Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: 9-5 B205E na B204L  
 Tytuł: 9-5 B205E na B204L
PostNapisane: 26 paź 2018, o 09:26 
Plutonowy

Model SAABa: 9-5 OG
Siemanko.
Zbieram informacje, niewiele ich znalazłem póki co, więc zakładam temat bo ktoś może się podzieli wiedzą.
Mam 9-5 z B205E pod maską, coś tam robione i niby 230KM, ale jakoś tego nie czuję. Co by nie było to ma nalatane 330kkm praktycznie.
Troszkę dziwnie pracuje czasem, po nagrzaniu stuka ale bardziej słychać to w środku niż na zewnątrz, ale wciąż na tyle mało żeby było to słychać na nagraniu i ogólnie jakoś tak wrażenie mam, że ktoś o niego nie dbał wcześniej...gość co robi saaby twierdzi, że to może być początek panewki, ale nie brzmi to moim zdaniem na panewkę.
Niemniej jednak chcę finalnie włożyć tam B204/B234 bo uważam, że ten silnik jest mniej problematyczny, mniej kapryśny, bardziej wytrzymały i mniej awaryjny. Pytań rodzi się kilka:
- swap na ten silnik wymaga posiadania kompletnej instalacji elektrycznej, czy z aktualną też coś zrobię?
- mocowanie silnika w nadwoziu - aktualnie łapa z góry, B204L tego nie ma. Jak to wygląda w tych jednostkach?
- jakie części z B205 mogę zaadaptować do B204 jeśli wiem, że są na 100% sprawne? Albo szybciej - co nie pasuje?
- na jakie finanse się przygotować? Nie mówię tu o operacji kompletnego remontu od razu w dwa dni, ale ogólnie fajnie byłoby sobie ten silnik ogarnąć mając go już na zewnątrz i coś tam powoli dłubać.
- co ze skrzynią biegów i sprzęgłem? Do obecnego silnika da się podłączyć skrzynię z TIDa i sprzęgło z Omegi V6 a co trzeba działać tu żeby włożyć skrzynię? Jakieś patenty czy pasuje p&p ta co jest połączona z B204L w 9-3?

-------------------------
Kto mieszka z kobietą, ten się w cyrku nie śmieje.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]