Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Ocena saab 9-3 1.8t 150km 2003r
PostNapisane: 5 maja 2018, o 15:38 

Model SAABa: 9-3
Witam,

Chciałbym zapytać co sądzicie o tym ogłoszeniu:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-saab ... 62ab15c44d

Auto zostało sprowadzone z Holandii, przebieg wydaje się realny sprawdzany na stronie urzędowej, gaz 60l ma 3,5 roku a pan który sprzedaje jest drugim właścicielem od nowości, wcześniej miał go ktoś z dalszej rodziny.

Vin YS3FD45F831031605

Po obejrzeniu auta okazało się że nie do końca wszystko się zgadza
- brak czujników parkowania
- brak elektrycznie sterowanych foteli
- brak świateł ksenonowych

Poza tym są poprzecierane niektóre guziki na desce rozdzielczej i z uchwytów drzwi schodzi taka pierwsza gumowa? warstwa.

Pan twierdzi że ogłoszenie pisała córka, stąd niektóre błędy

Ponadto samochód został sprawdzony na stacji kontroli pojazdów na której wyszło że samochód musiał mieć jakieś lekkie otarcie - na prawych drzwiach była kładziona szpachla i prawdopodobnie był wymieniany prawy błotnik.

Oprócz tego pan nie miał żadnych zastrzeżeń, reszta elementów fabryczna, buda nie łapie rdzy, spód w stanie bardzo dobrym, większość części oryginalnych, żadnych wycieków z silnika czy turbiny, wszystkie elementy konstrukcyjne są nienaruszone.

Z moich spostrzeżeń znalazłem jeszcze kilka rzeczy stąd moje pytania

1. Kierownica wydaje się mieć luz 0,5 cm w kierunku przód-tył i przy maksymalnym "wciśnięciu" jej do przodu słychać szuranie kierownicy o plastik. Czytałem że to może być krzyżak do wymiany ? czy ktoś z was miał styczność z takim problemem?
2. Błąd na komputerze pokładowym "Lock system failure, Contact saab dealer" - czytałem że coś takiego często występuje w tym modelu i nie jest to nic strasznego jednak wolę się upewnić.
3. W samochodzie jest włożona butla 60l, podobno potrzebuje na to certyfikat?? Myślę że i tak wymienił bym na jakąś mniejszą ponieważ tamta jest tak duża że aż podniosła się podłoga bagażnika więc to nie byłby problem.
4. Czy na tylnej klapie nie powinny być emblematy "93" i "1.8t" ?? może to świadczyć o jakiejś wymianie klapy bagażnika jeżeli ich nie ma??

Poza tym jeździ się bardzo przyjemnie i komfortowo a turbo daje niesamowity fun z jazdy. Przesiadam się z hondy civic 6 więc jest to dla mnie mega duża zmiana ;d

Wiem że nie jest to auto nowe i cena też nie jest jakaś wielka i auto musi mieć jakieś mankamenty jednak jakiś czas już zbieram na nowe auto stąd moje obawy i chciałbym się upewnić na tyle na ile mogę.

Zatem proszę doświadczonych saabiarzy o ocenę. Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Ocena saab 9-3 1.8t 150km 2003r
PostNapisane: 5 maja 2018, o 16:15 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3 II
hevek91 napisał(a):
Witam,

Chciałbym zapytać co sądzicie o tym ogłoszeniu:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-saab ... 62ab15c44d

Auto zostało sprowadzone z Holandii, przebieg wydaje się realny sprawdzany na stronie urzędowej, gaz 60l ma 3,5 roku a pan który sprzedaje jest drugim właścicielem od nowości, wcześniej miał go ktoś z dalszej rodziny.

Vin YS3FD45F831031605

Po obejrzeniu auta okazało się że nie do końca wszystko się zgadza
- brak czujników parkowania
- brak elektrycznie sterowanych foteli
- brak świateł ksenonowych

Poza tym są poprzecierane niektóre guziki na desce rozdzielczej i z uchwytów drzwi schodzi taka pierwsza gumowa? warstwa.

Pan twierdzi że ogłoszenie pisała córka, stąd niektóre błędy

Ponadto samochód został sprawdzony na stacji kontroli pojazdów na której wyszło że samochód musiał mieć jakieś lekkie otarcie - na prawych drzwiach była kładziona szpachla i prawdopodobnie był wymieniany prawy błotnik.

Oprócz tego pan nie miał żadnych zastrzeżeń, reszta elementów fabryczna, buda nie łapie rdzy, spód w stanie bardzo dobrym, większość części oryginalnych, żadnych wycieków z silnika czy turbiny, wszystkie elementy konstrukcyjne są nienaruszone.

