Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Co boli 9-3 i jak to wyleczyć?
PostNapisane: 20 lut 2018, o 11:09 

Witam, mam saaba 93 2.8 v6 aero, niby wszystko spoko ale mam 3 małe problemy dokładnie to:
1. Jak zatankuję to mam problem z odpaleniem, poszukałem i dowiedziałem się że odpowiedzialny za to może być EVAP, ale dodatkowo raz na jakiś czas pojawia mi się błąd P2187 czyli niby jakaś nieszczelność pytanie czy może być to powiązanie z czujnikiem EVAP, dodam że auto nie ma instalacji LPG.
2. Wczoraj użyłem spryskiwacza szyb, zadziałał raz i już nie działa, działa spryskiwacz reflektorów oraz tylnej szyby przód lipa, patrzyłem na bezpiecznik nr 22, ale wygląda w porządku prawda jest taka że go nie wyciągałem. I teraz zastanawiam się co może być przyczyną, nie ukrywam że spryskiwacz przedniej szyby jest dla mnie ważny, szczególnie że w przyszłym tygodniu planuję jechać w trasę.
Może ktoś coś wie pomoże?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Co boli 9-3 i jak to wyleczyć?
PostNapisane: 20 lut 2018, o 14:46 
Kapral

Model SAABa: 9-3 SS 1.8i
Problem nr 2:

+ powodem może być albo walnięta pompka siedząca przy zbiorniku albo silnik wycieraczek (do naprawy lub wymiany)

PS. czy wycieraczki działają prawidłowo mimo niedziałającego spryskiwacza (tryby szybciej wolniej) ?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 20 lut 2018, o 17:26 

Wycieraczki działają poprawnie, wszystkie tryby działają jak trzeba...
Wiesz może co będzie bardziej prawdopodobne, myślę że skoro wycieraczki działają to bardziej pompka szczególnie że nic nie słychać jak na reflektory i szybę tylną słychać charakterystyczne "bzyczenie" tak przy szybie przedniej cisza.

PostNapisane: 23 lut 2018, o 19:40 

Mechanik wyeliminował bezpieczniki i pompkę, ponieważ nie dochodzi do niej prąd, za tydzień jestem umówiony do elektronika. Ale może do tego czasu ktos z was ma jeszcze jakiś pomysł na co to może być.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]