Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: rozrząd - 1.8t. Wymiana/diagnoza
PostNapisane: 7 paź 2019, o 12:17 

Model SAABa: 9-3
Cześć

chyba czas wziąć się za rozrząd w moim SSie. Objawy? do 2 sekund po odpaleniu głośniej działa, słychać rozrząd. po 2 sekundach się uspokaja. teraz co najlepsze. Auto ma prawie 280 tys przebiegu a rozrząd był wymieniany przy 220 tysiącach. jednak poprzedni właściciel nie za bardzo dbał o poziom oleju i stąd według mnie takie objawy.
teraz najważniejsze - w ASO Saab powiedzieli, że trzeba wymieniać komplet. Później rozmawiałem z kimś rozgarniętym w temacie i powiedział, że to tylko jakiś element całości. I bądź tu mądry. Chętnie wymieniłbym całość w ASO jednak to koszt 3500 zł. jak kupię części na swoją rękę to będzie to łącznie ok 2500 tys zł. No ale może tak naprawdę wymiany wymaga tylko jakiś mały element?

Pytania:
1. Znacie kogoś w Łodzi lub okolic kto zna się na tych silnikach i pomoże mi w diagnozie lub nawet przy ewentualnej robocie?
2. Gdzie można znaleźć rozrząd w dobrej cenie? Kiedyś słyszałem, że na ebayu są oryginały w dobrej cenie? Nie chodzi tu, że za wszelką cenę chcę przyoszczędzić - zrobię co będzie trzeba no ale jeśli można coś kopic taniej to dlaczego nie
3. Czy macie jakieś sugestie co może być "walnięte" przy wyżej wymienionych objawach? Po 2 sekundach od uruchomienia silnik działa ok. przynajmniej tak mi się wydaje.

zdaję sobie sprawę z "laickości" moich pytań...ale bardzo proszę o pomoc/sugestie :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: rozrząd - 1.8t. Wymiana/diagnoza
PostNapisane: 8 paź 2019, o 17:43 
Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS 1.8t 195KM
Za dużo tutaj nie pomogę choć wymiana rozrządu też mnie czeka, ale jeżeli chodzi o koszta związane z częściami to na Neobrothers komplet jest w całkiem dobrej cenie i mowa tu o oryginalnych częściach. Przybliżony koszt to 1200-1300zł.
https://www.neobrothers.co.uk/timing--b ... 5592-p.asp

PostNapisane: 9 paź 2019, o 09:37 

tak, ten zestaw oczywiście widziałem. Cena jest atrakcyjna. Wiecie ile wynoszą koszty wysyłki?
a co ze sztywnym kołem który jest w zestawie? w b207 często występują koła z tłumikami drgań
aha, do tego oczywiście jeszcze dojdą koszty w postaci jakichś uszczelek itp?

tak btw wczoraj dzwoniłem do 2 serwisów Saaba w Łodzi - Trax i Olech serwis (w którym mój egzemplarz jest serwisowany od 5 lat) - w Traxie sama robocizna 2000zł + części 4000-5000zł co daje 6-7 tysięcy :D:D:D
W Olech serwisie wszystko full na oryginalnych częściach, z robocizną, olejem to 3,5 tysiąca. Sama robocizna to koszt 1 tysiąc więc kalkuluje - jeśli uda się rozrząd główny i balansu wyrwać za 1200zł + uszczelki (nie wiem, 100-200zł?) + olej i filtr 200zł + robocizna 1000zł to jednak będzie to ok 2600zł....

edit: sorry, teraz widzę, że zestaw jest z uszczelkami więc to odpada. piszę właśnie do nich, jak będę miał odp to podzielę się

PostNapisane: 9 paź 2019, o 11:32 
Porucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
LoBo1984 napisał(a):
tak, ten zestaw oczywiście widziałem. Cena jest atrakcyjna. Wiecie ile wynoszą koszty wysyłki?
a co ze sztywnym kołem który jest w zestawie? w b207 często występują koła z tłumikami drgań
aha, do tego oczywiście jeszcze dojdą koszty w postaci jakichś uszczelek itp?

tak btw wczoraj dzwoniłem do 2 serwisów Saaba w Łodzi - Trax i Olech serwis (w którym mój egzemplarz jest serwisowany od 5 lat) - w Traxie sama robocizna 2000zł + części 4000-5000zł co daje 6-7 tysięcy :D:D:D
W Olech serwisie wszystko full na oryginalnych częściach, z robocizną, olejem to 3,5 tysiąca. Sama robocizna to koszt 1 tysiąc więc kalkuluje - jeśli uda się rozrząd główny i balansu wyrwać za 1200zł + uszczelki (nie wiem, 100-200zł?) + olej i filtr 200zł + robocizna 1000zł to jednak będzie to ok 2600zł....

edit: sorry, teraz widzę, że zestaw jest z uszczelkami więc to odpada. piszę właśnie do nich, jak będę miał odp to podzielę się
A blokady wałków masz ???

