Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Polecany warsztat  
 Tytuł: Polecany warsztat
PostNapisane: 21 sty 2016, o 22:51 

Model SAABa: 9-3
Z racji tego, że mechaników którzy ogarniają SAAB'a szukać ze świeczką, a ja większość roku spędzam z powodu studiów w Koszalinie, proszę o jakiś sprawdzony warsztat najlepiej w okolicy Koszalina, tak do 50 km.
Dzięki i pozdrawiam Saab'owiczów:)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Polecany warsztat
PostNapisane: 22 sty 2016, o 08:43 
Porucznik

Model SAABa: 9-5 2002r 2,3T ARC
W Słupsku działa kolega kropa

-------------------------
Obrazek

Tytuł: Re: Polecany warsztat
PostNapisane: 8 lis 2019, o 13:42 

Model SAABa: 9-3 II SC 2.0T
Żeby nie zakładać nowego tematu ponawiam pytanie.
Coś się polepszyło w województwie? Za miesiąc jak uzbieram 3 tyś mam zamiar wstawić auto do warsztatu. Od miesiąca próbuje sprzedać(w dziale sprzedam na forum też jest ogłoszenie) i zero telefonów. Tylko jeden SMS i to w dodatku z pytaniem czy auto biło bite. Przebieg odstrasza bo wszyscy myślą, że auto gruz. Też tak myślałem ale cena 10 tyś była przekonująca. Narzeczona widząc mój ból jak przechodzę koło niego nie mogąc jeździć lub sprzedać i widzi że auto mimo 400 tyś na blacie w dobrym stanie tylko ten pieprzony rozrząd, zaczął hałasować, najpierw na zimnym, teraz i na ciepłym i to mocno także saab od miesiąca nie zrobił nawet 1 km. Dostałem 2 opcje do wyboru: dalsza próba sprzedaży szweda i motor na wiosnę albo naprawiam i robię porządny przegląd, montuje gaz ale bez motoru przez 2 lata. no i jeszcze mały haczyk:D Moto za 2 lata jak będzie nowa kuchnia, łazienka, meble w salonie i narożnik czyli ok 30 tyś PLN. Tak, jestem lekkim pantoflem:] Tak, zaczarował mnie ten szwed i wybrałem opcję 2. Obecnie mam na oku 2 warsztaty:
-DMS Szczecin( bardzo rozbieżne opinie, podchodzi mi pod to, że jak widzą, że ktoś się nie zna to naciągają)
- serwis Opla w Szczecinie:D, są specjalni mechanicy zajmujący się Saabami i Oplami z tymi silnikami(znają się na rzeczy bo robią w tym długo, mają szkolenia porobione w czasach kiedy Saab należał do GM, jak się zapytałem to wymiana kompletnego rozrządu z przeglądem to ok 3 tyś. Kolega tam robi od roku i by przypilnował.
Ogólnie auto było zaniedbane przez poprzedniego właściciela w Szwecji pod względem wizualnym zanim trafiło do mnie. Ale mechanicznie było wszystko robione na czas. Raz podczas deszczu jak wjechałem w kałużę wyskoczył na chwilę błąd ESP i raz 3 co zwykle przy słabym akumulatorze. I tyle! Jak przeglądam forum i słyszę o wielu kosztownych problemach przy autach z przebiegami poniżej 250 tyś to twierdze, że przy moich 411 tyś było dużo robione. Kaganiec na 210km/h i bez problemu auto to osiąga przy seryjnych 175hp. W trasie jak jade do 140(dziewczyna więcej zabrania) spalanie pomiędzy 8-8,5l ! Cykl mieszany 11-12 litrów benzynki:) Dobra, koniec pisania bo i tak dużo czytania:p
Chce go naprawić!! tylko u kogo??

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]