Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: SAABBALL RACE 2015  
 Tytuł: Re: SAABBALL RACE 2015
PostNapisane: 28 sty 2015, o 18:42 

Model SAABa: 9-3
plan dobry teraz trzeba go zrealizowac

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
PostNapisane: 28 sty 2015, o 21:53 

Model SAABa: 900, 9-5
mcskiba napisał(a):
Gaber, skoro zaliczyłeś juz taka wyprawę, to może napiszesz cos o samej podróży. Ile czasu realnie sie jedzie od promu do celu, jaka drogę wybrałeś, gdzie nocowałeś, ile to mniej więcej cie kosztowało, jak wygląda sama impreza, itp.

Dużo nam dadzą takie informacje ;)

Trollhattan i SaabFestival to byl element objazdowki po Szwecji z wyskokiem do Oslo i Kopenhagi. :)
Przez morze do Szwecji plynelismy promem. Warto wczesniej rezerwowac prom. Bo jest taniej, im wczesniej.
Na promie warto kupic obiad, jezeli bedziesz plynac za dnia. Jest na prawde bogaty.
My w jedna strone plynelismy za dnia (wzielismy kabine dla spokoju, ale mozna bez chyba), w druga w nocy. Zjazd z promu konczy sie badaniem alkomatem, zamiast kontroli dokumentow. :)
W wyjezdzie brala udzial moja rodzina, tzn malzonka + 2x 3,5 letnie dzieci. Dobrze sie wszyscy bawilismy.
W Trollhattan warto zobaczyc: Muzem, Fabryke oraz wjechac na gore i zobaczyc wodospady. Hint: o 15:00 jest otwarcie sluzy codziennie. Sprawdzic czy nadal.
Co do jazdy to warto miec na uwadze, ze wszyscy jezdza przepisowo i jak jest 30 to jest 30kmph. Autostrada to 110kmph i koniec. Warto uwazac na losie i inne zwierzata. Widzielismy kila sztuk i mozna spanikowac.
W samym muzem saaba jest co ogladac i mozna spotkac Erika Carlssona oraz NeoBrothers. Dobrze reaguja na fotki. Erica znam z Mosiny, wiec raczej byla rozmowa, co tam slychac od ostatniego razu jak gadalismy. Plus kumpluje sie z moimi dziecmi.
Poza tym jest sklep ANA (odpowiednik naszego ASO). Maja spory wybor. A ceny zwykle jak Szwecje.
W trakcie samego SaabFestivalu sa wyprzedaze, tak starych czesci, jak pchli targ. Ponad to mozna kupic np. ubrania saabowe czy inne gadzety w bardzo okazyjnych cenach. Warto tez nabyc ksiazke MrSaab i pojsc po autograf do Eria, ktory jest na okladce. Oraz firmowy kubek:)
Ponad to sa ciekawe prelekcje. Jak ja bylem to byla np. prezetnacja Prezesa NEVs o przyszlosci, planach, strategii oraz 9-3NG i dlaczego chca isc elektryczne auta. Bardzo wartosciowa, tlumaczaca pozniejsze komunikaty. W tym dlaczego rynek Chinski i Rosja. Prezetnacja byla po angielsku, a nie po szwedzku. :)

Poza tym byly do rozbiorki na miejscu zdekompletowane auta z ANA, gdzie mozna bylo sobie wymontowac co sie chce, a placilo sie ryczaltem za czesc. Bylo tez mnostwo nowych czesci za grosze.

Silnika krokowego w Lucasie do krokodyla nie bylo oczywiscie. Za to alternator do paskudy byl w polskich cenach (warszawskich). Za 100zl za to byl rekin na dach. Nowy pachnacy. Poza tym dzieciaki dostaly porzadne czapki bejsbolowki hirsha za bodaj 30zl za sztuke bo byla promocja.

Obok Muzeum jest park techniki, takie malutkie Centrum Nauki Kopernik i stolowka.

