Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Saab 9-3 SS 1.8T Hirsch Performance - Czarna strzała
PostNapisane: 12 cze 2018, o 08:27 

Model SAABa: Saab 9-3 1.8t
Witam
Po 4 latach użytkowania mojego gokartu czyt. Mazdy 323f BJ nadszedł czas na zmianę. Po dłuższych poszukiwaniach Volvo S60 oraz Saab'a 9-3 i obejrzeniu wielu aut a raczej szrotów juz traciłem nadzieję i przypadkiem trafiłem na obecne, było w najlepszym stanie technicznym jak i wizualnym. Jakoś tak wyszło że je kupiłem, jest to SAAB 9-3 SS 1.8t z końcówki 2006 roku, modelowo 2007.
Modelowo 150koni, w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu wbite 144kW czyli 195KM a na hamowni nie wiadomo, ciężko się dostać do Kuby a na inną się nie załapałem wczoraj. Siedzi turbo TD04 i jako tako nawet fajnie się zbiera to autko.
MODEL : 9-3 (9440), code=F MODEL YEAR : 2007, code=7
MODEL SERIES : Series II, code=B MARKET : Europe, code=EU
BODY TYPE : 4-door, code=4D BODY COLOR : Black, code= 170
EXTERIOR : Roof, standard, code= N INTERIOR COLOR : Parchment leather classic in parchment cabin & leather look door inserts, code= L03
DOORS : 4 side doors, code=4 STEERING : Left-hand steering, code=L
GEAR BOX : 5-speed manual / Front wheel drive, code=M ENGINE : B207E 4-inline, Turbo, code=B207E

Bardziej szczegółowo:
-tempomat
-jasna skórzana tapicerka + boczki z ekoskóry
-17" alufelgi Saab'a
-wnętrze z polifta
-dwustrefowy klimatronik
-radio CD/AUX - 7 głośników + wzmacniacz w bagażniku(brakuje trochę niskich tonów)
-sprawne cup-holdery

Auto w teorii i praktyce po remoncie silnika:
Obróbka głowicy + uszczelki(pokrywa zaworów, kolektora wydechowego i ssącego, komplet uszczelek dół silnika, pokrywy rozrządu)
Termostat
Pierscienie tłoka
Regeneracja turbosprężarki
Zestaw łańcucha rozrządu(TCK3 + 44913)
Rolka napinająca
olej + filtr najpierw 5w40 maxlife a teraz 10w40 maxlife
olej w skrzyni 75w90

Do zrobienia
-hamownia
-turbina(regeneracja, może z wymianą wirnika na 18/19T)
-cieknące przewody od spryskiwaczy refektorów
-regeneracja fotela kierowcy
-założenie LPG(auto swoje pali)
-klocki hamulcowe z tyłu
-nieregularne drgania na wolnych obrotach(nie wiem czy to wada, czy ten typ tak ma)
-polerka lakieru(ogarnie się na urlopie)
-zabezpieczenie nadkoli przed rudą szmatą
-ducktail z Aero na klapę

Turbina raczej słabo zregenerowana bo się poci, po rurze idącej do IC kapie olej, w środku dolotu też jest olej i pewnie dlatego od czasu do czasu puści bąka. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, mimo że auto nie prowadzi się tak pewnie jak mazda to jest mega wygodne i komfortowe. Liczę na pomoc forumowiczów z problemami, tymi trudniejszymi i głupimi. Auto jest zdecydowanie bardziej złożone w porównaniu do Mazdy przy, której większość napraw robiłem sam.

