Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Saab 9-3 1.9 TID pytania przed zakupem
PostNapisane: 26 lip 2018, o 22:19 

Cześć! Poszukiwałem samochodu do około 15 tysięcy złotych i w moim zasięgu dojazdu znalazłem ten pojazd
https://www.olx.pl/oferta/saab-9-3-czar ... wIqHp.html

Byłem na oględzinach i to co mi się udało ustalić jest następujące:
-książka serwisowa w miarę potwierdza przebieg (w 2017 roku został sprowadzony z Niemiec)
-sprzedawca jedyne co zmienił w tym pojeździe to rozdząd (nie posiada na to dokumentów) i łożysko
-próbowałem wyczuć sprzęgło sprawdzając drgania na jałowym biegu ale oprócz delikatnych drgań nic w miare niepokojącego nie uslyszałem, auto wydaje mi się ładnie pracuje nie falują obroty
-zawieszenie też wydaje mi się w miarę ok, nie słyszałem stukania
-zdjęcia pokazują go w lepszym świetle niż jest: w środku ma przetarcia na przycisku od cupholdera, schowka pasażera czy konsoli ze sterowaniem klimatyzacją
-wyświetlacz od radia bardzo słabo świeci, w dzień praktycznie nie widziałem tam żadnych napisów (nie wiem czy to wada ogólna czy tego egzemplarza)
-posiada pęknięty reflektor z tyłu, trochę obawiam się o koszta wymiany takiego reflektora
-wokół szyby tylnej jest taka sytuacja jak na załączonym zdjęciu, tj. uszczelka jakby sparciała odsłaniając metalowe listwy, o co w tym chodzi?
-jestem też ciekaw jaki byłby koszt zakupu kluczyka żeby przełozyć elektronikę bo stan dwóch posiadanych przez niego jest tragiczny

Podsumowując obawiam się dwumasy, filtra cząstek stałych, EGR, turbiny, braku możliwości naprawy wewnętrznych przetarć no i tych wad które wymieniłem.
Oczywiście w ramach ewentualnej decyzji o zakupie spróbowałbym sprawdzić ten pojazd u jakiegoś mechanika na podnośniku w sprawie ewentualnych wycieków.
Jestem ciekaw co uważacie na podstawie tych informacji, czy auto może być w tej cenie godne zainteresowania i jak odnieść się do tych niewiadomych?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za dyskusję w tym temacie

Załączniki:
Komentarz: jedna z wad
IMG_20180726_194700.jpg
IMG_20180726_194700.jpg [ 2.68 MiB | Przeglądane 566 razy ]
Komentarz: druga z wad
IMG_20180726_194718.jpg
IMG_20180726_194718.jpg [ 2.03 MiB | Przeglądane 566 razy ]
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Saab 9-3 1.9 TID pytania przed zakupem
PostNapisane: 27 lip 2018, o 06:06 
Starszy Sierżant

Model SAABa: 93 Linear kombi
Hej,
EGR regularnie czyszczony nie sprawia problemów (ja przez cały okres posiadania diesla go nie wymieniałem, a jest to już w sumie ok 10 lat). DPF regularnie wypalany nie sprawia problemów. Odnośnie lampy tylnej zobacz cenę na allegro. Deska w saabie jest jaka jest i na forum znajdziesz tematy odnośnie jej regeneracji.
Od siebie mogę jeszcze podpowiedzieć, abyś sprawdził w jakim stanie jest chłodnica klimy i jak działa sprężarka. Ja u siebie musiałem te dwa elementy wymienić, co już jest znacznym kosztem.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

-------------------------
Radek

PostNapisane: 27 lip 2018, o 09:50 

Właśnie widzę że trochę można podziałać z tym wnętrzem, przypomniało mi się jeszcze że pas kierowcy słabo się zwijał ale to pewnie kwestia wyczyszczenia. Klimatyzacja szybko zaczęła chłodzić więc myślę że jest w dobrym stanie. Czy mechanik na takim przeglądzie przed sprzedażą byłby w stanie wypowiedzieć się na temat zawieszenia czy hamulców, turbiny?

No i to radio które tak słabiutko świeci

PostNapisane: 27 lip 2018, o 13:18 
Starszy Sierżant

Radio spawne to koszt 100 PLN. Za 250 PLN to nowe zostaniesz. Wiem, bo sam szukałem. A jak chcesz to mogę Ci swoje odsprzedać za ... jak to się mówi, zgrzewke - z tym, że u mnie nie działa AUX. Ale podświetlenie jest ok ;-)

Radek

PostNapisane: 27 lip 2018, o 14:44 

Na auxie mi zależy także muszę podziękować :D ale dobrze wiedzieć że to łatwe do wymiany. Spalanie tam widziałem ma średnie 6.2 to chyba właściwy wynik.

PostNapisane: 27 lip 2018, o 16:31 
Starszy Sierżant

Wynik raczej zaniżony, poczytaj wątek:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fsaabotage%2Epl%2Fviewtopic%2Ephp%3Ft%3D11889&share_tid=11889&share_fid=104110&share_type=t

Korekta spalania

Radek

PostNapisane: 28 lip 2018, o 00:01 

Dzieki za ten raport, dobrze wiedzieć że jest na to rada.

W sumie jeśli ogłoszenie będzie wisieć jeszcze w poniedziałek to wybiore się po niego drugi raz ale lepiej go sprawdzę.
Zastanawiam się czy lepiej skorzystać ze Stacji Kontroli Pojazdów czy może zwykłego warsztatu. Teoretycznie mechanik fachowiec powinien mieć większą wiedzę i może więcej zauważyć niż koleś ze stacji, który za dużo pewnie nie będzie wiedział. No i co z podłączeniem go na komputer celem sprawdzenia błędów? Którą usługę lepiej wybrać?

PostNapisane: 30 lip 2018, o 22:34 

Ktoś mnie ubiegł z kupnem, no cóż nigdy nie dowiem się czy było warto ;D
Pojawił się zaś taki model
https://www.otomoto.pl/oferta/saab-9-3- ... 2df1a62781
Sprzedający z góry przedstawił problem tylnego nadkola które ma już oznaki rdzy. Nie byłem go jeszcze oglądać ale ciekawy jestem czy to normalny objaw i jakie mogą być koszty naprawy takiego miejsca i ryzyko nawrotu.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]