Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8 [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Re: Saab 9-3 SS 1.8T Hirsch Performance
PostNapisane: 26 cze 2020, o 10:26 
Porucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Tommy napisał(a):
Da się, już była dyskusja o tym. Jak wymienialem fotele i kanape w linearze to dokladnie obejrzalem. Boczki tylnej kanapy np. I zagłówki skóra a środki kanapy eko, to samo przednie fotele.
Ot oszczędność :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
PostNapisane: 29 cze 2020, o 08:33 
Starszy Kapral

Model SAABa: Saab 9-3 1.8t
SWME31 napisał(a):
Popraw się kolego. Nie pół ekoskóra tylko cerata z Lidla [emoji14]

No to jasne to cerata ewidentnie :D

kacper0921 napisał(a):
Fakt jest taki, że pełne skóry były tylko w polifcie w opcji "Saab Premium Leather" i były plakietki skórzane z tym napisem, bo bokach zagłówków. Najczęściej były w Turbo X ale nawet widziałem TiDy z tą opcją. Nie tylko saab stosował tapicerkę w połowie ze skóry a w połowie z ceraty, robi to też np. VW, Volvo. (też pękają po czasie)

Trzeba zaznaczyć jednak że istniały półskóry i skóry bez ceraty w pierwszych rocznikach 2002 i początku 2003, można to zobaczyć na poniższym zdjęciu, gdzie widać że na boczku fotela skóra ma naturalną strukture. Jak się troche poogląda tych foteli to nawet na zdjęciach da się odróżnić cerate od ledera 8-)

Struktura strukturą ale nie chce mi się wierzyć że to prawdziwa naturalna skóra tylko bardzo dobrej jakości ekoskóra, po rozebraniu tapicerki wszystko widać :) Coś takiego u mnie jest teraz, to co farbowałem. Mniejsza o to, lepsze to niż jasna cerata :D

Tommy napisał(a):
Da się, już była dyskusja o tym. Jak wymienialem fotele i kanape w linearze to dokladnie obejrzalem. Boczki tylnej kanapy np. I zagłówki skóra a środki kanapy eko, to samo przednie fotele.

Tylna kanapka to całkowite nieporozumienie, co najmniej 3 rodzaje materiału użytego do uszycia tapicerki. Najbardziej widoczne to było przy nakładaniu farby jak w niektórych miejscach fajnie się wchłaniała a np. na srodku na siedzisku mazała, w tym miejscu jest najgorsza cerata :D

SWME31 napisał(a):
Ot oszczędność :)

No oszczędność, pod tym względem wcześniejsza generacja jest o niebo lepiej wykonana.

Ogólnie to po uzupełnieniu głębszych rys płynną skórą i przeszlifowaniu, pofarbowałem skórę i zabezpieczyłem. Fotel kierowcy czeka w tym momencie na montaż.
Pierwsze osoby już jechały na pozostałych fotelach. Jedna nawet w białej koszulce, 40km korków i upał, ubranie nie zafarbowało więc coś z tego będzie. :)
Większą opinię wydam po wakacjach, teraz jest najlepszy okres na sprawdzian dla tej tapicerki ale skoro sprawdza się ten zestaw na kierownicach to musi być dobrze o ile czegoś nie spierdzieliłem przy nanoszeniu :D :lol: Ogólnie to przesadziłem na fotelu pasażera z ilością tego zabezpieczenia i trochę mleczne siedzisko się zrobiło w kilku miejscach, jak przy zbyt dużej ilości klaru. Rozmawiałem z osobą, która się tym zajmuje i powiedziała że to z czasem się wytrze i zeby nie nanosić dużo tego. Lepiej co kilka miesięcy odnawiać tą warstwę ochronną niż na raz tego nalać :lol:

Załączniki:
IMG_20200629_091418.jpg
IMG_20200629_091418.jpg [ 5.67 MiB | Przeglądane 112 razy ]
IMG_20200629_091348.jpg
IMG_20200629_091348.jpg [ 5.84 MiB | Przeglądane 112 razy ]

Ostatnio edytowano 29 cze 2020, o 08:36 przez Palele, łącznie edytowano 1 raz
PostNapisane: 29 cze 2020, o 08:35 

Model SAABa: 9-3 II
No no, ładnie wyszło. Ciekawi mnie czy do linearowych idzie dopchać trochę gąbki na boczki, bo póki co nie planuję wymiany poszyć.

