Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: THE BEST BEAT EVER!!!  
 Tytuł: Re: THE BEST BEAT EVER!!!
PostNapisane: 7 mar 2018, o 21:32 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 II
https://www.youtube.com/watch?v=yfWCHCiYN0I

-------------------------
SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm
SAAB 1.8t sedan...HP... :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 09:54 
Podporucznik

Model SAABa: 9 5 2,3t
Tommy napisał(a):
Ale w czym sie mylę, bo nie zrozumiałem co własciwie chciałeś przekazać :D. Mam rozumieć, że głośnik schowany pod fotelem daje ładny przestrzenny dźwięk? No spoko, nie miałem okazji posłuchać to nie wiem. Może dla fatalnego nagłosnienia w wersji podstawowej rzeczywiście jest polepszeniem-to daje mi też do myslenia, jak bardzo złe to ori nagłośnienie jest, bo tego tez nie miałem okazji doswiadczyć :D

Że do "łupanki" starczy głośnik pod fotelem ;) bo nie starczy, musi być reszta i to dobra. Weź ori płytę CD z muzyką (nie mp3) która nawet zbytnio Ci się nie podoba, wsadź do dobrego DVD które jest podłączone do dobrego amplitunera światłowodem, do tego dobre nie plastikowe głośniki (żeby 1 front ważył choć 15kg) 5-1 lub więcej ze subem 30cm (nie buczkiem bo brak mu dynamiki) i posłuchaj...nawet Ci się spodoba, mimo że zawsze się nie podobało. "Creative Turbo Max 6000Pro" dobrego dźwięku nie dają, tak samo jak te kombajny (nawet firmowe) DVD i amplituner w jednym i plastikowe wysokie na 1,2m i szerokości 8cm głośniki. One grają niby krystalicznie, ale w większości to komputerowy algorytm + miałki bezpłciowy bas. To już nawet te tak zwane mini wieże jak firmowe i średniaki to grają naturalniej i zbytnio nie idzie się przyczepić...mimo że dźwięk nie jest przestrzenny. O jakości nie świadczy tylko ta krystaliczność bo to w dużej mierze idzie programem osiągnąć, ale wtedy słychać sztuczność/blaszaność dźwięku, jak dźwięk jest czysty naturalny i słychać odstęp między poszczególnymi dźwiękami to wtedy dopiero jest jakość.
Znalazłem następną didzejkę Fernanda Martins, ale nawet mnie ona często przerasta, stawiam flaszkę temu co to całe na fula wysłucha https://www.youtube.com/watch?v=5RVNWT9oEaw

Saab 95 2,3T manual
Jaguar xjr 4,0 Supercharged manual
Honda CBR 900RR sc33
Peugeot J5 kamper - w skrócie parch
Projekt biłła - w trakcie realizacji
a plany rosną...

PostNapisane: 8 mar 2018, o 09:58 
Starszy Chorąży

DSZ- napisał(a):
Tommy napisał(a):
Ale w czym sie mylę, bo nie zrozumiałem co własciwie chciałeś przekazać :D. Mam rozumieć, że głośnik schowany pod fotelem daje ładny przestrzenny dźwięk? No spoko, nie miałem okazji posłuchać to nie wiem. Może dla fatalnego nagłosnienia w wersji podstawowej rzeczywiście jest polepszeniem-to daje mi też do myslenia, jak bardzo złe to ori nagłośnienie jest, bo tego tez nie miałem okazji doswiadczyć :D

Że do "łupanki" starczy głośnik pod fotelem ;) bo nie starczy, musi być reszta i to dobra. Weź ori płytę CD z muzyką (nie mp3) która nawet zbytnio Ci się nie podoba, wsadź do dobrego DVD które jest podłączone do dobrego amplitunera światłowodem, do tego dobre nie plastikowe głośniki (żeby 1 front ważył choć 15kg) 5-1 lub więcej ze subem 30cm (nie buczkiem bo brak mu dynamiki) i posłuchaj...nawet Ci się spodoba, mimo że zawsze się nie podobało. "Creative Turbo Max 6000Pro" dobrego dźwięku nie dają, tak samo jak te kombajny (nawet firmowe) DVD i amplituner w jednym i plastikowe wysokie na 1,2m i szerokości 8cm głośniki. One grają niby krystalicznie, ale w większości to komputerowy algorytm + miałki bezpłciowy bas. To już nawet te tak zwane mini wieże jak firmowe i średniaki to grają naturalniej i zbytnio nie idzie się przyczepić...mimo że dźwięk nie jest przestrzenny. O jakości nie świadczy tylko ta krystaliczność bo to w dużej mierze idzie programem osiągnąć, ale wtedy słychać sztuczność/blaszaność dźwięku, jak dźwięk jest czysty naturalny i słychać odstęp między poszczególnymi dźwiękami to wtedy dopiero jest jakość.
Znalazłem następną didzejkę Fernanda Martins, ale nawet mnie ona często przerasta, stawiam flaszkę temu co to całe na fula wysłucha https://www.youtube.com/watch?v=5RVNWT9oEaw

