czyli od rocznika 2007 audio zaczyna sie na Premium 150 sound system>Prestige 300 sound system>Bose® sound system>Bose® surround system. Premium70 jest z ICM 1 od 2002 chyba. I jeśli masz premium70 to nawet nie zaczynaj :D albo rób całośc. Mam polifta z premium150 i sama wymiana głosników w drzwiach na DLS mc 6.2 nic nie dała a nawet pogorszyła bo wzmacniacz oryginalny ustawiony jest na inne czestotliwości. Oryginalnie wzmacniacz daje bass do drzwi a średnie i wysokie pod szybe czyli tweetery dostawly sygnal srednich tonów. Dopiero po wstawieniu wzamcniacza, zwrotnic i wygrzaniu głośników zaczeło brzmieć nawet nie jak prestige a ultra prestige :D

Tytuł: Re: Dobór głośników pod samo radio, przednie drzwi. Polift
PostNapisane: 4 lut 2019, o 17:00 

Model SAABa: 9-3 SportKombi 1.8t
U mnie po wymianie samych głosników efekt był mizerny nawet przez chwile wku... byłem bo tez myślałem że cos to da, a nowe głośniki grały tak samo jak stare oryginalne. żeby uwydatnić bass wygłusz drzwi matami po tym zabiegu usłyszałem delikatnie głębszy bass. Ale ciągle to było wg mnie gra nie warta świeczki. Możesz wymienić bass i sie przekonasz jak masz na zbyciu pare zł tylko weź jakieś o dobrej skuteczności markowe takie koło 100zł nawet nie montuj moim zdaniem Audio System robi robotę kolega zamontował do audi na nie fabrycznym radiu i grały super. Tak czy siak to sygnał daje ci jakość dźwięku czyli wzmacniacz. A najlepiej jedź do firmy specjalizującej sie w CarAudio powiedzą ci ile będzie kosztować zrobienie tego porządnie i zaczniesz zbierać kaskę :) montaż myśle ze moze kosztować koło 700zł do tego głośniki +radio, okablowanie powinno być w cenie. A jak masz czas chęci i mijesce to wchodzisz na YouTuba i rózne fora z fotami i jedziesz z tematem :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]