Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  Strona 1 z 1
[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Kup Pan FolFo  
 Tytuł: Kup Pan FolFo
PostNapisane: 17 wrz 2014, o 22:02 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3 SS Aero
Witam witam.

Jako że w moim przypadku żadna sprawa nie może zostać rozwiązana standardowo, normalnie i tak jak trzeba opowiem Wam historyjkę jak to skomplikowała się prosta sprawa jaką jest sprzedaż auta :) .

A więc volvo wystawione, chciałem za nie 2 tyś zł z uwagi na stan blach. Zainteresowanie- małe, kilka osób przyjechało oglądać i nastała miesięczna cisza.... Pewnego dnia dostaje telefon.

Pan wypytuje o auto chce pojazd dla swojej córki która dopiero zdała prawko. Opowiadam wszystko zgodnie z prawdą. Pan jest zainteresowany bierze na 100% tylko prosi abym przyjechał do niego. Myślę sobie ok, chce je w końcu sprzedać, zaryzykuje pojade.

Zagadałem z ojcem żeby skoczył zemną bo w razie sprzedaży będzie musiał mnie ktoś odwieźć. Jesteśmy pod wskazanym adresem- wychodzi przedstawiciel mniejszości romskiej.... Innymi słowy, Cygan. Cygan jak cygan obwieszony tombakiem itp. Pierwsze co to pokazuje swojego ml'a w garażu- jasna sprawa bez gwiazdy nie ma jazdy.

Przystępujemy do oglądania volva, no okej tylko rdza, zjedzony, on nie myślał że tak mocno itp. No ale dobra jak będzie się podobał córce to ok tylko najpierw jego syn przejedzie się żeby zobaczyć jak technicznie. No niby normalna rzecz. Przyjechał syn, zostawił swoją S Klase przed domem. Wsiadamy jedziemy, syn wyczaił że w aucie jest spory wzmak z skrzynią więc zamiast słuchać auto na cały regulator napitala Donguralesko. Nie komentuje tylko zaczynam się zastanawiać po co im takie auto skoro mogą iść i kupić coś w salonie.... No ale dobra, kontynuując jazdę testową słuchamy sobie muzyczki, pan syn vel cygan junior, twierdzi że " dobra płyta! zajebiście napier(*& bass!". Nie komentuje, wracamy z jazdy, stwierdził że wszystko okej. Nagle nie wiadomo skąd na podwórku pojawia się z 4 romów i kilka romek... Żona pana cygana zaczyna się zemną targować, oferuje 1400 + 4 perfumy po 200zł każdy ! Cholera taka okazja, myślę sobie, co robić co robić !? Odrzucam kuszącą ofertę twierdząc że perfumy mi nie potrzebne. Schodzę im do 1800 i biorą auto. Pani Cygan odpuszcza widzi że jestem nieugiętym negocjatorem....

Pytam wszech zgromadzone towarzystwo co robimy, bo nie mam czasu na takie zabawy. Pada decyzją że biorą auto. Pan Rom zaprasza mnie do stołu, wyciągam umowę kupna sprzedaży. Ale to by było za łatwe... Pan Rom oferuje mi inny dil- spisujemy umowę użyczenia, on mi płaci 1900zł a ja za miesiąc dwa jak już córka pojeździ zabieram auto bez zwracania kasy. No to już wiedziałem o co chodzi. Stanowczo odmawiam, proponuję spisanie standardowej umowy a po 2 miesiącach zezłomują sobie auto.... Pan cygan namawia, tutaj pada sporo stwierdzeń typu " Jestem poważnym człowiekiem, jak coś mówie to tak robie, jestem honorowy" ble ble ble.

Zmęczony całą sytuacją przedstawiam swoje stanowisko po raz ostatni i mówię że w takim razie niestety nie dokończymy sprzedaży. Mój kontrahent poddaje się i stwierdza że jak tak to piszemy umowę... No ale to też było by zbyt banalne ... przecie to Romowie. Pan cygan stwierdza że nie ma przy sobie takiej gotówki(!). Ma w Euro a nigdzie teraz nie wymieni. Odpowiadam że mi to nie przeszkadza przeliczamy po kursie 4,20 i tyle. Pan Cygan broni się przed tym wszelkimi mackami. Nie nie nie on nie da euro, jutro będzie miał kasę to jutro sprzedamy. Widać już na mojej twarzy że mam dość tej chorej sytuacji. Stwierdzam że ja jutro nie przyjeżdżam bo nie mam czasu na kolejne bezcelowe wycieczki, jak chcą i będą mieli kasę auto jest pod tym i tym adresem zapraszam. Cyganie wkurczeni że się nie udało, ja wkurczony że straciłem 2h życia na pierdoły wsiadam i jade do domu. Droga mija, mija mija, daleko nie było jakieś 30 kilometrów. Postanowiłem włączyć sobie muzyczkę, klik-> cisza, klik-> cisza - hmmm co jest grane. klikam wysunięcie płytki, kufa! Syn Cygana zapitolił mi płytę ! nawet nie wiem kiedy, kosztowała 30 zł więc dupy nie urywa ale oryginał, zbieram ori płyty i mam ich sporo więc szkoda mi jej :/

