Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3 [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Re: robić czy nie robić, SS z 2003 roku :)
PostNapisane: 27 paź 2019, o 22:32 
Szeregowy

Model SAABa: 9-3
Hmmmm. Pozwolisz, ze sie nie zgodze. Mojego ssa wzialem wlasnie z powodu tej historii. I tak, wiem ze zazwyczaj ASO nie jest wyznacznikiem jakosci a wprost przeciwnie. Ale sa wyjatki - w olech service nie jedno auto robilem, pracuja tam (i sa wlascicielami) ludzie jezdzacy Saabami.
Kolejne ASO prowadzone przez ludzi z misja - solid garage w Warszawie. W Lodzi ASO Forda nie polece nikomu, specjalnie natomiast jezdze z moim smaxem do solid garage.

To ze wiekszosc ASO to partacze,swysokie ceny itp sie zgodze - ale nie jest to regula.

Ludzi wali historia aut do 20 ty? Wlasnie mialem rozmowe z klientem na moja Astre, bardzo dokladnie wypytal o historie i potwierdzone naprawy. Aczkolwiek ten czlowiek jest jednym na 20 dzwoniacych bo rzeczywiscie dla reszty liczy sie przede wszystkim cena i tonjest temat od ktorego zaczynaja. Tutaj kwestia ceny padla po 30 min rozmowy. Wiec sa ludzie dla ktorych historia auta jest wazna. Moge to bede ja utrzymywal. A moge bo bede serwisowal w olech service ktory uwazam za zaklad kompetentny jezeli chodzi o wiedze w zakresie saabow. Wiec jesli moge to czemu tego nie robic? Znajdzie sie ktos kto doceni. Ja jestem jedna z takich osob

Natomiast to czy stan faktyczny, techbiczny idzie w parze z takimi fakturami to rzeczywiscie zupelnie inna hiatoria:)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
PostNapisane: 28 paź 2019, o 11:23 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3 II
Raz mi się zdarzyło, że ktoś zapytał i miało to dla niego znaczenie. ;) pozostałe przypadki to "Panie badzpan człowiek " :)
A ja wiem że faktura z aso nie musi oznaczać że czynność była wykonana i sam sprzedawca może szczerze o tym nie wiedzieć.

-------------------------
SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm
SAAB 1.8t sedan...podrasowany... :)
9-3 SC Aero XWD V6

PostNapisane: 12 lis 2019, o 13:16 
Szeregowy

hej, trochę mnie nie było. Ale wracam :P
zostawmy temat przydatności dokumentacji sprzedawanego auta, każdy robi jak uważa

dylematów ciąg dalszy. jak pamiętacie, nie dysponuję narazie garażem a tym bardziej czasem. Pojeździłem trochę po Łodzi, poszukałem części, byłem dodatkowo w zakłądzie K-Dev (polecany na forum, obok Olech service). tam też mi powiedzieli, że rozrząd do wymiany. No i teraz tak. Wybadałem z kolegą, że do wymiany są 2 poduszki, skrzyni oraz prawa poduszka silnika, ta największa. Z racji tego, że rozrząd będzie robiony to grzechem byłoby nie zrobić poduszki, szczególnie, że jest zużyta. No ale tu pojawiają się schody, myślałem że poducha to koszt max 250zł. Ale nie, do b207 to koszt 950zł! Tzn jeśli będzie mi to zakład zamawiał. W drakenie znalazłem za 664 zł na zamówienie, w Saabixie jest za 900zł. Czy macie jakieś miejsce z którego można wyrwać tą poduchę taniej?

to kwestia poduchy silnika, teraz skrzyni. I nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi o cebulactwo itd ale koszty tego co chę zrobić są duże i ciągle zastanawiam się czy warto. Poduszka skrzyni to też nie mały koszt. Jest za to sporo części używanych na allego, np taka jak w poniższym linku, niby w stanie bardzo dobrym. Myślicie, że warto?

https://allegro.pl/oferta/poduszka-lapa ... 7480917538

Rozrząd na 99% będę zamawiał z neobrothers (jeśli zdecyduje się finalnie robić auto). Za jednym razem chciałbym również zająć się zawieszeniem. Jeśli chodzi o wahacze to jest ok, sztywno, nie wybite. Natomiast amortyzatory ewidentnie mają dosyć, szczególnie z tyłu. Początkowo miałem iść na sportowo czyli eibach pro kit + dobre amory. Ale po przemyśleniach raczej wolałbym zostać przy normalnym zawieszeniu - Łódzkie drogi nie należą do najrówniejszych. Stąd moje pytanie, polecicie jakieś amorki na przód i tył? Chodzi o jakość/cena, Monroe są oferowane w dobrych pieniądzach. Co o nich sądzicie? Do tego jeszcze sprężyny. Na coś szczególnie zwracać uwagę? Do tej pory miałem bardzo złe doświadczenia ze sprężynami KYB an przód, auto stało jak wóz drabiniasty a po przejechaniu paru tys km nie ułożyły się nic a nic. Dodam, że jakby tył się lekko podniósł to nie miałbym nic przeciwko

PostNapisane: 12 lis 2019, o 20:48 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
Poduszki jak najbardziej używane mogą być. Jak kupisz dobre, to będą pewnie lepsze niż te nowe, niby oryginały. A jak się lipne trafią, to oddajesz złomiarzowi i kasa do zwrotu. Najlepiej kupić na allegro, bo masz prawo do zwrotu bez tłumaczenia.
A amorki... no cóż, kup co uważasz. I tak nie będą działać tak kulturalnie jak fabryczne.