Poza tym w sobote byla kolacja na drugim koncu miasta. Wczesniej trzeba bylo kupic bilet. Liczba miejsc byla limitowana. Kolacja byla taka se niestety.Kolejki po zimne jedzenie itd. Nawet szwedom sie nie srednio podobalo.

Warto poza tym nakupic szweckiego cydru truskawkowego i bajecznie taniego marcepanu dla zony.

Poza tym caly czas beda pewnie rozne ciekawostki. W 2013 najwieksza atrakcja mialo byc zaprezentowanie 96 byNeoBrothers - takiej zoltej z silnikiem 9-3 pod maska.

Do okola muzem byla masa tez ciekawostek saabowego. Jak np. te smieszne kampery saabowe z 60-tych.

W niedziele juz nie wiele sie dzialo.

Warto pamietac, ze wszedzie placi sie za parkingi i bedzie masa aut.

Tak jak pisalem, calosc zycia imprezowego wieczorem przede wszystkim kreci sie w hotelu Scandic Swania. Ladny 100 letni hotel. Dosc tani jak na Szwecje, jednak to z 400zl bedzie za dobe za pokoj. Mozna popatrzec na stronie scandica. Hotel nie daj parkingu. Pietrowy zadaszony parking publiczny jest platny i na przeciwko hotelu.

Prawie wszedzie mozna placic karta.

W samej Karlskronie jest tez mily Scandic - w porcie. Z 15min jazdy od terminala promowego.

Jezeli chodzi o atrakcje do okola to warto odwiedzic Muzeum Volvo w Goteborgu. Jak sie idzie grupa to mozna poprosic o znizke grupowa. Warto. jest ogromne.

Poza tym, udalo nam sie steroryzowac mila szwedke w informacji turystycznej kolo dworca kolojowego w centrum handlowym w Goteborgu i zalatwila nam zwiedzanie pracujacej fabryki volvo. Robi to spore wrazenie. Jezdzi sie elektrycznym pociagiem na kolkach po hali produkcyjnej. Przewodnik opowiada po angielsku. Wycieczka trwa okolo 2h. Jest bezplatna. Warto sie tym wczesniej zainteresowac. Na stronie muzeum tego nie widzialem, ale znalazlem w przewodniku. :)

Tak z pamieci to tyle. :)

ps.
W tym roku jest tez IntSaab w Norwegii. Sami Szwedzi mowia, ze to bedzie droga impreza, wiec albo nie bedzie imprezowania w Trollhattan, albo bedzie trzeba wybierac.

W tym roku nie wybieram sie na SaabFestival, ani na IntSaab, poniewaz w lipcu jedziemy na NordKapp i Lofoty, a to juz wystarczy. :)

Powodzenia,

PostNapisane: 28 sty 2015, o 22:05 
Młodszy Chorąży

Model SAABa: Saab 9-3 Aero Coupe
Gaber dzięki wielkie za masę interesujących informacji. To powinno być w folderze reklamującym wyprawę dla klubowiczów Saabotage :D

Jeżeli chodzi o sam wyjazd, termin jest znany, koszty mniej więcej też. Są podobne niezależnie od opcji.
Osoby które jadą na 100% proszę o tworzenie listy. Proszę pisać kto zabiera auto a kto chce się dołączyć. Obok nicka proszę też pisać województwo i najbliższe większe miasto z którego będziecie startować oraz preferowaną trasę tj, Gdynia, Świnoujście, Trasa Lądowa.

