Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: 9-3 ogmodyfikacja zawieszenia/układu kierowniczego
PostNapisane: 26 lis 2017, o 22:07 

Model SAABa: 9-3 OG 2.0t B204E
Witajcie,
Od 4 miesięcy jestem właścicielem 9-3 OG z B204 154km, 99 rok. Nie ukrywam, że po zakupie auta jestem nim trochę zawiedziony i to wcale nie dlatego, że auto jest awaryjne. Póki co pod tym względem nie mogę powiedzieć złego słowa, zrobiłem nawet inspekcję dołu silnika i wszystko jest idealnie. Trafił mi się egzemplarz ze Szwajcarii z przebiegiem 190 tys w 100% oryginalny. Jestem natomiast po prostu zdruzgotany prowadzeniem tego samochodu. Auto ma zawieszenie w dobrym stanie bez luzów a prowadzi się jak wóz drabiniasty, jest kompletnie nieprzewidywalny. W ostrych zakrętach jest podsterowny, ale jednocześnie potrafi zanurkować przodem i zarzucić tyłem. Układ kierowniczy jest taki jakby z gumy. Kupiłem w zeszłym tygodniu od naszego kolegi z tego forum obejmę na maglownicę i spodziewam się jakiejś poprawy, ale pewnie będzie to niewystarczające. Co jeszcze należy zrobić aby dało się tym normalnie jeździć? Zaznaczam że auto ma być do normalnej codziennej jazdy, moc być może będę lekko podnosił w okolice 200km, ale nie jest to auto do szaleństw. Wcześniej jeździłem BMW E36 i Audi A3 I. Nie wymagam, żeby Saab prowadził się jak RWD, ale chciałbym chociaż zbliżyć się do poziomu A3. Tak źebym czasem z przyjemnością mógł przekonać bo trochę autostradą powyźej 160km/h bez walki o utrzymanie się w swoim pasie, po prostu żeby poczuć trochę radości z jazdy. Pomóżcie, bo oprócz tej kwestii auto mi się podoba, ma naprawdę genialny silnik i świetny wygląd. Prowadzenie auta jest dla mnie jednak na tyle ważne, że pewnie gdyby nie trudność w odsprzedaży to bym się go juz pozbył. Liczę na Wasze porady, z góry dziękuję :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: 9-3 og modyfikacja zawieszenia/układu kierowniczego
PostNapisane: 5 gru 2017, o 10:01 

Jestem już po założeniu sztywnego uchwytu maglownicy i uważam, że różnica jest kolosalna. Oryginalna gumowa tuleja, na której wisi maglownica była u mnie w idealnym stanie, mimo tego układ kierowniczy był nieprecyzyjny. Po założeniu obejmy samochód po puszczeniu kierownicy jedzie prosto, prowadzi się o wiele bardziej precyzyjnie, kierownica jest sztywna, krótko mówiąc poprawa jest znaczna. W dalszym ciągu nie jest to świetnie prowadzące się auto, ale uważam że jest dostatecznie dobrze i wystarczająco do codziennej jazdy. Jak ktoś ma 9-3 og i jeszcze tego nie założył to polecam. Kupiłem obejmę od jednego z użytkowników tego forum i było to najlepiej zainwestowane w samochód 200zł.

Tytuł: Re: 9-3 ogmodyfikacja zawieszenia/układu kierowniczego
PostNapisane: 5 gru 2017, o 13:25 
Sierżant

Model SAABa: 9-5
Szczerze polecam jeszcze usztywnienie ramy pomocniczej z przodu, tzw. pająk (6 points subframe brace).

Tytuł: Re: 9-3 ogmodyfikacja zawieszenia/układu kierowniczego
PostNapisane: 6 gru 2017, o 21:16 

Właśnie coś kiedyś o tym czytałem. Gdzie to można dostać, może ma ktoś do sprzedania?

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]