Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: 2.3 T dziwna awaria silnika
PostNapisane: 22 kwi 2019, o 17:06 

Model SAABa: Saab 9-5 2.3 Vector
Witajcie!

Ostatnio wracając do domu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Przy jeździe ze stałą predkością na tempomacie, nagle zaświeciła się kontrolka oleju, zdążyłem jedynie wcisnąć hamulec, wskazówka obrotomierza poleciała w górę potem w dół i tak ze dwa razy. Dosłownie 2-3 sekundy później nie miałem już napędu, silnik się zatrzymał i więcej nie odpalił. Mój Saab wcześniej jeździł normalnie, nic się z nim nie działo, silnik miał moc, oleju full. Generalnie dbałem o samochód i opiekowałem się nim zgodnie ze wskazówkami z forum.

Olej w silniku był i jest nadal na maksymalnym poziomie... Auto da się przepchnąć na biegu, więc wał się kręci, czyli silnik nie stanął... Koledzy, wrzucam poniżej link z filmem, który pokazuje co się dzieje jak chce oodpalić auto...

https://www.youtube.com/watch?v=EYCv_k-ucCw&feature=youtu.be

Może ktoś z Was ma pomysł co się posypało lub kto mi z tym może pomóc? Bardzo lubię moją Sabinkę i nie chciał bym się z nią żegnać... Choć obawiam się, że koszt przywrócenia jej do życia może przewyższyć jej wartość... Saab to jednak stan umysłu :D . Koledzy poddać się czy walczyć dalej ? Jest sens?

Ostatnio edytowano 23 kwi 2019, o 15:16 przez duzewu, łącznie edytowano 1 raz

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: 2.3 T awaria silnika
PostNapisane: 22 kwi 2019, o 20:50 
Młodszy Chorąży

Model SAABa: 95
Nie mecz go, bo nie ma sensu. Najpierw sprawdz co.sie stalo.

Tytuł: Re: 2.3 T awaria silnika
PostNapisane: 23 kwi 2019, o 15:16 

Model SAABa: Saab 9-5 2.3 Vector
Kolego, dziękuję za odpowiedź, ale niestety nie jest ona ani odpowiedzią na moje pytanie, które brzmiało następująco...
duzewu napisał(a):
(...)
Może ktoś z Was ma pomysł co się posypało lub kto mi z tym może pomóc? (...)

Ani też nie wnosi nic do dyskusji. Po to się zwracam z prośbą o pomoc na forum, aby się dowiedzieć czy ktoś miał podobną sytuację, abo jakie kroki podjąć w celu zidentyfikowania problemu, ewentualnie do kogo się zwrócić z tym problem/autem. To chyba właściwe miejsce na takie zapytanie? Gdzie indziej znajdę tak duże grono osób, które na Saabach "zjadły zęby" i nie jedną dziwną awarie mają za sobą? Nie chce ciągać bez sensu auta na lawecie z punktu do punktu w nieskończoność. Wielu z Was też wysiadły silniki, może komuś w podobny sposób jak mi. Szukam potencjalnej przyczyny problemu. Prosta sprawa.

Kolego nie męczę auta, a film nagrałem specjalnie żeby pokazać jak ono się zachowuję, żebym mógł od razu przedstawić jakie są objaw usterki Wam czy też mechanikowi, którego szukam.

Tytuł: Re: 2.3 T dziwna awaria silnika
PostNapisane: 23 kwi 2019, o 17:58 
Młodszy Chorąży

Model SAABa: 95
Tylko ty masz auto trzeba sprawdzic czemu zapalila sie kontrolka oleju :p masz dwie mozliwosci silnik albo cos z elektryka od cisnienia oleju. Mi kiedys zwierzaczek podgryzl izolacje w kablu i zapalala sie co jakis czas kontrolka :/
Mi kiedys przez glupote przytarlo panewke odpalal silnik i gasl z obciazenia, taki byl opor. Rozrusznik bez oporu krecil walem :p

PostNapisane: 23 kwi 2019, o 19:28 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-5 Aero 2001
Zmierz kompresję

-------------------------
9-5 Aero 2001: silnik B235R 2007r, lżejsze koło zamachowe, custom 550x230x65 IC, filtr BSR, 3" DP, 2.5" BSR Cat-back, panewy korbowodowe King Racing, King Cobra, TD04 19T#6cm, Bilstein B8
9-3 SC Vector TID 150 - projekt Łupina, no DPF/Flaps/EGR

PostNapisane: 11 maja 2019, o 07:48 

Model SAABa: 9-5 2.3t
wyszło co sie stało? czy saab stoi?

PostNapisane: 11 maja 2019, o 16:49 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
Z filmu brzmi jak przeskoczony rozrząd, ale od tego ciśnienie się nie zaświeci, więc to może być tylko skutek właściwej awarii.

-------------------------
B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]