B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 13 lis 2019, o 01:32 
Szeregowy

super - kolejny głos za ty, że poduszki z rynku "wtórnego" są ok
co do amorów - zobaczymy, aktualne nie sa za dobre, mimo tego , że na stacji diagnostycznej mają dobrą skuteczność. Nie pozostaje nic innego jak spróbować

PostNapisane: 20 lis 2019, o 16:24 
Szeregowy

w końcu doszedłem do wniosku, że robię mojego SS'a (na 99%, są różne niespodziewane sytuacje w życiu) :)
do ładnych paru tygodni liczę, szukam części, dowiaduje się o ceny w różnych zakładach. Poniżej przedstawię listę rzeczy które chcę zrobić i ich wycenę. Moja gorąca prośba, jeśli widzicie jakieś dodatkowe rzeczy które mógłbym zrobić przy okazji wymienionych niżej, dajcie proszę znać.
A jak ktoś chce się dopytać np o wycenę danych usług to pytajcie :)

części o których mowa poniżej pochodzą z różnych źródeł, przeważnie Saabix i Draken. Ale jakieś pojedyńcze rzeczy również z allegro. Doszedłem również do wniosku, że rozrząd kupię cały oryginalny i w Polsce.

1. Silnik
- rozrząd główny - 850zł
- rozrząd balansu - 550zł
- uszczelki - 220zł
- pompa wody - 250zł
- świece - 100zł
- olej i filtr - ok 200zł
- robocizna - 1080zł

razem - 3250zł

2. Zawieszenie
- amortyzatory przód Monroe + odbojniki - 420zł
- amortyzatory tył Monroe - 220zł
- odbojniki tył - 100zł
- sprężyny - ok 400zł, przód Sachs, tył jeszcze nie wiem. Chciałbym coś co go trochę podniesie. Propozycje? Od kombi?
- łączniki stabilizatora przód - ok 150zł
- łożyska kolumny Mcphersona - ok 150zł
- rozpórka kielichów - 250zł
- geometria - 150zł
- robocizna - 450zł

razem - 2290zł

3. Audio
- zmiana ICM1 na ICM2 + dodanie aux
- wymiana głośników w drzwiach przednich - 250zł (narazie tylko przód, nie chce mi się dłubać)
- dodanie Parrota MKI9200 - Parrota mam, odpowiednie okablowanie to 190zł

koszt: ICM1 będę miał od uzytkownia forum (nie zdradzam od kogo, może sobie nie życzy :P), strojenie TECHem ok 100zł. reszta wyżej

4. LPG
- koniecznie wtryski do wymiany. Aktualnie na 99% mam Barracudy 115. Czy mogę je bez problemu wymienić na model 130?
- KME Nevo - to raczej zostawiam
- reduktor KME Silver - tu raczej wymiana na coś pokroju Magic Jet Compact III - czy tutaj poprostu zamieniam reduktory czy potrzebne jakieś większe rzeźbienie?

koszt - nie wiem dokładnie, przedział 400-800zł

5. Akcje w Saabtuning :)
- wymiana wtrysków na zielone - 450zł
- stg1 - 450zł
- wyłączenie pompy SAI, kalibracja automatu, strojenie LPG - nie wiem, 200-300zł ?

6. Koła na lato, 17 lub 18 calowe. Podobają mi sie te od Aero. Używki 1000-1400zł

tak przedstawia się zakres prac który sobie zaplanowałem. Zakres prac mechanicznych. Inne rzeczy w stylu detailing później
Proszę o sugestie i rady

PostNapisane: 20 lis 2019, o 17:25 
Porucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Po numerach części przejrzyj jeszcze UCANDO.
Możesz się zdziwić o ile taniej można dostać co niektóre graty.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 20 lis 2019, o 18:51 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t ASB
Co do LPG to wtryski i reduktor mozesz wymienić, póżniej kwestia regulacji.
Ważny temat zasilania gazem na wtryski, dobra szkoła mówi żeby było z obu stron i węże jak najkrótsze.
Możesz wrzucić fotkę jak teraz masz wtryski zrobione, zaraz coś doradzimy.
I będziesz lżejszy o następne parę stówek ;)

9-3 II 2,0t SS ASB 2003r.

PostNapisane: 20 lis 2019, o 22:46 
Szeregowy

Ucando? Słyszałem nazwę ale nie kojarzylem, że to części samochodowe. Chętnie zobaczę

Jak będę miał możliwość to zrobię fotę. Dokładnie, co tam parę stowek w tą czy w tą :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]