Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Polowanie na B204  
 Tytuł: Polowanie na B204
PostNapisane: 23 cze 2018, o 10:17 

Cześć wszystkim!
Szukam 900 lub 9-3 jako, że i mnie trafiła nieodparta chęć posiadania Saaba. Z tego co wyczytałem bardziej trwały jest silnik B204. I teraz do rzeczy:
1. Jak rozpoznać na pierwszy rzut oka że to 204 a nie 205? Po czerwonej kasecie?
2. Czym różni się wersja 154 i 185km? Chodzi mi o różnice mechaniczne. Czy moc uzyskana jest tylko ciśnieniem doładowania i mapą?
3. Czy uzyskanie ok 200km na tym silniku jest bezpieczne bez zmiany elementów seryjnych?
Proszę o pomoc w odpowiedzi na te pytania

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Polowanie na B204
PostNapisane: 29 cze 2018, o 08:03 
Starszy Szeregowy

Model SAABa: 9-3
Koszatnik napisał(a):
Cześć wszystkim!
Szukam 900 lub 9-3 jako, że i mnie trafiła nieodparta chęć posiadania Saaba. Z tego co wyczytałem bardziej trwały jest silnik B204. I teraz do rzeczy:
1. Jak rozpoznać na pierwszy rzut oka że to 204 a nie 205? Po czerwonej kasecie?
2. Czym różni się wersja 154 i 185km? Chodzi mi o różnice mechaniczne. Czy moc uzyskana jest tylko ciśnieniem doładowania i mapą?
3. Czy uzyskanie ok 200km na tym silniku jest bezpieczne bez zmiany elementów seryjnych?
Proszę o pomoc w odpowiedzi na te pytania

1. Wizualnie b204 to tronic 5 i czerwona kaseta zapłonowa jeśli nie było żadnych przekładek

2. Tak jak piszesz....mapa paliwa

3. Jeśli silnik jest zdrowy, trzyma kompresję, panewki są ok, turbo i inne graty( a polecam Ci poczytać o tym co należy sprawdzić przed zakupem i jak należy dbać o motor bo potem będzie płacz) to bariera 200 nie jest problemem turbo garrett t25 po małych modach sppkoj ie do 240 i 350 niuta, sam motor jeśli zdrowy dużo dużo więcej....co do elementów seryjnych przy tych 240 ps juz przydaloby się icka wrzucić.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 29 cze 2018, o 09:32 

A orientujecie się może ile za sprawdzenie silnika może wziąć mechanik? Jakby nie było to cała operacja żeby panewki sprawdzić. A i pewnie nie każdy sprzedający będzie chciał miskę zwalać.

PostNapisane: 7 lip 2018, o 19:58 

Dziś byłem oglądać Aero co prawda z B205 ale jakoś mi wpadł w oko. Umówiłem nawet mechanika na rewizję panewek na miejscu.
Obejrzałem dokładnie, wyposażenie zgadza się dokładnie z tym co w www.thesaabsite.com, środek bardzo zadbany, blachy średnie ( tylne nadkola do roboty + kilka innych spraw ). Silnik pracuje równo i cicho, odpycha się ładnie jak na te 205KM.
Zaniepokoiły mnie jednak dwie rzeczy:

1. Po odpaleniu zimnego silnika włączył się od razu wentylator. Co prawda klima była włączona na auto ale po wyłączeniu wentylator pracował dalej. Dopiero po krótkiej przejażdżce wyłączał się i włączał regularnie ( przy włączonej klimie ). Czy tak powinno być?

2. Cały czas pali się kontrolka INFO DISP. Na SID'zie nie ma żadnego komunikatu.

Ostatecznie nie pojechałem do mechanika i się zastanawiam.
Co o tym myślicie?

PostNapisane: 14 lip 2018, o 10:36 

Model SAABa: 9-3
Witam
Jezeli dalej polujesz na B204 to moze bedziesz zainteresowany
Mam na sprzedaz Saaba 1998r w tym wlasnie silniku w bardzo fajnym stanie na praktycznie full opcji ze skorami zmieniarka cd tempomatem itp itd
Ktos kiedys mi powiedzial ze auto jest w pakiecie Aero ale nie jestem w stanie tego zagwarantowac poniewaz zwyczajnie nie znam sie az tak na saabach
ogolnie auto w fajnym stanie trzymajace moc jedyne do czego mozna sie przyczepic to lekko wychodzi ruda na tylnich nadkolach ale naprawde malo na jednym wielkosci 10 gr na drugim troszke wiecej
Auto stoi na zimowkach poniewaz tak na nim jezdzilem wiec jezeli ktos chce moze sobie przelozyc oponki. Ogolnie auto zadbane silnik trzyma moc i chodzi bardzo cicho... kupujac auta poczytalem na jego temat dlatego od razu bylo sprawdzenie panewek odmy miski smoka itp... Kaseta zaplonowa tez luksus pali o strzala nie wazne czy cieply czy zimny. nie sprawia zadnych problemow jezeli jestes zainteresowany to napisz a ja zrobie zdjecia i podam numer tel

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]