Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Blow off - temat rzeka  
 Tytuł: Blow off - temat rzeka
PostNapisane: 13 maja 2019, o 04:18 

Hejos
Intryguje mnie temat blow offa i zdania co do instalacji tego sprzętu są skrajnie podzielone, posilkowalem sie informacjami bardziej ogólnymi niż związanymi z samym Saabem. Z góry mówię ze wszystkie informacje i pojęcia są dla mnie dość nowe bo interesuje się autami hobbystycznie i wszystkiego dowiaduje się sam wiec za wszelkie błędy i niewiedzę przepraszam i prosze o zrozumienie w końcu jesteśmy Saabowska wielka rodzina :D ponoć tak -prawdą jest ze w momencie puszczania gazu powietrze znajdujące się w turbosprężarce hamuje ja z efektem np włożenia kija w szprychy od koła przy rowerze natomiast mając zawór blow off tego zjawiska nie ma i powietrze ucieka w atmosferę? Krótko mówiąc zdrowe dla naszego turbo takie zjawisko nie jest i tutaj z pomocą przychodzi ten zawór. Minusem natomiast jest to ze przekłamuje to przepływomierz i mogą pojawić się wyższe obroty na biegu jałowym i paliwo może dzięki temu być lane do garów wiadrami. Do tego przy zmianie biegów przy wciśnięciu pedału gazu jest opóźnienie reakcji około sekundy ? Tematem zainteresowałem się bo jak każdy z nas chce dla naszych turbosprezarek jak najdłuższy żywot i zdrowa eksploatacje (pisze to ktoś kto niedawno założył stozek od BSR)... jakie jest Wasze zdanie na temat blow offa czy faktycznie to szkodzi czy możemy zaśpiewać dłuższe życie każdej turbosprężarki to blow off? Rzecz jasna jak wszystko jest poprawnie i szczelnie zainstalowane. Czy ktoś może ma i chce się wypowiedzieć na temat wad i zalet jakie idzie zaobserwować czy warto jest po to sięgać czy sobie zostawić po Bożemu seryjnie zaworek jaki jest. Pozdrawiam :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

-------------------------
Saab 9-3 2005 2.0T Arc Hamerykański
210hp

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Blow off - temat rzeka
PostNapisane: 13 maja 2019, o 05:54 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-5
ehhhhh, pokręciłeś trochę temat (z tym hamowaniem powietrza w turbosprężarce i laniem paliwa). Masz zawór DV i on robi robotę ja należy

PostNapisane: 13 maja 2019, o 08:01 
Podporucznik

Model SAABa: 9 5 2,3t
DV działa jak blow off tyle że nie upuszcza powietrze w atmosfere a przed turbo i przepływka nie kłamie.

Saab 95 2,3T manual - rozbity, szukam dawcy budy i power comeback
Jaguar xjr 4,0 Supercharged manual
Peugeot J5 kamper - w skrócie parch
Mitsubishi Pajero III Long 3,5 V6 manual SS - taki wycieczkobus terenowy
Projekt biłła - w trakcie realizacji
a plany rosną...

PostNapisane: 13 maja 2019, o 11:57 

Stad jak pisałem proszę zrozumieć moja niewiedzę bo informacje które wyczytałem mogą się mijać z prawda [emoji4] czyli zostawiamy seryjnie dv i jest elegancko bez kombinacji

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Saab 9-3 2005 2.0T Arc Hamerykański
210hp

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]