Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: akumulator / rozrusznik  
 Tytuł: akumulator / rozrusznik
PostNapisane: 25 sty 2021, o 07:46 

Model SAABa: 9-3
Siema,

Mam problem, który zniechęca mnie do dalszego korzystania z saaba :(

Otóż, posiadam model 93 z 2008r. (vector) 120KM
Mam również dwa akumulatory, który nie mają nawet 2 lat (a jeden nawet roku). Czasami (a zwłaszcza na zimnym silniku lub zimnej nocy np. -2*) samochód nie chce odpalić na żadnym akusie. Ledwo kręci (kiedyś wystarczyło, żeby akumulator był naładowany (podmianka) i odpalał od razu), a klemy się grzeją. Zdaje się, że minus bardziej. Rozładowuje się w ciągu kilku sekund. Czasami bywa tak, że przy kręceniu już słychać, że odpali dodam gazu i działa (trwa to około 10 sekund). Czasami zdarza się, że kręci nagle sekunda cisza i dalej kręci.

Obstawiałem rozrusznik, że nie ma siły i czas wymienić szczotki. Następnie, że jednak alternator nie ładuje jak powinien, ale już 2 lata temu go regenerowałem. Jeden ze "specjalistów" firmy leasingowej stwierdził iż są to wtryski, ponieważ ciężko odpala i trzeba dać gazu, jednak innych objawów, jak np. większe spalanie (ciągłe) nie ma.

Na jednym z forum (OPLI) znalazłem info, że wystarczy przetrzeć rowki akumulatora, czy tam klem i powinno być lepiej.

PS Jeśli ktoś jest ząbek (obok Warszawy) i chce pomóc odpalić auto (2 akusy padnięte), to zapraszam na priv :D

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: akumulator / rozrusznik
PostNapisane: 25 sty 2021, o 09:14 
Plutonowy

Model SAABa: 9³ SSman'10
Jeśli piszesz o "rowkach, czy tam klemach", o grzaniu się, o regenerowanym alternatorze i braku ładowania, to lepiej oddaj auto do elektromechanika, żeby ogarnął niedociągnięcia, o których piszesz. Sam nie jesteś w stanie tego zrobić. Nie licz na to, że ktoś przyjedzie i będzie naprawiał zaniedbania w Twoim aucie.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]