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 9 paź 2019, o 11:39 

robocizną zajmie się Olech serwis, mają blokady :)

własnie otrzymałem odp od neobrothers, wklejam korespondencję ponizej. Zapytałem jeszcze czy jeśli mam koło z tłumikiem drgań to czy jest mozliwość zamiany w zestawie który zamówię (bo w zestawie jest sztywne koło). Ale wygląda to obiecująco, całośc wyjdzie z dostawą ok 1260zł

"
Thank you for your email, please see below answers to your questions:

- I’m from Poland. Do you ship abroad? If yes, what is the cost for shipment?
We can ship to Poland for £12.45 plus vat via Parcel Force

- Does this kit contain “stiff wheel” or “wheel with vibration dumper”?
This is the version with stiff wheel

- What is the shipment time?
To Poland this can be 4-5 working days

- Is it original kit from Saab or some “replacement”? for me it is very important to have at least main timing original part
The timing kit, timing cover gasket and front oil seal are all genuine parts. The balance kit is a brand new aftermarket kit.

"

edit:

odpowiedź na temat sztywnego koła i tego z tłumikiem drgań:

"Thank you for your email but the vibration damper was for the earlier models and they are all now superseded to the latest stiff wheel version. So either way the kits will be suitable for your car. "

Dyloo - jakie masz objawy zużycia rozrządu?

PostNapisane: 11 paź 2019, o 17:21 
Szeregowy

LoBo1984 napisał(a):
robocizną zajmie się Olech serwis, mają blokady :)

własnie otrzymałem odp od neobrothers, wklejam korespondencję ponizej. Zapytałem jeszcze czy jeśli mam koło z tłumikiem drgań to czy jest mozliwość zamiany w zestawie który zamówię (bo w zestawie jest sztywne koło). Ale wygląda to obiecująco, całośc wyjdzie z dostawą ok 1260zł

"
Thank you for your email, please see below answers to your questions:

- I’m from Poland. Do you ship abroad? If yes, what is the cost for shipment?
We can ship to Poland for £12.45 plus vat via Parcel Force

- Does this kit contain “stiff wheel” or “wheel with vibration dumper”?
This is the version with stiff wheel

- What is the shipment time?
To Poland this can be 4-5 working days

- Is it original kit from Saab or some “replacement”? for me it is very important to have at least main timing original part
The timing kit, timing cover gasket and front oil seal are all genuine parts. The balance kit is a brand new aftermarket kit.

"

edit:

odpowiedź na temat sztywnego koła i tego z tłumikiem drgań:

"Thank you for your email but the vibration damper was for the earlier models and they are all now superseded to the latest stiff wheel version. So either way the kits will be suitable for your car. "

Dyloo - jakie masz objawy zużycia rozrządu?

U mnie żadnych objawów nie ma, ale 267k nalatane i tak czysto zapobiegawczo chcę się tym zająć, najpierw jakieś pierdoły chcę zrobić, a za jakiś czas rozrząd.

PostNapisane: 11 paź 2019, o 19:14 
Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t ASB
I gdzie ta okazja, skoro pierwszy z brzegu
https://allegro.pl/oferta/rozrzad-glown ... 8557584316
A w Twoim zestawie balans i tak jest „aftermarket” nawet nieokreślony.
Uszczelniacz wału „original”???
Za max 30 pln jest markowy dobrej firmy.
Uważam, że średnio opłacalny ten zestaw, biorąc jeszcze pod uwagę ewentualne zwroty czy reklamacje.

-------------------------
9-3 II 2,0t SS ASB 2003r.

PostNapisane: 11 paź 2019, o 20:31 
Szeregowy

Nbogdan napisał(a):
I gdzie ta okazja, skoro pierwszy z brzegu
https://allegro.pl/oferta/rozrzad-glown ... 8557584316
A w Twoim zestawie balans i tak jest „aftermarket” nawet nieokreślony.
Uszczelniacz wału „original”???
Za max 30 pln jest markowy dobrej firmy.
Uważam, że średnio opłacalny ten zestaw, biorąc jeszcze pod uwagę ewentualne zwroty czy reklamacje.

No porównując teraz do twojego, na neobrothers rozrząd główny kosztuje z przesyłką w przybliżeniu 700zł, więc można tak porównywać w nieskończoność. Na stronach saabix i draken zawsze te rozrządy chodziły za ok 1800-2000zł, oczywiście mowa o komplecie. A na neobrothers dużo osób kupowało rozrządy i nie narzekali.

PostNapisane: wczoraj, o 08:11 

z tego co wiem to Kamil z Saabtuning też polecał neobrothers
Cena 1260zł uważam, że atrakcyjna

co do gwarancji itp - no tak, tutaj zawsze jest jakieś ryzyko

PostNapisane: wczoraj, o 11:55 
Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS
Kupisz w PL i tak samo nie zawsze możesz liczyć na gwarancję, nie uznają bo zwalą na nieprawidłowe zamontowanie itd.

PostNapisane: wczoraj, o 12:17 

ano własnie. W Olech service to byłoby po ich stronie jeśli coś by było nie tak. No ale to ponad 1000zł więcej które mogę znacznie lepiej ulokować

gdybym jeszcze wiedział co tam dokładnie jest nie tak, jak bardzo jest niebezpiecznie. jak wspominałem, jedyny objaw to 2 sekundy po odpaleniu głośne działanie

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]