Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Błąd skrzyni automatycznej P0961. Saab 9-3 1,8T 150 KM 2003
PostNapisane: 4 sie 2018, o 09:53 

Model SAABa: 9-3 2.0T
Dzień dobry, bardzo proszę o waszą radę. Niestety przydarzyła mi się nie zbyt ciekawa sytuacja, a mianowicie: po pewnym uruchomieniu auta i przełączeniu skrzyni na D poczułem silne uderzenie i się załączył tryb awaryjny na 5 biegu. W trybie manualnym były dostępne tylko dwa biegi 2 i 5. Podłączyłem Delphi Autocom: 0961040 - nieznany kod usterki. Podłączyłem elm325 odczytał błąd: P0961 - wygląda na elektrozawór A. Ale są wele innych przyczyn, między innym niski poziom oleju, przegrzewająca się olej itd
Proszę o radę kto miał z tym doczynienie i w jaki sposób udało rozwiązać problem? Jakie są propozycje? Od czego mam zacząć?
Moje dokonane kroki:
Zacząłem od najprostszego, wymieniłem sposobem statycznym olej na VALVOLINE ATF JWS-3309 - wyszło około 4,5 litrów, tyle samo wlałem. Miałem przejechano na poprzednim oleju około około 80 000 KM (wiem że dużo, mój błąd). Pod czas wymiany olej nie był w tragicznym stanie, oraz nie śmierdział spalenizną. Korek był czyściutki bez obcych ciał. Skrzynia zaczęła chodzić bardzo dobrze bez błędów
Po przejechaniu 150 km, problem powrócił, czyli wyskakuje błąd i załącza się tryb awaryjny. Chcę sprawdzić poziom oleju, proszę o radę gdzie ja to mogę zrobić w Katowich lub okolice? Bagnet jest od dołu, więc dla takiej czynności jest potrzebny jakiś kanał. Będę bardzo wdzięczny za radę gdzie mogę podjechać żeby sprawdzić poziom oleju lub ktoś jest w stanie swój użyczyć na 30 min ?
Nie wiedziałem dużo tematów w tej sprawie na forum, więc proszę mi wybaczyć jeżeli temat się powtarza oraz proszę o przekierowanie ewentualnie.

Bardzo liczę na waszą aktywność w danym temacie!!!

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Błąd skrzyni automatycznej P0961. Saab 9-3 1,8T 150 KM 2
PostNapisane: 9 sie 2018, o 21:32 

Model SAABa: 2003 YS3F 2.0t
A z trybu awaryjnego wraca do normy, czy tak na stałe awaryjny??

Moje przejścia: wklejam tylko dlatego, że miałem podobny objaw (tylko 2ka i 5tka) ale DCT inny
viewtopic.php?f=12&t=11819 . Generalnie komputer ASB to 200-300 pln, więcej sam raczej nie dasz rady zrobić, bo trzeba zdjąć co najmniej osłonę płyty sterującej, jak nie całą skrzynie. Odnośnie poziomu oleju, to od góry też jest śruba o ile dobrze pamiętam, tylko zasłonięta przewodami i trzeba się trochę pogimnastykować. Sam tego nie robiłem.

Pozdro

Tytuł: Re: Błąd skrzyni automatycznej P0961. Saab 9-3 1,8T 150 KM 2
PostNapisane: 12 sie 2018, o 16:51 

Model SAABa: 9-3 2.0T
Tak, do normy wraca po tym jak wykasuję błąd i samochód kilka godzin nie będzie używany. Błąd się pojawi po tym jak przejadę kilkadziesiąt kilometrów wyłączę silnik i odpalę. Pod czas jazdy i postoju na włączonym silniku błąd nie wyskakuje.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]