To chyba nie przeczytałeś tego co napisałem, bo uważam że NIE WYSTARCZY. Co mi człowieku o jakości muzyki piszesz, ja słucham i gram :) Potrafię odróżnić dobre audio od złego audio. W domu skrzynia basowa z litego bukowego...custom, ale w samochodzie brak mi dobrego dźwieku :(

PostNapisane: 8 mar 2018, o 10:10 
Podporucznik

Tommy napisał(a):
ciksters napisał(a):
No właśnie jako jedyne i robiło to wrażenie (znaczy wszystko co gra lepiej niż najniższa opcja audio w saabie robi wrażenie :P) tylko taki porządny głośnik od 900zł sie zaczyna :)

Ale masz przytłumiony dźwięk, bo pod fotelem, a te głosniki nie są konstruowane do "grania pod poduszką". Poza tym w takim układzie nie masz praktycznie stereo...no chyba, że nie jest to dla Ciebie ważne ;) Nie wiem jak to moze dobrze grać, chyba, ze chodzi o basowe dudnienie, głośne donośne...może do tych "melodii" z Waszych linków to wystarczy, nie wiem... :D

Zasugerowałem się ostatnią linijką...albo ja mam problem z rozumieniem, albo Ty z przekazem.

Saab 95 2,3T manual
Honda CBR 900RR sc33
a plany rosną...

PostNapisane: 8 mar 2018, o 10:17 
Młodszy Chorąży

Model SAABa: 9-5
Ależ do łupanki wystarczy, podobnie jak skrzynia basowa. ;-)

Gusta muzyczne, podobnie jak uroda to kwestia względna, dlatego temat "najlepsza muzyka" jest z góry skazany na porażkę.

PostNapisane: 8 mar 2018, o 10:23 
Młodszy Chorąży

DSZ- napisał(a):
wsadź do dobrego DVD które jest podłączone do dobrego amplitunera światłowodem
Skoro podłaczasz cyfrowo do amplitunera to jakie znaczenie ma napęd? :D

DSZ- napisał(a):
To już nawet te tak zwane mini wieże jak firmowe i średniaki to grają naturalniej i zbytnio nie idzie się przyczepić...mimo że dźwięk nie jest przestrzenny.
A to te miniwieże są monofoniczne? :o Bo ja z dwóch zestawów głośnikowych mam przestrzenność. To też świadczy o jakości, nie tylko "krystaliczność".

PostNapisane: 8 mar 2018, o 11:50 
Podporucznik

Gwiazdor to żadna różnica, tylko że podłączenie światłowodem CD ma może 5% ludzi a DVD 95% "na wszystkie światłowody"...w dodatku z systemem 5-1 . A co do mini wież to one są stereo, 2 zesrawy-4 głośniki to faktycznie dźwięk przestrzenny, ale nadal stereo. Ja w amplitunerze mam program 5 chanel stereo (centralny to mix frontów) i Pro Logik II Music . W czystości i jakości samego dźwięku różnicy nie ma, ale już w tej "sprytności" czy efekcie jest już duża różnica. A co do naszych ostatnich "sporów" głośnikowo-dźwiękowych to piszesz faktycznie dużo prawdy, ale ma ona zastosowanie do 5-10% przypadków (a bronisz ich jak ruskie stalingradu), a tłumacząc komuś to nie tłumaczysz na przykładzie faktycznie prawdziwych 10% przypadków, tylko też prawdziwych 90% przypadków ;)

Edit centralny to mix prawego i lewego, żeby było 100% pewności :)

Saab 95 2,3T manual
Honda CBR 900RR sc33
a plany rosną...

PostNapisane: 8 mar 2018, o 12:27 
Starszy Chorąży

DSZ- napisał(a):
Tommy napisał(a):
ciksters napisał(a):
No właśnie jako jedyne i robiło to wrażenie (znaczy wszystko co gra lepiej niż najniższa opcja audio w saabie robi wrażenie :P) tylko taki porządny głośnik od 900zł sie zaczyna :)

Ale masz przytłumiony dźwięk, bo pod fotelem, a te głosniki nie są konstruowane do "grania pod poduszką". Poza tym w takim układzie nie masz praktycznie stereo...no chyba, że nie jest to dla Ciebie ważne ;) Nie wiem jak to moze dobrze grać, chyba, ze chodzi o basowe dudnienie, głośne donośne...może do tych "melodii" z Waszych linków to wystarczy, nie wiem... :D

Zasugerowałem się ostatnią linijką...albo ja mam problem z rozumieniem, albo Ty z przekazem.

