Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Najlepszy laptop do pracy
PostNapisane: 11 wrz 2018, o 18:25 
Kapral

Model SAABa: 9-5 OG
Cześć!
Podjąłem pracę jako przedstawiciel ubezpieczeniowo finansowy, w związku z tym potrzebuję laptopa jako narzędzia pracy. Nic mocnego, głównie praca na arkuszach i aplikacjach w sieci oraz krótkie filmiki i prezentacje. Nie ma to być multimedialny kombajn wielozadaniowy, tutaj nie będzie nic grane i nic tworzone.
Zalezy mi na tym, żeby nie był za duży (14-15 cali max), dysk SSD no i w sumie to tak tyle. Nie mam ukierunkowań markowych ani nic, bo nigdy w życiu nie przypuszczałem, że będę musiał korzystać z laptoka. A może tablet z funkcją lapka?
Podpowiedzcie coś, bo wiem, ze można na Was liczyć i wiecie lepiej co i jak.
Może być uzywka, choć wolałbym nowe.
Budżet 1000zł.

-------------------------
Kto mieszka z kobietą, ten się w cyrku nie śmieje.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Najlepszy laptop do pracy
PostNapisane: 11 wrz 2018, o 18:37 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Murzyn napisał(a):
Cześć!
Podjąłem pracę jako przedstawiciel ubezpieczeniowo finansowy, w związku z tym potrzebuję laptopa jako narzędzia pracy. Nic mocnego, głównie praca na arkuszach i aplikacjach w sieci oraz krótkie filmiki i prezentacje. Nie ma to być multimedialny kombajn wielozadaniowy, tutaj nie będzie nic grane i nic tworzone.
Zalezy mi na tym, żeby nie był za duży (14-15 cali max), dysk SSD no i w sumie to tak tyle. Nie mam ukierunkowań markowych ani nic, bo nigdy w życiu nie przypuszczałem, że będę musiał korzystać z laptoka. A może tablet z funkcją lapka?
Podpowiedzcie coś, bo wiem, ze można na Was liczyć i wiecie lepiej co i jak.
Może być uzywka, choć wolałbym nowe.
Budżet 1000zł.
Rozejrzyj się za używaną biznesówķą. Ostatnio widziałem na OLX gościu handlował używanymi laptopami biznesowymi wycofanymi z urzędów w Norwegii. Sprzęt zacny i trwały, a ceny za nie były właśnie około 1000 zł.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 19:34 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3
Za tysiaka przy tych wymogach uzywka nie ma najmniejszego sensu. Jest ogromny wybor nowych z kilkuletnia gwarancja. Do tego co potrzebujesz tez specyfikacja jest zupelnie dowolna. Moim zdaniem tylko jeden warunek. Windows.
Ja prywatnie (czyli podobne wymagania) kupilem 12" laptopa nowego z intel atom 1,5GHz (chyba), 2GB ramu, dysk flash 64GB. Oczywiscie win10. Za 350zl. Marki krzak ale za 2, 3x tyle bedziesz mial asusa albo i lepszego z wiekszym dyskiem. Mam go ponad rok. Jeszcze nic go nie zagielo (net, office, pulpit zdalny i troche progsow). A dlugosc pracy na baterii i lekkosc/wymiary to bajka. W zyciu nie wydam do takich celow kupy siana. Zonie row iez rok temu do prowadzenia ksiegowosci, biura i prywatnie kupilismy 17cali asusa za ponad 2k. Po roku oboje potwierdzamy ze na baterii pracuje krocej, mozliwosci nie wykorzystuje nawet 15% a pudlo takie ogromne ze nawet na kolanach niewygodnie.

