Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Świece zapłonowe  
 Tytuł: Świece zapłonowe
PostNapisane: 12 wrz 2018, o 16:57 

Model SAABa: Saab 9-3 1.8t
Tuner zalecił mi wymianę świec na jeden stopień zimniejsze a dodatkowo wyszło że jedna cewka nie domaga co oznajmiło się błędem p1312 i nieprzepalonym paliwem z wydechu. O ile cewkę wiem że szukać oryginał Mitsubishi 12787707 o tyle nie wiem jakie świece dać. Ktoś coś może doradzić? Oraz czy da się to sprawdzić elektronicznie jakoś na którym cylindrze wypada zapłon. Jedynie przez PCMSCANa udało mi się podłączyć ale wyczytuję tylko błędy i nic poza tym. W T8 nie może się podłączyć do ECU. Interfejs ELM327 na kablu.

I czy wgl auto może dymić na wypadającym zapłonie, płynów nie ubywa, nie śmierdzi też z rury olejem. Jedynie jak się przegazuje to idzie taki zapach niedopalonej benzyny.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Świece zapłonowe
PostNapisane: 12 wrz 2018, o 17:37 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
Palele napisał(a):
Tuner zalecił mi wymianę świec na jeden stopień zimniejsze a dodatkowo wyszło że jedna cewka nie domaga co oznajmiło się błędem p1312 i nieprzepalonym paliwem z wydechu. O ile cewkę wiem że szukać oryginał Mitsubishi 12787707 o tyle nie wiem jakie świece dać. Ktoś coś może doradzić? Oraz czy da się to sprawdzić elektronicznie jakoś na którym cylindrze wypada zapłon. Jedynie przez PCMSCANa udało mi się podłączyć ale wyczytuję tylko błędy i nic poza tym. W T8 nie może się podłączyć do ECU. Interfejs ELM327 na kablu.

I czy wgl auto może dymić na wypadającym zapłonie, płynów nie ubywa, nie śmierdzi też z rury olejem. Jedynie jak się przegazuje to idzie taki zapach niedopalonej benzyny.
Zastanawia mnie jak wystroili Ci AFR z niedomagającą cewką skoro nie dopala całego paliwa, to nie mogło się udać. Missy odczytasz napewno Techem, nie wiem czy opcom sobie by z tym poradził. Co do świec to w oryginale są NGK pfr6T-10G. Do modyfikowanych silników tunerzy zalecają NGK BCPR7ES (bez 11T w kodzie modelu). Ja jeżdżę na tych pierwszych i w zasadzie nie odczuwam niedogodności, jak będę wymieniał to może przesiądę na te drugie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowano 12 wrz 2018, o 17:52 przez SWME31, łącznie edytowano 2 razy

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 17:50 

W sumie od kupna były delikatne nieregularne drgania ale nie objawiało się to żadnym błędem, zrzucałem pokrywę rozrządu i zaworów i rozrząd widać że jest świeży ale nie sprawdziłem czy jest dobrze ustawiony. Płozy balansu są całe. Dopiero teraz po mapie się to nasiliło. Jak to jest wystrojone. Nie wiem, pewnie będzie to poprawiane ale dopiero po ogarnięciu tematu zapłonu.

Tylko interesuje mnie mocno skąd dym, patrząc po internecie nie ma zbytnio wpisów o dymieniu przy wypadaniu zapłonu.

PostNapisane: 12 wrz 2018, o 17:57 
Podporucznik

Palele napisał(a):
W sumie od kupna były delikatne nieregularne drgania ale nie objawiało się to żadnym błędem, zrzucałem pokrywę rozrządu i zaworów i rozrząd widać że jest świeży ale nie sprawdziłem czy jest dobrze ustawiony. Płozy balansu są całe. Dopiero teraz po mapie się to nasiliło. Jak to jest wystrojone. Nie wiem, pewnie będzie to poprawiane ale dopiero po ogarnięciu tematu zapłonu.

Tylko interesuje mnie mocno skąd dym, patrząc po internecie nie ma zbytnio wpisów o dymieniu przy wypadaniu zapłonu.
Dym może mieć związek ze złym wystrojeniem. Jeśli był problem z zapłonem to powinni wrócić do podstawowego softu do czasu naprawy usterki

PostNapisane: 15 wrz 2018, o 17:32 

Zmieniłem uszczelkę dopływu oleju do turbo i świece i na razie jest okej. Autko znacznie lepiej pracuje ale nadal co jakiś czas drga. Stare świece były czarne a gwint miały w oleju, wychodzi na to że chyba trzeba będzie zmienić uszczelkę pokrywy.

PostNapisane: 15 wrz 2018, o 18:27 
Podporucznik

Palele napisał(a):
Zmieniłem uszczelkę dopływu oleju do turbo i świece i na razie jest okej. Autko znacznie lepiej pracuje ale nadal co jakiś czas drga. Stare świece były czarne a gwint miały w oleju, wychodzi na to że chyba trzeba będzie zmienić uszczelkę pokrywy.
Wg mnie to źle ustawiona dawka paliwa, a nie olej stąd kolor świec i to że były mokre (auto nie przepalało paliwa jak pisałeś ), jakby padła uszczelka pod pokrywą świece pływały by w oleju i widział byś to po zdjęciu cewek.

PostNapisane: 18 wrz 2018, o 19:42 

Auto będzie dostrajane, AFR wyszedł przy pełnym bucie w okolicach 1bara doładowania na poziomie 13 czyli trochę za ubogo. I wyszło że sonda nie działa do końca prawidłowo. :(

PostNapisane: 18 wrz 2018, o 21:46 
Podporucznik

Palele napisał(a):
Auto będzie dostrajane, AFR wyszedł przy pełnym bucie w okolicach 1bara doładowania na poziomie 13 czyli trochę za ubogo. I wyszło że sonda nie działa do końca prawidłowo. :(
No to już wiadomo, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, do następnego strojenia sonda musi być zdrowa. Z tego co udało mi się kiedyś wywiedzieć za ubogą dawką można bodajże wypalić dziurę w tłoku.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]