Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: sportcombi demontaż boczka klapy bagażnika.
PostNapisane: 4 paź 2017, o 21:37 
Kapral

Model SAABa: 9-3 Vector
Witam, jakby ktoś musiał zdemontować tapicerkę z klapy bagażnika to służę pomocą - może komuś się przyda.
1. Najpierw zdejmujemy trzy plastikowe osłony po bokach i u góry szyby w klapie. Siedzą na małych plastikowych kołkach (te boczne rys 6) i blaszkach (ta górna rys 7)- wystarczy lekko szarpnąć do siebie i wychodzą.
2. Zdejmujemy maskownice głośników podważają je do góry od strony wnętrza auta ( nie od szyby). One siedzą na trzech wypustkach (jedynki na rys 2), po podważeniu ściągamy ją z trzech pozostałych haczyków (dwójki na rys 2), ciągnąc do wnętrza auta.
3. Pod maskownicą jest plastikowy kołek który wyciągamy (rys 3), chociaż ja o tym nie wiedziałem i zdjąłem boczek bez jego wyciągania. Jedynki na obrazku to otwory w których siedzi mocowanie maskownicy głośnika, a dwójka to nasz KOŁEK.
4. Odkręcamy dwie śruby z dołu klapy w uchwytach służących do zamknięcia bagażnika (rys 1)
5. Szarpiemy za uchwyt do zamykania klapy lekko w dół żeby boczek wyskoczył z 8 kołków w klapie. (rys 4). Klapa zawiśnie na zawiasie.
6. Ściągamy boczek z zawiasów. (rys 5 i 8).

I po sprawie.

Załączniki:
Komentarz: 1.
saab mocowanie boczku.jpg
saab mocowanie boczku.jpg [ 1.02 MiB | Przeglądane 694 razy ]
Komentarz: 2
Saab maskownica głośnika klapa.jpg
Saab maskownica głośnika klapa.jpg [ 1.57 MiB | Przeglądane 694 razy ]
Komentarz: 3
Saab mocowanie maskownicy = kołek.jpg
Saab mocowanie maskownicy = kołek.jpg [ 1.06 MiB | Przeglądane 694 razy ]
Komentarz: 4.
saab kołki klapy.jpg
saab kołki klapy.jpg [ 2.21 MiB | Przeglądane 694 razy ]
Komentarz: 5.
saab zawias boczku klapy.jpg
saab zawias boczku klapy.jpg [ 1.07 MiB | Przeglądane 694 razy ]
Komentarz: 6.
saab bok.jpg
saab bok.jpg [ 2.88 MiB | Przeglądane 673 razy ]
Komentarz: 7.
Saab góra.jpg
Saab góra.jpg [ 3.61 MiB | Przeglądane 673 razy ]
Komentarz: 8.
saab klapa zawias.jpg
saab klapa zawias.jpg [ 1.64 MiB | Przeglądane 673 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: sportcombi demontaż boczka klapy bagażnika.
PostNapisane: 6 paź 2017, o 07:38 
Starszy Kapral

Model SAABa: 93 II
Kurde tego szukałem :D A powiedz mi kolego jak zdejme tapicerke to dostanę się od środka do podświetlenia tablicy rejestracyjnej? Mam żarówki popalone a śrubki są tak zardzewiałe że już dawno zrobiłem z nich okrągłe i z zewnątrz zostaje tylko rozwiercenie czego bym nie chciał robić..

-------------------------
------------------------------------------------------------------------------

2.0T, 210KM, Vector SportCombi 2006r + poddtlenek lpg

PostNapisane: 6 paź 2017, o 18:11 
Kapral

Musisz zdemontować całą tą srebrną listwę, a ona jest przykręcona na cztery śrubki 6 (klucz 10) od środka. Tak więc tapicerka do demontażu, mam gdzieś drugą listwę bo mam zamiar zamienić srebrną na czarną.Niestety nie dojdziesz od środka do żarówek - zdjęcie Chyba pozostanie ci rozwiercenie, jakby coś to dwa szkła od lampek ze śrubkami mam na pewno, a lampki też gdzieś powinny być (chyba).

