Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: 1,8t CE i brak mocy  
 Tytuł: 1,8t CE i brak mocy
PostNapisane: 16 lip 2018, o 13:06 

Model SAABa: 9-3 CV MY05
Cześć,

Mam problem ze swoim SS cabrio.

Podczas jazdy gdy się nagrzeje traci moc, tak jakby turbina się nie załączała. Po wyłączeniu i włączeniu silnika objawy ustawały. W końcu pojawił się check i wypluł błąd na zawodzie ciśnienia doladowania.

Mechanik sprawdził ten zawór i okazało się, że jest sprawny. Sprawdził szczelność układu, skasował błąd i samochód do odbioru.

Po kilku dniach samochód znowu stracił moc i wyświetlił się CE. Dodam tylko, że podczas jazdy po mieście wszystko było ok, tylko podczas dłuższej jazdy występował problem.

Czy rzeczywiście będzie to zawór ciśnienia doładowania który pod wpływem temperatury wariuje czy szukać problemu gdzie indziej?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: 1,8t CE i brak mocy
PostNapisane: 16 lip 2018, o 15:36 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
slk13 napisał(a):
Cześć,

Mam problem ze swoim SS cabrio.

Podczas jazdy gdy się nagrzeje traci moc, tak jakby turbina się nie załączała. Po wyłączeniu i włączeniu silnika objawy ustawały. W końcu pojawił się check i wypluł błąd na zawodzie ciśnienia doladowania.

Mechanik sprawdził ten zawór i okazało się, że jest sprawny. Sprawdził szczelność układu, skasował błąd i samochód do odbioru.

Po kilku dniach samochód znowu stracił moc i wyświetlił się CE. Dodam tylko, że podczas jazdy po mieście wszystko było ok, tylko podczas dłuższej jazdy występował problem.

Czy rzeczywiście będzie to zawór ciśnienia doładowania który pod wpływem temperatury wariuje czy szukać problemu gdzie indziej?

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Trzeba by było wykonać przegląd układu dolotowego pod względem nieszczelności. Zawór bym wymienił ( około 100 zł), bo nie wiem na jakiej podstawie mechanik ogarnął że on jest sprawny skoro jest błąd. Jeszcze jedno. Jakie masz turbo ? Mistubishi, czy garret, bo to jest ważne.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]