Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Nowe Nevsaaby ?  
 Tytuł: Nowe Nevsaaby ?
PostNapisane: 13 gru 2015, o 15:35 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-5
Za http://sverigesradio.se/sida/artikel.as ... =6323467...

NEVS inwestuje kilka miliardow koron w rozwoj nowych modeli aut elektrycznych ktore maja byc produkowane od 2017.

- Ilosc modeli powiekszy sie w stosunku do tego co widzielismy w poprzednich latach. Modele te beda stopniowo upubliczniane poczawszy od pierwszego elektrycznego 9-3 ktory w tym momencie jest dla nas autem bazowym. Juz w tym momencie jest wiekszy popyt niz sie spodziewalismy, powiedzial Mattias Bergman.

Z poczatkiem 2017 ma sie rozpoczac produkcja nowych modeli. Najpierw elektyczny 9-3, ktorego start spowolnily problemy finansowe NEVS. Po tym kolejno inne modele beda wypuszczane na rynek

Po pierwszym 9-3, ktory jest latwo rozpoznawalny, cztery inne modele beda produkowane. Dwa SUVY - jeden fastback, drugi crossover oraz trzy sredniej wielkosci auta, powiedzial Mattias Bergman.

Auta beda produkowane w Chinach i w Trollhattan. W lecie 2016 odbedzie sie rekrutacja pracownikow do fabryki w Trollhattan potrzebnych do rozpoczecia produkcji w 2017. Pod jaka marka beda te samochody produkowane jeszcze nie wiadomo poniewaz w tym momencie NEVS nie posiada praw do uzywania nazwy saab.

Obrazek

-------------------------
----

Moja Saabrina Kombi - 320KM / 430 nM
http://saabotage.pl/viewtopic.php?f=8&t=846

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Nowe Nevsaaby ?
PostNapisane: 14 gru 2015, o 16:07 
Sierżant

Model SAABa: 9-3
Nazwa będzie BAAS :D

PostNapisane: 1 cze 2017, o 19:21 
Starszy Sierżant

Model SAABa: 93 Linear kombi
Witajcie,
oto artykuł z wczoraj: https://www.saabsunited.com/
- jakie są Wasze pierwsze wrażenia? Podoba Wam się koncepcja 9-3 i 9-3X?

Radek

PostNapisane: 1 cze 2017, o 20:55 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3 II
jak dla mnie koszmar, mam nadzieję, ze nie będą tak wyglądały a jeśli...to przestanie mnie ta marka interesować, koszmarne jezdzidełka, jakies skrzyżowanie fiata tipo i chińskich dekoracji...fuj.
Wersja kombi jeszcze jakoś, bo tak nie odstaje od aktualnej ale sedan, przód to masakra...to jest ZŁE

SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm
SAAB 1.8t sedan...podrasowany... :)

PostNapisane: 1 cze 2017, o 21:09 
Starszy Sierżant

Dobrze to podsumowałeś. Niestety, ja mam podobne odczucia. Aż się płakać chce... Ciekaw jestem jak wygląda wnętrze...

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Radek

PostNapisane: 2 cze 2017, o 18:32 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
A co tam w ogóle odstaje? Przecież widać że to tylko kolejny lifting. Zmiana lamp i maski, a reszta stara. Linia nadwozia zupełnie nie ruszona.

B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 2 cze 2017, o 20:30 
Podporucznik

Model SAABa: 9 5 2,3t
Co prawda nie czytałem, ale co to ma wspólnego z Saabem, "kitajce" kupiły Saaba i zrobili chyba po swojemu.

Saab 95 2,3T manual
Jaguar xjr 4,0 Supercharged manual
Honda CBR 900RR sc33
Peugeot J5 kamper - w skrócie parch
Projekt biłła - w trakcie realizacji
a plany rosną...

PostNapisane: 3 cze 2017, o 07:20 
Podporucznik

To, że Kitajce kupiły wcale nie musiałoby Saabowi zaszkodzić-vide Volvo, marka wyraźnie odżyła.
To są jakieś nieszczęśliwe przeróbki istniejącego 9-3, przychodzą mi na myśl kolejne "liftingi" Poloneza.
Natomiast te pozostałe koncepty są żałosne, nie ma w nich nic z Saaba, w ogóle jakaś amatorszczyzna, bez polotu i niedopracowane. Równie dobrze mogłyby to być wizje Toyoty, Hyundaia czy innego popularnego koncernu. Sport Urban z mordą jak KIA...pff...
Myślę, że dużo ciekawsze są spekulacje nt. 9-3 z elektryką Tesli. Gdyby dopracowano niedociągnięcia 9-3 i poprawiono jakość materiałów to 9-3 po lekkim odświeżeniu wyglądu z wpakowanym napędem Tesli byłby całkiem ciekawą propozycją. Tylko dla kogo, ceny zaczynałyby się od ok 300tys. zł jak nie wyżej. Gdyby nie kwestia praw do nazwy Saab, pewnie już dawno po ulicach jeździłyby nowe modele.