Z moich spostrzeżeń znalazłem jeszcze kilka rzeczy stąd moje pytania

1. Kierownica wydaje się mieć luz 0,5 cm w kierunku przód-tył i przy maksymalnym "wciśnięciu" jej do przodu słychać szuranie kierownicy o plastik. Czytałem że to może być krzyżak do wymiany ? czy ktoś z was miał styczność z takim problemem?
2. Błąd na komputerze pokładowym "Lock system failure, Contact saab dealer" - czytałem że coś takiego często występuje w tym modelu i nie jest to nic strasznego jednak wolę się upewnić.
3. W samochodzie jest włożona butla 60l, podobno potrzebuje na to certyfikat?? Myślę że i tak wymienił bym na jakąś mniejszą ponieważ tamta jest tak duża że aż podniosła się podłoga bagażnika więc to nie byłby problem.
4. Czy na tylnej klapie nie powinny być emblematy "93" i "1.8t" ?? może to świadczyć o jakiejś wymianie klapy bagażnika jeżeli ich nie ma??

Poza tym jeździ się bardzo przyjemnie i komfortowo a turbo daje niesamowity fun z jazdy. Przesiadam się z hondy civic 6 więc jest to dla mnie mega duża zmiana ;d

Wiem że nie jest to auto nowe i cena też nie jest jakaś wielka i auto musi mieć jakieś mankamenty jednak jakiś czas już zbieram na nowe auto stąd moje obawy i chciałbym się upewnić na tyle na ile mogę.

Zatem proszę doświadczonych saabiarzy o ocenę. Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Tak, ta złażąca guma to jakiś horror, to jakiś złośliwy s...syn z fabryki Saaba wymyślił zeby tym badziewiem powlekać uchwyty, guziki, kokpity, gówno złazi jak skóra po całodniowym plażowaniu. Nie miałem wcześniej samochodu, który miałby tak badziewny materiał użyty do takich celów. Można raotwać się obszyciem, oklejeniem lub natryskiem plastidipem.

-------------------------
SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm
SAAB 1.8t sedan...podrasowany... :)

PostNapisane: 5 maja 2018, o 16:46 

Cytuj:
Tak, ta złażąca guma to jakiś horror, to jakiś złośliwy s...syn z fabryki Saaba wymyślił zeby tym badziewiem powlekać uchwyty, guziki, kokpity, gówno złazi jak skóra po całodniowym plażowaniu. Nie miałem wcześniej samochodu, który miałby tak badziewny materiał użyty do takich celów. Można raotwać się obszyciem, oklejeniem lub natryskiem plastidipem.

Dzięki za szybką odpowiedź,

myślę że całkiem bym to zdrapał i zostawił "goły" plastik. Co do przycisków to widziałem szablony na allegro do regeneracji więc to też nie byłby jakiś problem.

Prosił bym jeszcze o resztę informacji na temat ogłoszenia, dzięki

PostNapisane: 5 maja 2018, o 17:13 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Bardziej zainteresował bym się tym błędem, który wyświetla się na SIDZIE. Sprawdzałeś czy wszystkie zamki pracują prawidłowo? Ogólnie jeśli takie coś się pojawia warto zrobić diagnostykę przed zakupem. Usterka może być prosta, ale lepiej dmuchać na zimne. Dodatkowo rozkoduj VIN na thesaabsite i będziesz wiedział co za wyposażenie jest w aucie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 5 maja 2018, o 17:30 

SWME31 napisał(a):
Bardziej zainteresował bym się tym błędem, który wyświetla się na SIDZIE. Sprawdzałeś czy wszystkie zamki pracują prawidłowo? Ogólnie jeśli takie coś się pojawia warto zrobić diagnostykę przed zakupem. Usterka może być prosta, ale lepiej dmuchać na zimne. Dodatkowo rozkoduj VIN na thesaabsite i będziesz wiedział co za wyposażenie jest w aucie

Niestety wszystkich zamków nie sprawdzałem jednak przed ewentualnym zakupem zwrócę na to uwagę.

Problem może być z diagnostyką, jest to mała miejscowość gdzie stoi auto i myślę że może być ciężko jechać 75 km do większego miasta na badanie Techem, Pan sprzedawca mówił że był już z tym kiedyś na diagnostyce i nie pokazywało żadnego błędu więc tak jeździł, co jakiś czas się pojawiało i znikało.

Wdłg thesaabsite cała reszta oprócz tego co napisałem wcześniej się zgadza.