Załączniki:
listwa.png
listwa.png [ 627.15 KiB | Przeglądane 649 razy ]
PostNapisane: 6 paź 2017, o 20:29 
Starszy Kapral

Model SAABa: 93 II
Dzięki! To na weekend mam robote widze :) jak coś spierdziele to odezwę się w sprawie całych lampek

------------------------------------------------------------------------------

2.0T, 210KM, Vector SportCombi 2006r + poddtlenek lpg

PostNapisane: 15 paź 2017, o 23:53 

Model SAABa: 9-3 YS3F 2.2TiD
ciksters napisał(a):
Dzięki! To na weekend mam robote widze :) jak coś spierdziele to odezwę się w sprawie całych lampek

Ja to dzisiaj ogarnialem. Uważaj by tych kołków nie połamać i nie pogubić, trzeba je dosyc delikatnie powciskac do srodka( kołek jest dwu częściowy, trzeba jego srodek wcisnac i pozniej wyjąć jedną część, a srodek kołka wróci do nas po zdjęciu wygluszenia.
U mnie jedna nie chciała się krecic, ale użyłem grzechotki z odpowiednim torxem wczesniej pryskajac to WD i puscilo w końcu.
Musisz miec dwa rozne torxy, bo raczka klapy ma inny rozmiar, ten drugi to jesli dobrze pamietam to t35.
Powodzenia ! :)

Podlarz

PostNapisane: 17 paź 2017, o 16:25 
Kapral

Sorki kolego ale które konkretnie kołki ty chcesz wciskać ? ( z twojego opisu takie właśnie kołki trzymają górę grila) Ja nic nie wciskałem do demontażu tapicerki, tylko lekkie szarpnięcie i wyskakuje. Co do demontażu samej listwy żeby dojść do lampek to niestety po odkręceniu owych 4 śrubek odejdzie ci tylko środek listwy, a końcówki trzymają się na spinkach ( nr 1) wsuniętych w taki owalny otwór w klapie. W listwie jest jeszcze miejsce na dodatkową spinkę (nr 2) ale u mnie ich nie było (otwory w klapie zaklejone). Włożyłem śrubokręt owinięty w szmatkę pomiędzy listwę i klapę i podważyłem listwę dosyć mocno, nastąpił huk i spinki wyskoczyły. Daję 50% szans żeby ich nie połamać, mi się udało ale trzask był taki jakbym listwę połamał. Powodzenia. Jakość zdjęcia nie powala, ale to z neta tylko poglądowo.

Załączniki:
DSCN4219.JPG
DSCN4219.JPG [ 44.13 KiB | Przeglądane 570 razy ]
PostNapisane: 17 paź 2017, o 16:37 

Model SAABa: 9-3 YS3F 2.2TiD
trotyll napisał(a):
Sorki kolego ale które konkretnie kołki ty chcesz wciskać ? ( z twojego opisu takie właśnie kołki trzymają górę grila) Ja nic nie wciskałem do demontażu tapicerki, tylko lekkie szarpnięcie i wyskakuje. Co do demontażu samej listwy żeby dojść do lampek to niestety po odkręceniu owych 4 śrubek odejdzie ci tylko środek listwy, a końcówki trzymają się na spinkach ( nr 1) wsuniętych w taki owalny otwór w klapie. W listwie jest jeszcze miejsce na dodatkową spinkę (nr 2) ale u mnie ich nie było (otwory w klapie zaklejone). Włożyłem śrubokręt owinięty w szmatkę pomiędzy listwę i klapę i podważyłem listwę dosyć mocno, nastąpił huk i spinki wyskoczyły. Daję 50% szans żeby ich nie połamać, mi się udało ale trzask był taki jakbym listwę połamał. Powodzenia. Jakość zdjęcia nie powala, ale to z neta tylko poglądowo.

Trochę w błąd wprowadziłem, bo kolega wyzej pytał, jak sie dostac do listwy podświetlenia tablicy, a zeby zdjac to poszycie klapy bagaznika (w sedanie) trzeba odpiac koleczki i odkręcić rączkę :p w przypadku tego wygluszenia ktore opisujesz, kołków nie ma. :p
Pozdrawiam

Podlarz

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]