Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Mechanik okolice Tarnowa  
 Tytuł: Mechanik okolice Tarnowa
PostNapisane: 4 mar 2022, o 12:53 

Model SAABa: 9-3
Cześć. Szukam dobrego mechanika z okolic Tarnowa, który zna się na rzeczy. Nie chce mi się jeździć od warsztatu do warsztatu, zostawiać kasy a problem ten zostaję. Może opisze trochę problem. Samochód to saab 9-3 z LPG. 2007r. 1.8T około 230 koni. Parę miesięcy temu zacząłem czuć gaz w samochodzie w trakcie postoju np: na światłach. Udałem się do serwisu. Naprawili problem, podobno wtryski były przelane. Za dwa tygodnie wyskoczył check ( P1131) pojechałem do warsztatu błąd skasowany .Podobno zły skład mieszanki (Tankowane tylko na orlenie) miałem jeździć i obserwować. Samochód dziwnie się zachowywał potrafił zgasnąć przy hamowaniu do zera. Np.dojazd pod bramę na podwórko. Za dwa miesiące ponownie pokazał się check, samochód nie tracił mocy nie działo sie nic. Po tygodniu jazdy, samochód zaczął szarpać przy dodawaniu gazu. Oddałem do mechanika on mówi że nic się nie dzieje oprócz tego checka i może to być wina którejś cewki. A na forum ten sam problem rozwiązali wymianą wtrysków gazu bo jeden sie nie domykał. Szukam mechanika który trafnie zdiagnozuje problem a nie będzie wymiał pół samochód.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Mechanik okolice Tarnowa
PostNapisane: 4 mar 2022, o 15:12 
Kapitan

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Wyłącz i akręć gaz, zresetuj sterownik silnika i pojeździj trochę na samej benzynie, jeśli problem się nie pojawi będzie wiadomo, że instalacja LPG robi zamęt.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 4 mar 2022, o 18:31 

Model SAABa: 9-3
cześć
Mógł byś mi wytłumaczyć jak to zrobić. Nigdy nie miałem styczności z gazem i nie wiem jak się za to zabrać

PostNapisane: 5 mar 2022, o 15:00 
Kapitan

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Przy butli powinieneś mieć zawór umożliwiający jej odcięcie dopływu gazu od instalacji LPG. Sterownik silnika zresetujesz odłączając mu zasilanie na kilka minut np. przez odłączenie akumulatora, a sam sterownika instalacji LPG powinno się dać przełączyć tak, aby szło jeździć na samej benzynie.

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]