Nastaje następny dzień... cygan dzwoni coś tam opowiada o jakich godzinach, że nie ma go w domu będzie wieczorem i da mi znać, namawia abym ponownie przyjechał do niego ja stanowczo odmawiam... Pytam czy jest na pewno zdecydowany bo ja naprawdę nie mam czasu na zabawy. Znowu dziwne opowiastki o tym że " Moje słowo to jak złoto ble ble ble" Oczywiście pan cygan nie przyjechał. Tak sobie teraz myślę że to dobrze.... bo na kilometr śmierdziało jakimś przekrętem i tylko by było z tego nie przyjemności.... tylko płyty szkoda...

No więc się pożaliłem i może taka przestroga dla innych, zero interesów z cyganami...

Innym razem opisze jak to ścigał mnie wymiar sprawiedliwości za rzekomą kradzież paliwa na kwotę 55,01 zł ;)

-------------------------
Obrazek

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Tytuł: Re: Kup Pan FolFo
PostNapisane: 17 wrz 2014, o 22:19 
Sierżant

Model SAABa: 9-3
Good story!

PostNapisane: 18 wrz 2014, o 05:35 
Szeregowy

Model SAABa: 9-5 Aero Wagon
Parafrazując znaną piosenkę "Jednak byłem głupi, bo gdy nie patrzyłem. Zapierdolił mi płytę"

Czytając czekałem na moment, kiedy po kolejnej odmowie ktoś podchodzi do auta i zostawia na nim piękną rysę.

PostNapisane: 18 wrz 2014, o 08:04 
Sierżant

Model SAABa: 9-3 2.0T Stage 3
Ja myślałem, że mu z kufra skrzynię zajumali :P

A tak na marginesie, znajomi szukali auta, konkretnie Lanosa (Lanos nie dla nos, zimą-latem jeździm Saabem :D ). Znaleźli, sam ich podrzuciłem we wskazane miejsce i kazali mi jechać do domu, bo oni potem podjadą już nowym nabytkiem (oglądali wcześniej znaczy się).
No ale nie kupili. Dlaczego? Otóż Lanos należał do świętej pamięci małżonka starszej pani, która go sprzedawała. Nie znam się na prawnych duperelach ale chciała go sprzedać razem z aktem dziedziczenia, na którym widniały jeszcze 2 córki. Nie wiadomo czy zamężne, dzieciate...
Cały targ zakończył się natychmiastowym zwrotem kasy, podarciem aktu kupna-sprzedaży i wydarciem się starszej pani, że są nienormalni.
Potem córka/znajomy dzwonił, że już wszystko jest uregulowane prawnie jak trzeba i jak oni chcą tego Lanosa to mogą przyjechać.
Nie pojechali :D

9-3 MY01 Stage 3

PostNapisane: 18 wrz 2014, o 13:28 
Podporucznik

Heheh skrzyni by chyba nie dali rady ale kto to tam wie :) Najciekawiej się robiło jak zaczynali gadać po swojemu wymachując do siebie łapami ;p

Obrazek

PostNapisane: 18 wrz 2014, o 13:40 
Młodszy Chorąży

Model SAABa: 93 2.0 Cabrio MY00
Cyganie, makabra... Jak bym tylko się zorientował że to oni to bym odjechał...

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 13:27 
Kapitan

powinno być w PL przyzwolenie do swobodnego strzelania do nich....

co raz częściej czytam info o tym jak ktoś odmówił zakupu perfum na parkingu pod sklepem a ci mu samochód zniszczyli, albo jak kobita chciała powróżyć gościowi i próbowała go okraść, ten złapał ja za rękę to się afera zrobiła, na szczęście ludzie wokół pomogli bo inaczej gość by martwy leżał .