A może czasami zbyt skrótowo sie wypowiadam :) Przepraszam.

PostNapisane: 8 mar 2018, o 14:56 
Młodszy Chorąży

DSZ- napisał(a):
Gwiazdor to żadna różnica, tylko że podłączenie światłowodem CD ma może 5% ludzi a DVD 95% "na wszystkie światłowody"...w dodatku z systemem 5-1.
To po co to piszesz i wprowadzasz zamieszanie? A podłączenie kabelkiem elektrycznym coś ci zmieni? A "gorszy" napęd coś ci tutaj zmieni?

DSZ- napisał(a):
A co do mini wież to one są stereo, 2 zesrawy-4 głośniki to faktycznie dźwięk przestrzenny, ale nadal stereo. Ja w amplitunerze mam program 5 chanel stereo (centralny to mix frontów) i Pro Logik II Music . W czystości i jakości samego dźwięku różnicy nie ma, ale już w tej "sprytności" czy efekcie jest już duża różnica.
Może dla ciebie różnicy nie ma, ale to w trybach 5stereo i DPL masz manipulacje komputerowe dźwiękiem, których tak nie lubisz. :-D Dobre stereo gra przestrzennie i nie jest to trudne do pokazania.
Natomiast systemy wielogłośnikowe mają inne zalety.

DSZ- napisał(a):
A co do naszych ostatnich "sporów" głośnikowo-dźwiękowych to piszesz faktycznie dużo prawdy, ale ma ona zastosowanie do 5-10% przypadków (a bronisz ich jak ruskie stalingradu), a tłumacząc komuś to nie tłumaczysz na przykładzie faktycznie prawdziwych 10% przypadków, tylko też prawdziwych 90% przypadków ;)
Przyznam, że nie rozumiem - prawda albo ma zastosowanie zawsze, albo nie jest prawdą. Wiedząc jak coś działa można łatwo sobie uproszczenie/uogólnienie zrobić. W drugą stronę to już nie działa.

PostNapisane: 8 mar 2018, o 15:13 
Podporucznik

Tommy napisał(a):

A może czasami zbyt skrótowo sie wypowiadam :) Przepraszam.

Ok. nie ma sprawy.

Gwiazdor, nie mam siły ani chęci dalej ciągnąć WYGRAŁEŚ BRAWO TY

Saab 95 2,3T manual
Honda CBR 900RR sc33
a plany rosną...

PostNapisane: 8 mar 2018, o 15:17 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-5 Aero 2.3 2002
Jednak z nami saabowcami jest coś nie tak. Założyłem ten temat aby posłuchać dobrej muzyki cokolwiek to znaczy dla każdego z osobna. Prosiłem o linki do tych nut a tu zamiast muzyki to jakaś pyskowka się zawiązuje. Proszę jakiegoś admina żeby posprzątać ten temat a pyskowke do osobnego tematu wrzucił.
Pozdrawiam.

"Nic nie zastąpi doładowania, chyba, że większe doładowanie" - gicy vel dexter

PostNapisane: 8 mar 2018, o 16:52 
Starszy Chorąży

nie pyskówka tylko dyskusja, jak to na forum :)

PostNapisane: 8 mar 2018, o 20:52 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
DSZ- napisał(a):
wsadź do dobrego DVD które jest podłączone do dobrego amplitunera światłowodem, do tego dobre nie plastikowe głośniki (żeby 1 front ważył choć 15kg) 5-1 lub więcej ze subem 30cm

Ale po co Ci takie kombajny? Przecież to wymyśli do kina, nie do słuchania muzyki. Do słuchania to stereo jest OK. Więcej to tylko bajery, nie jakość odsłuchu. Kiedyś w latach 70-tych wymyśli kwadrofonię.... i szybko odpuścili, bo uznali że to przerost formy nad treścią.
Ja mam amplituner Unitra Tosca '85r. i Tonsilowskie kolumny z '79r. To są sprzęty autentycznie odtwarzające dźwięk i różnicę miedzy MP3 a CD słychać i czuć, ba... nawet między marketowymi CD, a tymi "lepszymi" słychać.