Rosso Proteo 166 3.0V6 226KM
Saab 9-3 2.8V6 SC aero 250KM MY`07
Saab 9-5 2.3T SC 250KM + wirusik MY`00
... kiwi off-road 4x4

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 20:26 
Kapral

marek230482 napisał(a):
Za tysiaka przy tych wymogach uzywka nie ma najmniejszego sensu. Jest ogromny wybor nowych z kilkuletnia gwarancja. Do tego co potrzebujesz tez specyfikacja jest zupelnie dowolna. Moim zdaniem tylko jeden warunek. Windows.
Ja prywatnie (czyli podobne wymagania) kupilem 12" laptopa nowego z intel atom 1,5GHz (chyba), 2GB ramu, dysk flash 64GB. Oczywiscie win10. Za 350zl. Marki krzak ale za 2, 3x tyle bedziesz mial asusa albo i lepszego z wiekszym dyskiem. Mam go ponad rok. Jeszcze nic go nie zagielo (net, office, pulpit zdalny i troche progsow). A dlugosc pracy na baterii i lekkosc/wymiary to bajka. W zyciu nie wydam do takich celow kupy siana. Zonie row iez rok temu do prowadzenia ksiegowosci, biura i prywatnie kupilismy 17cali asusa za ponad 2k. Po roku oboje potwierdzamy ze na baterii pracuje krocej, mozliwosci nie wykorzystuje nawet 15% a pudlo takie ogromne ze nawet na kolanach niewygodnie.

A wiesz może jakich marek lepiej unikać w tych pieniądzach? O ile na PC znam się dośc dobrze, to laptopy są dla mnie czarną magią, a nie chciałbym kupić lapka za 1000zł tylko dlatego, że marka kosztuje, a no name o tych samych parametrach dostałbym za 500zł. Nie zalezy mi na markowym sprzęcie, nowy i tak pociągnie przynajmniej te 2 lata, a to wystarczy, bo nie szukam bardzo drogiego sprzętu.

PostNapisane: 11 wrz 2018, o 20:33 
Starszy Chorąży

Marka rzecz gustu. Ja bym bardziej szedł w max gwarancję a nie markę. Ale to tylko moje zdanie. Widziałem też u wielu znajomych lenovo które jest w bdb cenach a nie słyszałem negatywnych opinii. Oczywiście gdzieś pewnie takowe znajdziesz ale globalnie to na co ludzie nie narzekają? na wszystko :)

... kiwi off-road 4x4

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 08:35 
Kapral

Wziąłem Lenovo Ideapad, dobrze sobie radzi. Matowa matryca fajnie działa, widać wyraźnie pod bardzo dużym kątem. Nie radzi sobie oczywiście jak się mu nawali na raz mnóstwo zadań, ale do tego co mi potrzebne to jest bardzo dobry :)

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 08:44 
Starszy Chorąży

I git :) każdy komputer można tak obciążyć że wymięknie :) ja w swoim zawodzie (projektowanie maszyn) nie mogę używać laptopów bo żaden sobie nie poradzi. To znaczy w każdym wypadku stacjonarna stacja robocza będzie szybsza. O kosztach nie wspominając.

... kiwi off-road 4x4

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 13:25 
Kapral

marek230482 napisał(a):
I git :) każdy komputer można tak obciążyć że wymięknie :) ja w swoim zawodzie (projektowanie maszyn) nie mogę używać laptopów bo żaden sobie nie poradzi. To znaczy w każdym wypadku stacjonarna stacja robocza będzie szybsza. O kosztach nie wspominając.

Istotnie, to jest fakt, że wszelkie programy pokroju Catia, AutoCAD i inne tego typu wyciskają siódme poty z każdego komputera i trzeba na prawdę porządny kombajn stworzyć, żeby obrobił wszystkie renderingi i procesy szybko i dynamicznie, a nie że po obrocie elementu trzeba czekać godzinę zanim zatrybi.
Ja zajmuję się produktami finansowo ubezpieczeniowymi w szeroko rozumianym pojęciu, mi to potrzebne jedynie do kalkulacji i analiz.

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 13:49 
Starszy Chorąży

Elektronika nie nadąża za potrzebami. Nie ma takiego kompa którego np Catia nie "złamie" :) a laptopy zawsze były i będą o parę kroków za stacjami dlatego nikt ceniący się w branży nie używa laptopów. Ma się je jedynie do jakiś prezentacji.
A Twoje potrzeby są takie jak i moje prywatnie w domu więc dlatego śmiało napisałem że każdy współczesny laptop spełni Twoje oczekiwania :)

... kiwi off-road 4x4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]