PostNapisane: 29 cze 2020, o 08:41 
Starszy Kapral

Mcrash napisał(a):
No no, ładnie wyszło. Ciekawi mnie czy do linearowych idzie dopchać trochę gąbki na boczki, bo póki co nie planuję wymiany poszyć.

Do siedzisk da się, jest miejsca na grubość ręki. Do oparcia raczej się nie da dużo dopchać, tam materiał jest dobrze naciągnięty.

Ogólnie to też problem może być tam gdzie jest podgrzewana dupa. W oryginalnych jasnych ceratach, które miałem jest grzany tyłek a w tych nowych nie mam. Nie przekładałem mat bo zdjęcie całej tapicerki graniczy z cudem a maty są klejone do gąbki więc średnio dawać gąbkę na matę grzewczą.

PostNapisane: 29 cze 2020, o 08:50 

Model SAABa: 9-3 II
Miejsca oparcia i siedziska zostawię, spróbuję dopchać gąbkę na boczki.

PostNapisane: 29 cze 2020, o 20:40 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SC Vector
Palele napisał(a):
Struktura strukturą ale nie chce mi się wierzyć że to prawdziwa naturalna skóra tylko bardzo dobrej jakości ekoskóra, po rozebraniu tapicerki wszystko widać :) Coś takiego u mnie jest teraz, to co farbowałem. Mniejsza o to, lepsze to niż jasna cerata :D

A żebyś się nie zdziwił, mam nawet dowody w postaci rozkodowanego VINu kilku egzemplarzy. Jak są jakieś wstawki z eko to jest napisane w kolorze wnętrza "vinyl", tutaj są z żywej świni :lol:

https://www.thesaabsite.com/catalog/saa ... S231005471
https://www.thesaabsite.com/catalog/saa ... S431006711

-------------------------
2008 9-3 SC Vector 1.9 TTID 180KM

PostNapisane: 29 cze 2020, o 21:07 
Starszy Kapral

Wg VINu moje oryginalne wnętrze:
INTERIOR COLOR : Parchment leather classic in parchment cabin & leather look door inserts, code= L03
Stering Wheel Model Steering Wheel, 3-spoke Leather
Seats, Material Seats, Leather, Classic
Door Insert, Material Door Insert Material Vinyl

no ale jak nic ta jasna cerata to cerata, chyba że ktoś wymieniał u mnie wnętrze i wsadził to gówniane ceratowe :D

PostNapisane: 1 lip 2020, o 21:03 
Starszy Kapral

Wreszcie wnętrze skompletowane, siedzi się perfekcyjnie, choć w tyłku trochę ciasno się zrobiło teraz, boczki trzymają bajecznie, mają warstwę gąbki więcej niz na fotelu pasażera :D
Rano zawitał mnie komunikat Performance Limited. Brak błędów, brak checka.
Sprawdziłem podciśnienia, wyczyściłem przepustnicę, nic to nie dało. Odłączyłem środkowy przewód podciśnienia od gruchy do apc i auto zaczęło jechać jak złe.
Dziwi mnie tylko że ten Limited Performance czasem wyrzucało przed odpaleniem.
Dziwna sprawa też że jak nie wyrzuciło Limited Performance na benzynie tak po przełąceniu na gaz od razu....

Załączniki:
IMG_20200701_190146.jpg
IMG_20200701_190146.jpg [ 5.9 MiB | Przeglądane 36 razy ]
IMG_20200701_190206.jpg
IMG_20200701_190206.jpg [ 6.9 MiB | Przeglądane 36 razy ]
IMG_20200701_121156.jpg
IMG_20200701_121156.jpg [ 5.06 MiB | Przeglądane 36 razy ]
PostNapisane: 1 lip 2020, o 21:29 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SS 1.8t 195KM
Nie no spoko jest, pasują do wnętrza, ale już nie wyglądają tak masywnie jak na poprzednich zdjęciach. Fajnie ta czerń wyszła.

PostNapisane: 1 lip 2020, o 22:33 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3 SC Vector
Bardzo ładnie pasują z jasym wnętrzem :D , mnie limited performance nawiedza raz na jakieś pół roku i znika na następny dzień :lol: , nie wiem czy to klapki w kolektorze sie zacinają czy co, ale jeździ, błędów brak.

-------------------------
2008 9-3 SC Vector 1.9 TTID 180KM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]