Na razie tylko jedno spy-photo, może na weekendzie podlecę gdzieś w plener zrobić więcej zdjęć.
Obrazek
edit:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano 21 cze 2018, o 20:12 przez Palele, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Saab 9-3 SS 1.8T Czarna strzała
PostNapisane: 12 cze 2018, o 08:46 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 II
Ładny sedes, kilometrów bezproblemowej jazdy życzę! :)

-------------------------
SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm
SAAB 1.8t sedan...HP... :)

PostNapisane: 12 cze 2018, o 16:33 

Dziękuję. :)
Auto shamowane, trochę się zawiodłem wynikiem bo liczyłem na coś więcej ale przynajmniej jest zdrowa seria. Auto wjeżdżając na hamownię puściło bąka ale podczas testu czy zjeżdżając nic a nic. Decyzja zapadła że turbina będzie regenerowana w WRCS(ze względu na pozytywne opinie) wraz ze zmianą wirnika na 16T a potem zmiana wtrysków i mapka.
Obrazek

PostNapisane: 18 cze 2018, o 20:13 

Jednak się nie pomylili w dowodzie, byłem dzisiaj u magika od Saabów, pozdrawiam i dziękuję Kamilowi z tego miejsca. Okazało się że siedzi oryginalna mapa Hirscha a za wynik 150koni jest odpowiedzialny uszkodzony zawór ciśnienia doładowania - Pierburg ...06. Na dniach będzie to ogarnięte, mam nadzieję że autko odzyska moc :)
Regeneracja turbiny na razie odchodzi na dalszy plan, wpierw LPG a potem mody. Dopóki puszcza dymka raz na kilka dni to da się tak jeszcze przejeździć jakiś czas, sprawdzając codziennie olej.

PostNapisane: 18 cze 2018, o 20:42 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Palele napisał(a):
Jednak się nie pomylili w dowodzie, byłem dzisiaj u magika od Saabów, pozdrawiam i dziękuję Kamilowi z tego miejsca. Okazało się że siedzi oryginalna mapa Hirscha a za wynik 150koni jest odpowiedzialny uszkodzony zawór ciśnienia doładowania - Pierburg ...06. Na dniach będzie to ogarnięte, mam nadzieję że autko odzyska moc :)
Regeneracja turbiny na razie odchodzi na dalszy plan, wpierw LPG a potem mody. Dopóki puszcza dymka raz na kilka dni to da się tak jeszcze przejeździć jakiś czas, sprawdzając codziennie olej.
To jest właśnie urok braku wskaźnika doładowania. Następne w kolejce będzie sprzęgło [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 18 cze 2018, o 21:09 

SWME31 napisał(a):
To jest właśnie urok braku wskaźnika doładowania. Następne w kolejce będzie sprzęgło [emoji6]

Wskaźniki też będą, EGT, Boost i temperatura oleju ale wszystko w swoim czasie. Mam nadzieję że jednak sprzęgło trochę pożyje. W sumie już się powoli nie dziwię opinii że na zestaw startowy do Saab'a trzeba szykować 4-5 cyfrowe kwoty. Coś za coś, mimo to auto ma swój urok. :)

PostNapisane: 18 cze 2018, o 21:22 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Palele napisał(a):
SWME31 napisał(a):

Wskaźniki też będą, EGT, Boost i temperatura oleju ale wszystko w swoim czasie. Mam nadzieję że jednak sprzęgło trochę pożyje. W sumie już się powoli nie dziwię opinii że na zestaw startowy do Saab'a trzeba szykować 4-5 cyfrowe kwoty. Coś za coś, mimo to auto ma swój urok. :)
Nie chciej wiedzieć ile wydałem na to auto, a nie mam zainstalowanych żadnych bajerów typu AFR I wskaźniki w słupku, a to jeszcze nie koniec. [WHITE SMILING FACE]

PostNapisane: 20 cze 2018, o 21:49 

Auto to skarbonka, jedni skarbonki sprzedają, inni w nie inwestują :)
Zaworek wymieniony, różnica jest przeogromna, nawet słychać BOV'a po puszczeniu gazu.
Małe spy video, ładnie się odpycha i w zupełności na tą chwilę mi to wystarcza :mrgreen:

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]