Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Dmuchawa - klimatronik  
 Tytuł: Dmuchawa - klimatronik
PostNapisane: 16 lip 2018, o 11:56 

Model SAABa: 9-3
Witam, przypadek polega na tym, że po włączeniu samochodu zawsze klimatronik ustawia się na auto i w gorące dni dmucha na full. W ustawieniach zmieniałem już klimę na manual/auto , fan speed na low/medium/high - i dalej to samo. Oczywiście mogę ręcznie zmniejszyć obroty dmuchawy, ale nie o to chodzi. Jest wyjątek tej sytuacji, gdy odpalę auto tak do 3 godzin ponownie, to dmuchawa pozostanie we wcześniej ustalonej pozycji.
Czy wiecie co zrobić żeby zawsze zapamiętywał poprzednie ustawienie dmuchawy albo żeby wiał zawsze na low?
Z góry dzięki ;)

-------------------------
1.8t+LPG 2008r

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Dmuchawa - klimatronik
PostNapisane: 20 lip 2018, o 21:24 
Kapral

Model SAABa: 9-3 II 1,8t
U mnie też tak jest więc chyba TTTM

PostNapisane: 20 lip 2018, o 22:37 

Model SAABa: 9-3 SS Aero @250KM
Wg załączonej instrukcji do 9-3 Aero 2005 auto/manual dotyczy tylko kilku opcji page 118/119. Więc jak masz ustawioną temperaturę na 19 a jest upał to zawsze bedzie blower dmuchal na maksa aby jak najszybciej osiągnąć zadaną temperature a HI/MED/LOW to tylko nieznaczna różnica w dmuchaniu, a manual tych opcji dotyczy tylko którędy będzie dmuchał.

Jest jeszcze opcja sprawdź czy po ustawieniu Profiler'a masz na wyświetlaczy ACC napis CUSTOMIZE jak nie to musisz się pod Tech2 podłączyć i przeprogramować.

W tym co piszesz to może też jesteś w trybie auto-kalibracji o której piszą na page 116.

Ja w upał zawsze jak zostawię Saab'a na słońcu otwieram wszystkie okna z pilota (przytrzymanie guzika otwartej kłódki - musisz mieć skalibrowane szyby po każdym zaniku napięcia np. odłączony aku na chwilę) po paru minutach wsiadam zamykam wszystkie okna i wieje na maksa tylko przez kilkadziesiąt sekund jak mam ustawioną ACC temp na 22-23 stopnie w obu strefach. Aha i jak masz ustawiony Temp na LOW ignoruje wszystkie ustawienia i wieje na maksa i sam włącza obieg zamknięty.

Mam nadzieje że załączona instrukcja rozwieje wątpliwości i naprowadzi na usterkę jeżeli dzieje się coś inaczej niż tam opisane.

Załączniki:
2005_saab_9-3_owners-2.pdf [22.52 MiB]
Pobrane 31 razy
PostNapisane: 22 lip 2018, o 00:46 

Model SAABa: 9-3
Dzięki ;)

-------------------------
1.8t+LPG 2008r

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]