PostNapisane: 12 gru 2017, o 22:03 
Starszy Sierżant

Coś się ruszyło w temacie:
https://autokult.pl/30462,saab-nie-chce ... nowa-nazwa
Przynajmniej wygląd został zachowany.

Wysłane z mojego Moto G 2014 przy użyciu Tapatalka

Radek

PostNapisane: 13 gru 2017, o 08:31 
Starszy Chorąży

Jak dla mnie to praktycznie nie ma znaczenia. Trudno to nazwać jakimkolwiek powiązaniem z saabem.... bo niby czym? Marki (loga) nie ma, produkcja w Chinach i dla Chin..... to co w tym z saaba? Nawiązanie stylistyczne? To już SsangYong więcej ma z Mercedesa niż to coś z saaba.... już pomijam fakt że auto elektryczne to..... kosiarka a nie auto. Czyli jednym słowem jest to jakiś twór producenta który kiedyś coś tam z saabem miał styczność.

Rosso Proteo 166 3.0V6 226KM
Saab 9-3 2.8V6 SC aero 250KM MY`07
Saab 9-5 2.3T SC 250KM + wirusik MY`00
... kiwi off-road 4x4

PostNapisane: 13 gru 2017, o 09:47 
Chorąży

Chyba cała mechanika, struktura nadwozia i zapewne większość paneli jest prawie taka sama. Zmienili lekko stylizację i napęd. Jak dla mnie ma to bardzo dużo z Saaba.
Ten producent nie miał styczności z Saabem a kupił jego technologię i linie produkcyjne, więc... ;-)

PostNapisane: 13 gru 2017, o 10:05 
Starszy Chorąży

Jaka cała skoro auto ma inne źródło napędu i wygląda całkiem inaczej. To że ma zawieszenie z saaba (a raczej opla) to jeszcze nic nie znaczy. Środka nie widziałem żeby ocenić czy ma to coś wspólnego z saabem.
To że kupił technologię i linie produkcyjne też nic nie znaczy. Wiem jak to wygląda bo projektuję takie linie (i nie raz przerabiałem właśnie przejęte po innych procesach). Technologia samego saaba w większości i tak jest już nie do użycia bo nie spełnia pewnie norm procesowych/technologicznych a może i nawet ekologicznych. Tak więc z całego tego dziedzictwa zostaną przysłowiowe mury, taśmociągi i prasy. No może część osprzętu bo automatyka też jest do wywalenia.
Czyli sumarycznie rzecz biorąc zostanie może trochę części z opla i nawiązanie kształtem (co i tak jest dyskusyjne). Poza tym przypominam że to auto elektryczne i w dodatku na rynek chiński.
Nie żebym skreślał ale dla mnie to wypłowiałe i nawiązanie jedynie symboliczne. Jak dla mnie żaden powrót tylko po prostu elektryczny wózek newsa na zamówienie chińczyków.

... kiwi off-road 4x4

PostNapisane: 13 gru 2017, o 15:22 
Starszy Sierżant

Volvo tez zostało kupione przez Chińczyków. Fakt, zostało logo - w tym aspekcie Saab miał mniej szczęścia...

Mnie osobiście interesuje, czy zgodnie z zapowiedzią zostanie uruchomiona fabryka w Trollhatan (polowa przyszłego roku), czy auto pojawi się w wersji kombii itp. To i tak więcej niż nic.

Radek

PostNapisane: 13 gru 2017, o 19:35 
Podporucznik

A mieli robić tam coś z Teslą...

po lekkim liftingu ostatnia buda 9-3 mogłaby być, plus napęd elektryczny-fajna opcja ale z Saaba to juz niewiele, poza tym, "zwykłe" 9-3 były relatywnie drogie to w wersji prądowej będzie pewnie już kosmos, nie mają szans na rynku EU , pewnie też dlatego bedzie to szło na Chiny, bo "odchudzą" konstrukcję, wywalą masę podrażajacych elementów a w Chinach inne wymogi, mozna każdy pasztet sprzedać, nie będzie crash testów i innych bzdetów, gwiazdek i plebiscytów. Nie zdziwiłbym bym się gdyby ten poSaab elektro w Chinach kosztował połowę tego co spalinowy 9-3 w UE ;)

Co do Volvo, nie zgadzam sie, że zostało logo, został duch Volvo, reanimowali skutecznie trupa, a dzisiaj wyjezdzają na ulice nowe, piękne modele o dobrej jakości (podobno-nie jeździłem). Szkoda, ze Saabowi się tak nie udało ale tu chyb po prostu bardziej skomplikowana sytuacja, bo koncern, z którego Saab się wywodzi nadal istnieje...