Być może dla niektórych wyjazd może wydać się za krótki i będą chcieli coś zwiedzić przy okazji takiej wyprawy. Nie widzę problemu żeby zostać dłużej i wracać samemu. Pomogę w rezerwacji promu powrotnego, to nie problem. Natomiast data wyjazdu, 04.06.2015 powinna być jednakowa dla wszystkich klubowiczów :)

Listę trzeba zamknąć do końca przyszłego tygodnia. Potem robimy rezerwację promów i noclegu. Musicie być w tym terminie gotowi (cirka połowa lutego) na wydatek tytułem rezerwacji promu i noclegu (zaliczka). Do wyjazdu zostanie sporo czasu żeby dozbierać resztę kasy na wyjazd :)

-------------------------
Saab 9-3 Aero Coupe MY02 MapTun Stage 4
Było: Saab 9-3 Aero TTiD MY08 MapTun Stage 1, Saab 9-3X TTiD MY11 MapTun Stage 1

PostNapisane: 28 sty 2015, o 22:41 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS
No i takie podejście mi się podoba.Teraz zobaczymy ilu chętnych się pokaże :)

Saab 9-3 SC Vector MY08 2.0t bio 175KM - No2 B207R kute 440/540 by Turbolpg
Opel Signum 1.9 traktor 150KM-209/407NM jest

PostNapisane: 30 sty 2015, o 22:40 
Młodszy Chorąży

Wystraszyłeś wszystkich Mav :D

Było: Saab 9-3 Aero TTiD MY08 MapTun Stage 1, Saab 9-3X TTiD MY11 MapTun Stage 1

PostNapisane: 30 sty 2015, o 23:25 
Starszy Chorąży

Ja niby czemu. Proste zasady. Zero mlaskania tylko konkrety i przynajmniej widać co kto i jak :)

Ja mogę się pisać na wyjazd bo termin pasuje.Drugi wyjazd mam 21.

Saab 9-3 SC Vector MY08 2.0t bio 175KM - No2 B207R kute 440/540 by Turbolpg
Opel Signum 1.9 traktor 150KM-209/407NM jest

PostNapisane: 31 sty 2015, o 21:53 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3 II Aero Hirsch
mcskiba napisał(a):
Listę trzeba zamknąć do końca przyszłego tygodnia. Potem robimy rezerwację promów i noclegu.

Potwierdziłeś już na tym campingu możliwość przybycia o takiej porze nocy ?

Jeśli chodzi o listę:

1. Nomad - prom raczej Świnoujście (chyba że większość wybierze Gdynię, ale tu z kolei nie bardzo mi się widzi powrót o 9 rano, więc ew. tu bym coś zmieniał) , ilość osób w aucie - min. 2 , nocleg - poproszę domek "large"

"Prawiewszystkomający" 9-3 II 2005 Aero / Hirsch ;)
Obrazek

PostNapisane: 2 lut 2015, o 08:32 
Młodszy Chorąży

Nie pytałem jeszcze czy nie będzie problemów z campingiem. Jest spora różnica por dnia zależnie od drogi na jaka sie zdecydujemy. Albo przyjedziemy w środku nocy, albo nad ranem. Pamiętajmy, ze rozładunek promu tez trwa a po wyjeździe z portu w Szwecji przed nami jeszcze kawałek drogi.

Napisze do nich dzisiaj ;)

PostNapisane: 2 lut 2015, o 10:50 
Chorąży

Model SAABa: 9-3 2005
1. Nomad - prom raczej Świnoujście (chyba że większość wybierze Gdynię, ale tu z kolei nie bardzo mi się widzi powrót o 9 rano, więc ew. tu bym coś zmieniał) , ilość osób w aucie - min. 2 , nocleg - poproszę domek "large"
2. Bojer - prom jeszcze lookne ktory wyjdzie mi taniej i wygodniej (wstępnie świnoujście), w aucie wolne 2 miejsca na tą chwile, mogę kogoś zabrać z forum jak chce się dołączyć. Na nocleg domek, lub namioty.

Obrazek
Mój SAAB

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 7 lut 2015, o 17:11 
Kapral

Model SAABa: 9-3 2.0t (175KM)
Kurcze tak poczytalem i narobiliscie mi ochoty... Nawet zastanawiam sie czy nie wybrac Szwecji zamiast marcowego Belchatowa... W sumie mial bym okazje odwiedzic rodzinke w Szwecji...

