Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Przestawienie świateł z ruchu lewo, lub prawo stronnego
PostNapisane: 10 sie 2018, o 21:47 

Model SAABa: 9-3 Vector
Witam. W instrukcji obsługi podawana jest informacja o możliwości przestawienia świateł halogenowych z ruchu prawostronnego na lewostronny lub odwrotnie. W ksenonie jasne, za pomocą dźwigienki, ale gdzie do jasnej ciasnej jest gałka w lampie halogenowej?? Ktoś to testował? Będę dzwięczny za pomoc.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Przestawienie świateł z ruchu lewo, lub prawo stronnego
PostNapisane: 11 sie 2018, o 08:27 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3
Z tego co mi wiadomo (a mam ksenon) to dźwigienka służy tylko do odcięcia na płask wiązki. Czyli żeby nie oślepiać. Ale nadal to nie jest poprawne i nie przejdziesz z tym przeglądu. Aby przebudować właściwie lampy na nasz ruch to musisz zmienić przysłony (w H7 może da się obrócić). Tak czy siak czeka Cię otwieranie lampy. Jest też możliwość mniej kosztowna i mniej humanitarna. Docięcie przysłony. Da się, działa ale wymaga to już zdecydowanie więcej wiedzy w tej materii bo taka ingerencja to nie przelewki.
A tak w ogóle temat przeróbki już był więc nie rozumiem po co zadajesz jeszcze raz odwiecznie powtarzające się pytanie :) temat do usunięcia albo połączenia.

-------------------------
Rosso Proteo 166 3.0V6 226KM
Saab 9-3 2.8V6 SC aero 250KM MY`07
Saab 9-5 2.3T SC 250KM MY`00
... kiwi off-road 4x4

Tytuł: Re: Przestawienie świateł z ruchu lewo, lub prawo stronnego
PostNapisane: 14 sie 2018, o 21:09 

Model SAABa: 9-3 Vector
Jeżeli nie rozumiesz, bardzo chętnie wyjaśnię. Nie chodzi mi o przeróbkę, chodzi mi o prostą rzecz o której pisze producent w instrukcji obsługi, xenon zmiana ustawienia przesłony przy pomocy dźwigienki. Lampa halogenowa przekręcenie gałki przy pomocy imbusa 5mm zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Właśnie tej gałki poszukuję, jadę na kontynent i nie chcę przyklejać idiotycznych naklejek, stąd moje pytanie. Gdybym chciał "przerabiać" światła po prostu kupiłbym nowe lampy, prostsze i pewniejsze rozwiązanie niż jakiekolwiek "dłubanie" się. Więc jeżeli uważasz, że mój post kwalifikuje się do połączenie, feel free, jeżeli kwalifikuje się do usunięcia, feel free.

Podpisano : Porucznik

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]