PostNapisane: 5 maja 2018, o 17:48 
Podporucznik

A o usterce CIM czytałeś? Trzeba się upewnić czy to nie jest czasem błąd blokady kierownicy, a jeśli Pan sprzedajacy był na diagnostyce i twierdzi że błędów nie było, to na techu nie był napewno. Masz jeszcze jakieś alternatywy oprócz tego auta? [emoji6]

PostNapisane: 5 maja 2018, o 17:56 

SWME31 napisał(a):
A o usterce CIM czytałeś? Trzeba się upewnić czy to nie jest czasem błąd blokady kierownicy [emoji6]

Tak, czytałem i rzeczywiście sporo ludzi ma z tym problem, część jeździ i się nie przejmuje, część pryska po zamkach wd40 i problem ustaje na jakiś czas, jeszcze inni kasują przez zdjęcie klemy z akumulatora no i można próbować wyjąć zamek jeżeli już by było wiadomo które drzwi i czy to na pewno to, jest tutorial na youtubie też jak to zrobić. To są najczęstsze próby napraw jakie widziałem na forach.

Niestety nie wiem czy ten sam błąd odpowiada za blokowanie kierownicy?

Na tą chwilę tylko to auto mam na celowniku, jednak szukam w różnych modelach, szukam już około 2 miesiące i naprawdę ciężko jest coś przebrać przez wszystkich handlarzy sprzedających auta prywatnie, szukam też gdzieś w swoich okolicach, nie chcę za bardzo jeździć setki kilometrów tracić czas i pieniądze których i tak nie ma za dużo a to ogłoszenie wydawało mi się najbardziej w porządku ostatnim czasem.

PostNapisane: 5 maja 2018, o 18:16 
Podporucznik

hevek91 napisał(a):
SWME31 napisał(a):
A o usterce CIM czytałeś? Trzeba się upewnić czy to nie jest czasem błąd blokady kierownicy [emoji6]

Tak, czytałem i rzeczywiście sporo ludzi ma z tym problem, część jeździ i się nie przejmuje, część pryska po zamkach wd40 i problem ustaje na jakiś czas, jeszcze inni kasują przez zdjęcie klemy z akumulatora no i można próbować wyjąć zamek jeżeli już by było wiadomo które drzwi i czy to na pewno to, jest tutorial na youtubie też jak to zrobić. To są najczęstsze próby napraw jakie widziałem na forach.

Niestety nie wiem czy ten sam błąd odpowiada za blokowanie kierownicy?

Na tą chwilę tylko to auto mam na celowniku, jednak szukam w różnych modelach, szukam już około 2 miesiące i naprawdę ciężko jest coś przebrać przez wszystkich handlarzy sprzedających auta prywatnie, szukam też gdzieś w swoich okolicach, nie chcę za bardzo jeździć setki kilometrów tracić czas i pieniądze których i tak nie ma za dużo a to ogłoszenie wydawało mi się najbardziej w porządku ostatnim czasem.
Jeśli szukasz saaba już tyle czasu to powinieneś już conieco wiedzieć na temat tych aut. Jeśli komunikat brzmi tak jak napisałeś, to faktycznie usterka będzie dotyczyła zamków. Jest to do ogarnięcia. Ważne też jest abyś posłuchał rozrządu, znajdziesz sobie na YT jak brzmi zajechany rozrząd silnika B207. No i warto też odrazu rozkminić gdzie jest najbliższy warsztat z Techem. Usterki silnika wyłapiesz jeszcze chińskim elmem. Jednak zlokalizowanie usterki zamka umożliwi tylko podłączenie Techa. Chyba że będzie widać jak na dłoni, że któryś zamek nie działa [emoji4]

PostNapisane: 5 maja 2018, o 18:35 

Myślę że kwestia rozrządu była by dość wyraźnie słyszalna, silnik chodził płynnie i cicho wdłg mojej oceny, osoby z którą byłem i pana ze stacji kontroli. Mieszkam w dużym mieście więc z techem u siebie nie będę miał problemu.

Jak myślisz w ogólnym rozrachunku patrząc na cenę i rzeczy które opisałem jest to w porządku oferta??

Oczywiście rozumiem że ciężko tak powiedzieć bez oglądnięcia osobiście.

PostNapisane: 5 maja 2018, o 18:45 
Podporucznik

Cena nie jest zła. Warto by to jeszcze auto samemu na bęben wrzucić i wygenerować własny raport co do przebiegu, a nie sugerować się raportem sprzedawcy, jeśli to handlarz, to z założenia mu się nie wierzy [emoji4]( kosztuje to kilkadziesiąt zł, ale zawsze pewniej). Co do gazu, papiery od instalacji musiały by być kompletne i warto zapytać na stacji diagnostycznej czy z taką butlą przejdzie pierwszy przegląd ( ale tu bardziej chodziło pewno o to że butla musi mieć atest producenta, a nie o jej pojemność).

PostNapisane: 5 maja 2018, o 18:59 

Przebieg sprawdzałem na stronie urzędowej holenderskiej RDW NAP i przebieg wydaję się logiczny, chyba że by ktoś przed każdym przeglądem cofał licznik, rozkodowywałem też vin na autodna z tego co pamiętam i tutaj było gorzej ponieważ nie pokazywało z roku na rok przebiegu tylko przebieg w ostatnim roku :/

PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:06 
Podporucznik

A kiedy wg auto-dna ostatni przegląd był? I ile wynosił przebieg ?

PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:13 

Z tego co pamiętam 209k i był w grudniu zeszłego roku, niestety nie zapisał mi się nigdzie na mailu a nie wydrukowałem dokumentu. Ale czy w Holandii czasem nie jest jak w Danii z przymusowym wpisywaniem przebiegu przy każdym przeglądzie do krajowego rejestru?

PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:17 
Podporucznik

Holendrzy też wpisują przebiegi do systemu przy przeglądach. Wychodziło by na to, że od ostatniego przeglądu auto nie jeździło wogòle ?

PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:27 

Teraz ma ponad 211 tysięcy jednak sprzedawca już około tydzień, może 2 tygodnie temu przywiózł auto do PL i zostawił pod domem rodziców (jednak nie do końca musi to być prawda jak długo stoi), on sam ciągle mieszka i pracuje w Holandii, zmienił ponieważ kupił nową toyote.

PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:34 
Podporucznik

hevek91 napisał(a):
Teraz ma ponad 211 tysięcy jednak sprzedawca już około tydzień, może 2 tygodnie temu przywiózł auto do PL i zostawił pod domem rodziców (jednak nie do końca musi to być prawda jak długo stoi), on sam ciągle mieszka i pracuje w Holandii, zmienił ponieważ kupił nową toyote.
Hmm a długo go miał, jako drugi właściciel? A jeszcze co do przetartych przycisków na panelu klimy. Lepiej kupić drugi używany panel z nienprzetartymi przyciskami. Wiem że jakoś po 2005 roku panele miały już nie przecierające się przyciski. To była chyba nawet wada fabryczna.

PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:47 

Właśnie nie miał długo bo jakieś pół roku, wcześniej "podobno" saab był w rodzinie jednak tego nie sprawdzę :( . Myślę że może być taka teoria : gość kupił typowo pod handel, przywiózł do PL, wystawiał ogłoszenie z NL i nie pamiętał dokładnego wyposażenia auta stąd błędy w ogłoszeniu, być może że to on robił drzwi po lekkim stuknięciu już tutaj w PL i być może dla tego też pokazuje błąd komputera odnośnie zamka ;d
kurczę czuję się trochę jak detektyw Rutkowski ;d

PostNapisane: 5 maja 2018, o 20:51 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
Przecież jak był świeżo malowany, to jest to widać. No chyba że wypolerowany cały, to może być trudno odróżnić niefachowym okiem. Ale już sama polerka powinna zastanowić. Jest tez taka ciekawostka o której cały internet milczy. Na drzwiach i klapach, w okolicach zawiasów powinny być małe nalepki z końcówką vin-u tego auta. W sumie 6 jednakowych nalepek. Jak ich niema, albo są różne, to zapewne była jakaś rzeźba.
Z butlą jest tak, że jeśli ta butla posiada także polską homologację, to może zostać. Jeśli niema, to musisz wymienić. Natomiast koniecznie upewnij się co to za instalacja i w jakim stanie. Bo z Holendrami bywa ciężko z serwisem i jeszcze ciężej z kosztami tego serwisu. Jeśli to Vialle, to czasem naprawa tej instalacji bywa droższa od wymiany na inną.
I jeszcze taka dygresja - nie unikaj handlarzy. Dobrze jest pojeździć i obejrzeć wszystkie jakie są w zasięgu, choćby po to żeby mieć jakiś punkt odniesienia dla innych. A może akurat się się trafi jakiś rodzynek. Mnie się tak trafił zupełnie z przypadku.

B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 5 maja 2018, o 20:58 

Samochód na miejscu był cały przykurzony, nie widać świeżego lakieru, na pewno nie był polerowany, w środku też nie posprzątane jakby był w ciągłej eksploatacji, nawet nawigację gość zostawił w środku, fajnie że wspomniałeś o tych drzwiach, posprawdzam to czy wszystko się zgadza. Wydaję mi się że nawet jeżeli to handlarz który od czasu do czasu coś zwiezie auto jest i tak w dobrym stanie technicznym, prawdopodobnie w poniedziałek będę jechał go zakupić :)

PostNapisane: 5 maja 2018, o 21:04 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
Jeszcze jedno. Dopiero teraz dokładnie obejrzałem fotki i po przełączniku widać że niestety jest to instalacja Vialle. Sprawdź dokładnie jak to działa, a w razie jakichkolwiek niedomagań, nie daj sie nabrać na tłumaczenie w stylu: "filterek wymienić i będzie dobrze".
No i nie wiem czy to kwestia zdjęć, ale tylny zderzak wygląda jakby był w ciemniejszym odcieniu.

B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]