SAAB 9-3 2.3 turbo 327KM 462Nm
Dodge Caravan LE 3.0 V6 1990r + boazeria
Buick Regal 1978 T-top 5, V8
BMW 120d
Kymco Xciting 500R
Suzuki Bandit 650S 2007

Życie jest zbyt krótkie aby jeździć DIESLEM

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 14:47 
Starszy Kapral

Model SAABa: 9-3SC, 9-5 Paskuda
dobra historia.....chociaż podobno słowo Cyganie jest niepolityczne, powinno się mówić mniejszość Romska..ciekawe

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 15:36 
Podporucznik

Niepolitycznie to jest próba zrobienia kogoś w konia na żywca ;p cygan to cygan

Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 15:38 
Kapitan

Panowie, mimo wszystko prosilbym o bardziej wyważone wypowiedzi.

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 15:55 
Kapitan

Model SAABa: 9-3 SS MY06 2,8 V6
Ej to u was nie ma tak jak u mnie w gminie , za zastrzelenie Cygana mandat za kłusownictwo a z Kaszuba odznaka z kółka łowieckiego ?

Obrazek

Krótki incydent z 900Ng V6 i Saab 9-3 Viggen Cabrio
Saab 9-5 SE MY98 - był
Saab 9-5 Vector MY04 - był
Saab 9-3 SS Vector MY05 ASB- był
Saab 9-3 SC 2.8 V6 AERO MY06 ASB - jest
313KM 466Nm

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 18:10 
Porucznik

Model SAABa: 9-5 2002r 2,3T ARC
Seth a o co chodzi? Cygan jest to nazwa grupy etnicznej stosowana przez samych Romów do połowy XXw . A od połowy XX zaczęli nazywać się Romami

Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 19:13 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 2.2 TiD
Heh, mega fajnie się to czyta ale ogólnie historia nie do końca wesoła.
Całe szczęście że nie dostałeś żadnej kosy ani nie rozkreciła się żadna cygańska impreza. :) Nie jestem rasistą ale... potem sie "Romowie" dziwią że ich ludzie nie lubią i chcą do nich strzelać.

Obrazek
9000 CS 2.0T MY94 175,1 KM 272NM - zmienił właściciela
9-3 2.2 TiD MY02 155,9 KM 344,6NM

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 19:31 
Porucznik

Nie każdy Rom to Cygan :)

Obrazek

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 19:46 
Sierżant

Model SAABa: 9-3 2.0T Stage 3
No ba, np. CD-ROM ;)
Co robi Cygan przy komputerze? Grzebie w Koszu :D

9-3 MY01 Stage 3

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 20:03 
Młodszy Chorąży

Model SAABa: 93 2.0 Cabrio MY00
Generalnie mi Cyganie, Romowie nie przeszkadzali. Do momentu wynajęcia przez nich mieszkania w moim bloku. Niby ok, głośne awantury każdemu czasem sie zdarzają. No ale na Boga nie codziennie. Kłótnie w rodzinie też sie zdarzają każdemu, ale czy naprawdę trzeba je rozwiązywać za pomocą maczet. Owszem brak kultury też może sie zdarzyć każdemu, czasem kogoś zapominam przepuścić w drzwiach. Ale jak ktoś mi zwróci uwagę to nie kopie jego psa i nie pluje na jego dziewczynę. O demolwaniu klatki w której się mieszka nie wspominam, bo raczej normalnemu człowiekowi nie zdarza się niszczyć swojego otoczenia. Zwłaszcza na trzeźwo...

PostNapisane: 23 wrz 2014, o 20:11 
Porucznik

Ja znam i takich o jakich piszesz ,ale też "normalnych" normalnie pracujących i zachowujacych się tak jak przystało na cywilizowanych ludzi..niestety ci źli przeważają..

Obrazek

PostNapisane: 24 wrz 2014, o 05:55 
Kapitan

nigdy nie widziałem cygana pracującego, bywam w różnych firmach, na imprezach wystawienniczych itp i przez tyle lat nie zdarzyło mi sie spotkać uczciwie pracującego cygana

SAAB 9-3 2.3 turbo 327KM 462Nm
Dodge Caravan LE 3.0 V6 1990r + boazeria
Buick Regal 1978 T-top 5, V8
BMW 120d
Kymco Xciting 500R
Suzuki Bandit 650S 2007

Życie jest zbyt krótkie aby jeździć DIESLEM

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]