PostNapisane: 13 gru 2017, o 21:00 
Starszy Sierżant

Zostałem źle zrozumiany z tym logo. Nie chodziło mi o to, że tylko ono zostało, ale że jest to nadal Volvo, a nie konstrukcja sprzedawana pod inną nazwą. A że był to trup... Chyba tylko w sensie finansowym. Dobrze, że chociaż tej marce sie udało.

Odnośnie Nevs, to w 2020 roku ma być produkcja skierowana także na rynek europejski. Więc będzie konieczność sprostania normom EU. Jednak na razie to tylko zapowiedzi...

Radek

PostNapisane: 14 gru 2017, o 11:27 
Chorąży

marek230482 napisał(a):
Jaka cała skoro auto ma inne źródło napędu i wygląda całkiem inaczej.
Ale wiesz, że np. 9-5 z 1999 roku i 9-5 z 2008 roku mają dokładnie takie same blachy pod spodem? A wyglądają "deczko" inaczej. Takich przykładów na rynku jest więcej.
Tam jest całkiem sporo z Saaba, oczywiście nie twierdzę, że to nadal szwed z krwi i kości.

PostNapisane: 14 gru 2017, o 14:40 
Starszy Chorąży

Możliwe że masz rację. Ale bądźmy szczerzy czy ktoś kto ma prawdziwego saaba zainteresuje się kiedykolwiek tworem nevs`a który może ma ukryte gdzieś coś z 9-3? Czy tylko ja jestem tak konserwatywny? :)

... kiwi off-road 4x4

PostNapisane: 14 gru 2017, o 15:29 
Starszy Sierżant

Ja widzę w tym projekcie szansę, aby kontynuować przygodę z czymś co w jakimś stopniu przypomina Saaba (o tym jak bardzo pewnie się przekonamy za jakiś czas) podczas gdy nasze Saaby bedą już na to za stare. Wiem, że wraz z upływem lat coraz mniej Saaba w Saabie, ale cóż...

Oczywiscie wszystko zalezy też od ceny. I kolejne pytanie - jak wiele stacji ładowania będzie w Polsce za kilka lat... Zasięg auta to 300km.

Radek

PostNapisane: 14 gru 2017, o 17:51 
Podporucznik

Dokładnie, stacje ładowania-300km zasięgu to samochód tylko na miasto i krótkie trasy. Bardziej liczyłem na mariaż z Teslą, mógłby ciekwsze projekty przynieść, bardziej wizjonerskie. Chińczyk patrzy tylko na kasę i użyteczność.

PostNapisane: 26 lut 2018, o 15:56 
Starszy Szeregowy

Patrząc na poszczególne modele Saaba na przestrzeni lat to w moim odczuciu marka była sportowym komfotrem(jeśli mogę tak nazwać). Turbo doładowane silniki z ponadprzeciętnymi osiągami w swoich latach produkcji (wiadomo były też modele standard), nie tuzinkowa stylistyka i bardzo dobra jakość wykonania. Teraz prezentowane chińskie saaby nie mają nic wspólnego z tamtymi czasami. Zwykłe przeciętnie stylistycznie auto, osiągi pewnie też bardzo przeciętne jakość wykonania to już na bank będzie lipa, więc do póki nie zrobią Saab z polotem i fantazja to marka pójdzie w zapomnienie.
Moja wizja powrotu Saaba na salony sprzedażowe :D
- Dwa modele Suva (wiem że to takie trochę nie saabowskie) ale ludzie chętnie kupują takie auta mamy przykład volvo
-Ładne coupe (może jakaś reaktywacja krokodyla) w silnikach wolnossących i ze dwie motorownie turbo w tym jedna superhiper doładowana plus pakiety aero i żeby to ładnie skręcało.
- 93 już niby jest ale jak każdy pisze jakieś takie........................
- 95 samochód typowo pod biznes klasę ze wszystkim ponad przeciętnym
i żeby było ciągłe nawiązanie do samolotów ale nie tylko w znaczku :D

3.0 TiD To nie prawda że się sypią :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]