Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Gaśnie silnik podczas jazdy + stability control failure
PostNapisane: 31 maja 2018, o 21:08 

Model SAABa: 9-3 1.9tid 120KM
Witam,
mam problem od 3 dni. Objawy - podczas jazdy, na sekundę gaśnie silnik po czym ponownie odpala i można kontynuować jazdę. W tym samym momencie pojawia się na żółto komunikat "Stability control failure. Contact service" Czasami potrafi zgasnąć na biegu jałowym, a raz nawet wogóle nie odpalił, nie kręcił rozrusznik, wskazówka paliwa opadła na zero i wyskoczył komunikat jak wyżej. Dopiero przy piątym podejściu odpalił i jechał przez kilka kilometrów bez problemów. Po podpięciu telefonem pokazuje błędy jak w załączniku czyli P1180 niepotwierdzony oraz P2264 jako potwierdzony. Pierwszy z nich oznacza problemy z układem dostarczania paliwa, a drugi z obwodem czujnika wody w filtrze paliwa. Błąd P1180 pojawia mi się od czasu kupienia ELM i podłączania telefonem do OBD i nie można go wykasować, jednak żadnych objawów negatywnych nie zauważyłem. Od czasu gaśnięcia silnika zawsze pojawia się błąd P2264 (jak w załączniku). Pomyślałem że być może zatankowałem jakieś słabej jakości paliwo, a więc następnie dolałem na Statoil do pełna po czym wymieniłem filtr paliwa. Nie dało to żadnych zmian - problem się pojawia. Zauważyłem też bardzo zróżnicowane chwilowe spalanie, po czym przy bardzo dużym spalaniu silnik gaśnie i pojawia się "Stability control failure" ale może to jest zbieg okoliczności. Byłem u dwóch mechaników i po podlączeniu do auta pojawiły im się te same błędy. Jeden stwierdził że P1180 pokazuje uszkodzenia czujnika temperatury paliwa w pompie wtryskowej. Drugi mechanik stwierdził, że być może czujnik wody w filtrze paliwa robi zwarcie. Jutro podjadę na kanał i odłączę czujnik wody w paliwie. Zobaczę czy będą jakieś zmiany. Dodam jeszcze że ABS i ESP działają tak jak trzeba. Dwa tygodnie temu wymieniłem przepustnicę po pojawiał sie P1125 i wpadał w tryb awaryjny ale myślę że to nie ma związku. Jestem umówiony do warsztatu ale dopiero na środę. Wiem, że się rozpisałem ale może ktoś coś wie i napisze. Jak będę coś wiedział więcej to dam znać.

Załączniki:
Screenshot_2018-05-29-16-17-08.png
Screenshot_2018-05-29-16-17-08.png [ 335.09 KiB | Przeglądane 256 razy ]
20180529_070900.jpg
20180529_070900.jpg [ 1.98 MiB | Przeglądane 261 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Gaśnie silnik podczas jazdy + stability control failure
PostNapisane: 1 cze 2018, o 08:05 

Model SAABa: 93 1,9tid 120HP
Obstawiam czujnik przy filtrze paliwa

Tytuł: Re: Gaśnie silnik podczas jazdy + stability control failure
PostNapisane: 4 cze 2018, o 10:34 

Model SAABa: 9-3 1.9tid 120KM
Dzisiaj rano nie odpalił wogóle. Rozrusznik nie kręcił, pompa paliwa bez oodzewu, część kontrolek się tylko paliła, a część nie (np. check engine). Podejrzewam problem ze stacyjką, "steering lock malfuncion" który do tej pory się ujawniał w sposób praktycznie bez skutków ubocznych, teraz przybrał na sile.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]