Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Czy wszystkie polifty 9-3 trzeszczą w środku
PostNapisane: 11 lip 2019, o 10:24 
Plutonowy

Model SAABa: 9-3 SS
Siema,
czy wszystkie polifty 9-3 trzeszczą w środku. Od pół roku jak pojawi się jakiś polift 9-3 w bliskiej okolicy w określonej konfiguracji to jadę go zobacz. Jak zdarzy się zadbany mechanicznie, to trzeszczy w środku. I nie wiem czy jest to reguła, czy tak trafiam. Oglądałem polifty w przedziale 17-35 tys. zł. W tych droższych nawet wydaje mi się, że było gorzej rozklekotane wnętrze. W internecie też swojego czasu pojawiało się kilka filmików z poliftami 9-3 i każdy dziennikarz motoryzacyjny pokazywał jak trzeszczą plastiki. Dosadnym przykładem było srebrne 9-3 Aero z silnikiem 2.0T. Plastiki trzeszczały na tym filmiku strasznie. Ja poruszam się sedanem 9-3 z roku 2003. Przejechane ponad 500 tys. km. W środku nic podczas jazdy nie trzeszczy. Wczoraj przejechałem się poliftem i w powrotnej drodze usiadłem z tyłu. Trzeszczało z tyłu nie miłosiernie. Właściciel twierdził, że to fotelik dziecięcy ;) Ja takim autem nie mógł bym jeździć. W poprzednio oglądanych autach deska z przodu trzeszczała jakby był to anglik z przekładką. Stąd moje pytanie czy polifty są gorzej wykonane od pierwszych sedanów z okresu 2002-2004. Dodatkowo w poliftach widzę słabe spasowanie od boczków w środkowym tunelu. Czy coś się tam seryjne psuje i jest to często demontowane. Dodatkowo przedni zderzak w politach w okolicach zewnętrznych rogów reflektorów odstaje. Nidy nie jest idealnie spasowany. A tak swoją drogą to bardzo dużo tych saabów jest po poważnych wypadkach, ale są wyklepane i poruszają się dalej.
Pozdrawiam,
Robert

-------------------------
"Jeżeli Twoja żona chce się nauczyć jeździć samochodem nie stawaj jej na drodze"
Sam Levinson

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Czy wszystkie polifty 9-3 trzeszczą w środku
PostNapisane: 11 lip 2019, o 13:07 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3
W porównaniu do przedlifta to w polifcie jest znacznie lepiej. Ale niestety nadal to nie mercedes :) sam szukając swojego już parę lat temu to polifty nie trzeszczały wcale. Przynajmniej ja tak trafiałem. Przedlifty tak pół na pół.
Jednak po tych paru latach teraz u mnie pojawia się czasami (jak jest chłodniej) delikatne skrzypienie spod deski w po stronie kierowcy. Nie potrafię tego namierzyć ale też ten dźwięk jest niewielki i słyszalny tylko jak jest całkowita cisza. Nie ma dramatu ale coś się tam dziać zaczęło.

Rosso Proteo 166 3.0V6 226KM
Saab 9-3 2.8V6 SC aero 250KM MY`07
Saab 9-5 2.3T SC 250KM + wirusik MY`00
Frota 3.2V6 4x4 205KM

Tytuł: Re: Czy wszystkie polifty 9-3 trzeszczą w środku
PostNapisane: 12 lip 2019, o 20:44 
Młodszy Chorąży

Model SAABa: 93 Linear kombi
Słyszałem, że dołożenie rozpórki poprawia sytuację ze skrzypieniem plastików. Ktoś może to potwierdzić?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Radek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]