Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Polowanie na B204  
 Tytuł: Polowanie na B204
PostNapisane: 23 cze 2018, o 10:17 

Model SAABa: 9-3 og
Cześć wszystkim!
Szukam 900 lub 9-3 jako, że i mnie trafiła nieodparta chęć posiadania Saaba. Z tego co wyczytałem bardziej trwały jest silnik B204. I teraz do rzeczy:
1. Jak rozpoznać na pierwszy rzut oka że to 204 a nie 205? Po czerwonej kasecie?
2. Czym różni się wersja 154 i 185km? Chodzi mi o różnice mechaniczne. Czy moc uzyskana jest tylko ciśnieniem doładowania i mapą?
3. Czy uzyskanie ok 200km na tym silniku jest bezpieczne bez zmiany elementów seryjnych?
Proszę o pomoc w odpowiedzi na te pytania

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Polowanie na B204
PostNapisane: 29 cze 2018, o 08:03 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3
Koszatnik napisał(a):
Cześć wszystkim!
Szukam 900 lub 9-3 jako, że i mnie trafiła nieodparta chęć posiadania Saaba. Z tego co wyczytałem bardziej trwały jest silnik B204. I teraz do rzeczy:
1. Jak rozpoznać na pierwszy rzut oka że to 204 a nie 205? Po czerwonej kasecie?
2. Czym różni się wersja 154 i 185km? Chodzi mi o różnice mechaniczne. Czy moc uzyskana jest tylko ciśnieniem doładowania i mapą?
3. Czy uzyskanie ok 200km na tym silniku jest bezpieczne bez zmiany elementów seryjnych?
Proszę o pomoc w odpowiedzi na te pytania

1. Wizualnie b204 to tronic 5 i czerwona kaseta zapłonowa jeśli nie było żadnych przekładek

2. Tak jak piszesz....mapa paliwa

3. Jeśli silnik jest zdrowy, trzyma kompresję, panewki są ok, turbo i inne graty( a polecam Ci poczytać o tym co należy sprawdzić przed zakupem i jak należy dbać o motor bo potem będzie płacz) to bariera 200 nie jest problemem turbo garrett t25 po małych modach sppkoj ie do 240 i 350 niuta, sam motor jeśli zdrowy dużo dużo więcej....co do elementów seryjnych przy tych 240 ps juz przydaloby się icka wrzucić.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 29 cze 2018, o 09:32 

A orientujecie się może ile za sprawdzenie silnika może wziąć mechanik? Jakby nie było to cała operacja żeby panewki sprawdzić. A i pewnie nie każdy sprzedający będzie chciał miskę zwalać.

PostNapisane: 7 lip 2018, o 19:58 

Dziś byłem oglądać Aero co prawda z B205 ale jakoś mi wpadł w oko. Umówiłem nawet mechanika na rewizję panewek na miejscu.
Obejrzałem dokładnie, wyposażenie zgadza się dokładnie z tym co w www.thesaabsite.com, środek bardzo zadbany, blachy średnie ( tylne nadkola do roboty + kilka innych spraw ). Silnik pracuje równo i cicho, odpycha się ładnie jak na te 205KM.
Zaniepokoiły mnie jednak dwie rzeczy:

1. Po odpaleniu zimnego silnika włączył się od razu wentylator. Co prawda klima była włączona na auto ale po wyłączeniu wentylator pracował dalej. Dopiero po krótkiej przejażdżce wyłączał się i włączał regularnie ( przy włączonej klimie ). Czy tak powinno być?

2. Cały czas pali się kontrolka INFO DISP. Na SID'zie nie ma żadnego komunikatu.

Ostatecznie nie pojechałem do mechanika i się zastanawiam.
Co o tym myślicie?

PostNapisane: 22 lip 2018, o 21:25 

No i upolowałem :)
Teraz zacznę Was męczyć ;)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]