PostNapisane: 7 lut 2015, o 17:59 
Młodszy Chorąży

Żeby tylko jeszcze ktos z campingu był w stanie mi odpisać :/

PostNapisane: 7 lut 2015, o 18:56 
Kapral

msckiba a daj link do tego campingu i co chcesz ich zapytać? Może nie odpisują w języku angielskim a jak ktoś po szwedzku napisze to opiszą...

PostNapisane: 8 lut 2015, o 13:00 
Młodszy Chorąży

Zapytaj o możliwości wynajmu domków, zarezerwowania miejsc pod namioty w terminie 4-7 czerwca. I czy jest możliwość przyjazdu w godzinach nocnych.

http://www.stenrosetscamping.se/

PostNapisane: 11 lut 2015, o 16:43 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3 II Aero Hirsch
Coś wiadomo czy nadal cisza i trzeba szukać czegoś innego ?

"Prawiewszystkomający" 9-3 II 2005 Aero / Hirsch ;)
Obrazek

PostNapisane: 11 lut 2015, o 16:49 
Młodszy Chorąży

Mi nic, seta_lp też nic nie pisze. Ja już powoli załamuję ręce na Szwedów :/ załatwić coś z nimi to jest jakiś koszmar. Ja dwa razy pisałem maila i nic. Nie wiem, możne niech ktoś spróbuje z poczty nie zakończonej na .pl i nie wspomina, że chodzi o turystów z Polski :D

Ostatnio edytowano 11 lut 2015, o 19:08 przez mcskiba, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 11 lut 2015, o 17:46 
Chorąży

Sprawa wygląda tak:
TRZEBA SPINAĆ TYŁKI albo szukać innego miejsca noclegowego :D
Na tą chwilę na ten termin dostępne są 2 małe domki i jeden średni.
Przyjazd w nocy jest problematyczny, ale przy rezerwacji i wcześniejszej wpłacie kobieta zgadza się aby uzgodnić "miejsce pobytu kluczy" do domków ;-)
Normalnie otwierają o 8 rano, w nocy śpią.

Na stronie mają link do rezerwacji online (http://www.camping.se/sv/campingar/2914 ... ollhattan/)

Obrazek
Mój SAAB

PostNapisane: 11 lut 2015, o 19:48 
Starszy Kapral

Szkoda, że dopiero teraz zobaczyłem wątek.
Tak myślę, że może przyłączę się do Was, zostało jeszcze przekonać żonę :) W czerwcu planuję pobyt w Szwecji, więc jak coś to dojadę samochodem (niestety nie saabem).
Camping i namiot mi odpowiada,

Saab 93SS 2.0T 350KM/480Nm Powered by TurboLPG

PostNapisane: 11 lut 2015, o 20:05 
Kapral

mcskiba napisał(a):
Mi nic, seta_lp też nic nie pisze. Ja już powoli załamuję ręce na Szwedów :/ załatwić coś z nimi to jest jakiś koszmar. Ja dwa razy pisałem maila i nic. Nie wiem, możne niech ktoś spróbuje z poczty nie zakończonej na .pl i nie wspomina, że chodzi o turystów z Polski :D

Mi też nic nie odpisali i nie wiem o co chodzi... Jeśli domki nie wypalą to ja mogę też pod namiot, aby było gdzie się umyć i grila rozpalić...

PostNapisane: 12 lut 2015, o 09:39 
Chorąży

Przeciez napisalem wyzej jak to wyglada....................
Dzwonilem do nich...
Seba - dołączaj śmiało ;-)

Obrazek
Mój SAAB

PostNapisane: 12 lut 2015, o 14:50 
Kapral

BOJER a jak z polem namiotowym?? Mają czy też to jest jakiś problem? Ogólnie to na kiedy planujemy rejs i czy z Gdyni czy Świnoujścia?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]