B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 8 mar 2018, o 20:59 
Starszy Chorąży

Najbardziej naturalny odbiór to stereo...przecież mamy dwoje uszu a nie 7.1 :D
A muzycy, orkiestra czy zespół wykonuje utwór na scenie PRZED słuchaczem a nie wokół jego głowy. Wszelkie surroundy mają sens w kinie domowym a do muzyki to przeszkadza bardziej niż pomaga...:)

https://www.youtube.com/watch?v=e4Ao-iNPPUc

:D

PostNapisane: 8 mar 2018, o 21:04 
Starszy Chorąży

Tommy napisał(a):
A muzycy, orkiestra czy zespół wykonuje utwór na scenie PRZED słuchaczem a nie wokół jego głowy.

Otóż to.

A żeby nie było OT, to taka klasyka elektroniki:
https://www.youtube.com/watch?v=5E20iADAe6g
A z takich "skocznych" samochodowych, to może jeszcze takie:
https://www.youtube.com/watch?v=vkweHXHUlMA

PostNapisane: 8 mar 2018, o 22:30 
Podporucznik

Ja mam amplituner Yamaha i głośniki Tonsil Focus, Tonsil w sumie jest bardzo dobry, miałem stare duże już zregenerowane Altusy z basem 30cm + satelity z 20cm basem i pierwszym wzmacniaczem Surrand który faktycznie to ruszał w pokoju 20mkw :evil: Nadal ten zestaw mam :D . Stereo do muzyki jest OK, ale z PLII i 5-1 jest jak z pieniędzmi w pewnej reklamie...pieniądze szczęścia nie dają, ale Ty to sprawdź...szczególnie na koncercie Jean Michel Jarre z bodajże Moskwy na DVD w DTS. Na poziomie molekularnym i komórkowym złączycie się z tymi pingwinami, będziecie znali ich wspomnienia do 5 pokolenia w tył :) . Program do jazzu też jest dobry...ogólnie każda muzyka jest jakaś inna w PLII co samego dźwięku nie zmienia, jedynie w mądry sposób po kanałach rozdziela.

Saab 95 2,3T manual
Honda CBR 900RR sc33
a plany rosną...

PostNapisane: 8 mar 2018, o 22:41 
Starszy Chorąży

Znawcy tematu twierdzą że te późniejsze Tonsile to już nie to.

PostNapisane: 8 mar 2018, o 23:17 
Podporucznik

To technika głośnikowa w ostatnich 30 latach tak poszła tak do tyłu albo mi słoń na ucho nadepnął...bo mocy grzmocenia Altusów do Focusów nie ma co porównywać. Żeby OT nie było...źródło źródeł https://www.youtube.com/watch?v=hWUiLJnEYJI

Saab 95 2,3T manual
Honda CBR 900RR sc33
a plany rosną...

PostNapisane: 9 mar 2018, o 08:27 
Młodszy Chorąży

DSZ- napisał(a):
Gwiazdor, nie mam siły ani chęci dalej ciągnąć WYGRAŁEŚ BRAWO TY
Dzieki. :D :D

A tak na poważnie - chciałem podyskutować, ale co się pytam o jakieś konkrety to zmieniasz temat.

PostNapisane: 9 mar 2018, o 08:37 
Młodszy Chorąży

Technika poszła do przodu, ale to nie znaczy, że produkty będą lepsze. Sporo rzeczy zrobiono aby obniżyć koszty, a nie podwyższyć jakość.
Tonsil zaraz po kupieniu licencji Pioneera robił dobre sprzęty, ale potem przyszła szara rzeczywistość komunizmu, braki materiałów i zastępowanie porządnych materiałów tańszymi. Każdy, kto kupił Fiata robionego z części włoskich a potem następnego z polskich "odpowiedników" wie o czym piszę. :-)

No i różne są preferencje. W epoce wczesnego stereo FM o jakości świadczyła duża ilość wysokich tonów, potem przyszła moda na rezonans na basie. Obecnie jest moda na dużą ilość kanałów.
A dla mnie najważniejsze są niskie zniekształcenia, bo wtedy słucha się z przyjemnością i wszystko słychać w stereo.

Dobra muza dla mnie:
Artur Rojek https://www.youtube.com/watch?v=Zcf9Wu3sy3s
Queen https://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
King Krimson https://www.youtube.com/watch?v=Cfz399SeU2Y
Dire Straits https://www.youtube.com/watch?v=0fAQhSRLQnM
YES https://www.youtube.com/watch?v=SVOuYquXuuc
Ale też:
Boney M https://www.youtube.com/watch?v=9c5yPIQ ... FOmCfyd_zt
Alice DJ https://www.youtube.com/watch?v=YytZ5h9 ... Y46J4HWxNO
Fourplay https://www.youtube.com/watch?v=Ir-jBdNOz_Y

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]