Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Żabka  
 Tytuł: Żabka
PostNapisane: 2 sie 2019, o 07:57 

Jak tylko dojeżdżam do mechanika to nagle auto chodzi idealnie. I to jest problem :) Więc pytam na forum.
Jak stoję na światłach potrafią obroty wachlować, i buda trzęsie. Ale to rzadko. Najczęściej po prostu podczas jazdy wskaźnik turbo skacze i buja autem przód-tył.
Silnik po remoncie, turbina już ma 40tys, nowe świece NGK, tak samo na benzynie jak i gazie, a wtryski gazu mają powyżej 50k na pewno, bo tyle ja go mam a ich nie robiłem. Przy przyśpieszaniu nie szarpie, choć jakby zaczyna. Szarpie tylko przy równych obrotach. Jak skacze turbina to obroty są w tym samym położeniu. Co ciekawe, jak już się zirytuję tym szarpaniem na równej jeździe, to wtedy troche nim poszaleję i jakby się poprawia. Ale może to złudzenie. Wczoraj także zgasł przy przełączaniu na gaz. Odpalanie raz jest takie, że cyk i nawet nie obróci raz i już zapala, a innym razem kręci, kręci i dopiero odpala. No i błąd ciągle mieszanki, świece okopcone czyli za bogata.

1. Czy to może mieć zwiazek z wtryskami do gazu, że one zabrudzone/nieszczelne, jakoś coś mają też wpływ na jazde na benzynie? Mapy się zmieniają?
2. Z przodu jest taka listwa z chyba trzeba cieńkimi przewodami, środkowy jest od sterowania turbiny? Jak się go odepnie to wtedy turbina chodzi całą mocą i wiadomo że to sterowanie turbiny padło? To sterowanie to ten przewód? Może być sparciały i np przez niego mam tą żabkę?
3. Kiedyś mi padała pompa paliwa w 9000 i była totalna zamuła na gazie. Jaki wpływ na układ LPG/PB ma uszkodzenie tego drugiego?

Z góry dziękuję za podpowiedzi, bo jak trzeci raz pojadę do mechanika i znów będzie chodził równo to mnie kijem pogoni :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]