Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Zakup Saab 9-3 1.9 TiD 2007 i młodsze - pytania nowicjusza
PostNapisane: 3 lut 2019, o 17:40 

Cześć,

Przymierzam się do zakupu poliftowego Saaba 9-3 z silnikiem 1.9 TiD w kombi, w związku z tym mam kilka pytań, a niżej przedstawię samochody do zaopiniowania ;)

1. Czy polfitowy 1.9 Tid 120 KM ma klapy wirowe w dolocie czy w tej wersji nie występują?
2. Czy przy użytkowaniu 80% trasa 20% miasto DPF/EGR może stanowić jakieś problemy, wystarczy czyszczenie / przepalanie czy konieczne są wymiany?
3. Jak zwiększenie mocy z 120 do ~150-160 koni wpływa na silnik/użytkowanie? Czy jakieś elementy zużywają się zauważalnie szybciej? Czy nagle zacznie dymić na czarno? :>
4. Jak jest z zawieszeniem, przód pasuje od opla, a tył jest czysto saabowski?
5. Czy jest jakaś różnica w jakości tapicerki między przed a poliftowymi wersjami? Są jakieś kolory/wersje które niszczą/łuszczą się mniej?
6. Czy mogę sprawdzić błędy / przeprowadzić diagnostykę za pomocą komputera i interfejsu za kilkadziesiąt, sto złotych, czy tylko Tech 2 i warsztat?

A poniżej auta nad którymi się zastanawiam, doradzacie, odradzacie, mieliście do czynienia?

Pierwsza maszyna
Drugi czołg

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Zakup Saab 9-3 1.9 TiD 2007 i młodsze - pytania nowicjus
PostNapisane: 3 lut 2019, o 22:07 
Kapral

Model SAABa: 9-3 II 1,8t
4. Tył w większości też pasuje od Vectry, różni się chyba tylko jednym wahaczem
5. Między przed, a poliftem nie ma specjalnej różnicy. Może jakość tapicerki nie powala na kolana, ale nie można mówić o niszczeniu, czy łuszczeniu (chyba, że mówisz o gumach na przyciskach w przedliftach, ale z tym idzie skutecznie walczyć. W poliftach był już inny panel klimy i inne radio (ICM) i tam nie spotkałem się z wytartymi przyciskami). Były wersje z prawdziwą skórą.
6. To zależy co chcesz sprawdzić. Błędy silnika bez problemu zwykłym elmem za kilkadziesiąt zł. Błędy ABS, modułów, klimy itp. już tylko specjalistycznymi kompami typu Tech2

PostNapisane: 4 lut 2019, o 09:11 

Model SAABa: 9-5
https://www.otomoto.pl/oferta/saab-9-3- ... BCHd9.html?

PostNapisane: 4 lut 2019, o 11:58 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS
Derech napisał(a):
Cześć,

Przymierzam się do zakupu poliftowego Saaba 9-3 z silnikiem 1.9 TiD w kombi, w związku z tym mam kilka pytań, a niżej przedstawię samochody do zaopiniowania ;)

1. Czy polfitowy 1.9 Tid 120 KM ma klapy wirowe w dolocie czy w tej wersji nie występują?
2. Czy przy użytkowaniu 80% trasa 20% miasto DPF/EGR może stanowić jakieś problemy, wystarczy czyszczenie / przepalanie czy konieczne są wymiany?
3. Jak zwiększenie mocy z 120 do ~150-160 koni wpływa na silnik/użytkowanie? Czy jakieś elementy zużywają się zauważalnie szybciej? Czy nagle zacznie dymić na czarno? :>
4. Jak jest z zawieszeniem, przód pasuje od opla, a tył jest czysto saabowski?
5. Czy jest jakaś różnica w jakości tapicerki między przed a poliftowymi wersjami? Są jakieś kolory/wersje które niszczą/łuszczą się mniej?
6. Czy mogę sprawdzić błędy / przeprowadzić diagnostykę za pomocą komputera i interfejsu za kilkadziesiąt, sto złotych, czy tylko Tech 2 i warsztat?

A poniżej auta nad którymi się zastanawiam, doradzacie, odradzacie, mieliście do czynienia?

Pierwsza maszyna
Drugi czołg

1. Każdy 1.9 TiD/120 KM 8 zaworowy nie ma klap wirowych.
2. Mam znajomego, który ma 1.9 TiD/120KM i użytkuje go 50% trasa, 50% miasto nie ma problemu z dpf. Nic z tym dpfem nie robił, poza standardową procedurą wypalania.
3. Po zwiększeniu mocy chyba do ok. 145 KM u znajomego pojawił się problem ze manualną skrzynią biegów. Nie wiem o co dokładnie tam chodzi, ale mechanik twierdził, iż skrzynie w wersji 120 KM są słabsze niż w 150 KM. Może nawet nie było to związane z chipem.

PostNapisane: 10 lut 2019, o 13:29 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
1. klap niema
2. egr się zawsze zepsuć może, ale nie kosztuje majątku
4. z przodu są tylko inne amorki (zamienne z oplem, ale nie polecam), z tyłu jeden wahacz i amorki (nie zamienne z Oplem)
6. podstawową diagnostykę napędu możesz przeprowadzić tanim interfejsem OBD i telefonem.

-------------------------
B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]