Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Skrzynia Biegów  
 Tytuł: Skrzynia Biegów
PostNapisane: 13 sty 2021, o 18:09 

Model SAABa: 9-3 Sport 2.0 MR03
Witam sprawa wygląd następująco. Ostatnio mam problem z wbijaniem R jak rakieta czytaj wsteczny. Muszę wbić 1 żeby nie było dudniecia przy przełożeniu biegu. Jak próbuję bez tego to jest "jeb", albo zupełnie nie mogę wbić biegu. Problem nie występuje gdy samochód jest ciepły tylko i wyłącznie na zimnym. Myślicie że wybierak czy coś konkretniejszego. Pacjent 9-3 SS 1.8t Biopower po mapie ponoć na 220, ale jeszcze tego nie sprawdziłem, skrzynia FM 57.Pozdrawiam saabiarzy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Skrzynia Biegów
PostNapisane: 13 sty 2021, o 19:32 
Plutonowy

Model SAABa: 9-3ss 2.0t 175km
Jest szansa, że możesz nieco cięgnami podregulować...Jeżeli natomiast nie wymieniałeś nigdy oleju w tej skrzyni (bądź poprzedni właściciel tego nie robił) to w pierwszej kolejności go zmień i sprawdź jaki będzie efekt(jak dawno nie był wymieniany to efekt będzie..oj będzie). Gdybyś brał się sam za wymian oleju w skrzyni to...Nie pamiętam rozmiaru imbusa jaki tam idzie do korka spustowego, ale będzie potrzebny imbus w kształcie litery "L". Krótszą stronę należy uciąć tak żeby zostało jej ok 5mm. Takim kluczem odkręcisz bez problemowo korek spustowy.

Tytuł: Re: Skrzynia Biegów
PostNapisane: 14 sty 2021, o 17:00 

Model SAABa: 9-3 Sport 2.0 MR03
Dzięki wielkie umówię jak tak na wymianę, bo poprzedni właściciel nie informował o oleju w skrzyni, a przy zakupie mówił także że wymieniał olej w silniku a jak przyszło do wymiany po zakupie to smoła. Zacznę o tego dzięki jeszcze raz.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]