Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Kupno SAABa 9-3  
 Tytuł: Kupno SAABa 9-3
PostNapisane: 16 wrz 2018, o 19:13 

Model SAABa: 9-3
Witam tak jak w temacie przymierzam sie do zakupu 9-3 przedlift w sedanie i mam pare pytan na ktore mam nadzieje ze ktos mi odpowie :)
1. Pytanie najwazniejsze ktory silnik nabrdziej polecacie zalezy mi na takim ktory bedzie dynamiczny i malo awaryjny, pod uwage biore tylko benzynowe silniki 2.0t.
2. Jak to jest z tymi trzeszczacymi plastikami? We wszystkich opiniach o 9-3 o tym czytalem i chcialbym przeczytac opinie kogos z was. Czy naprawde jest to az tak bardzo nie znosne?
3. Czy czesci sa dostepne? I czy sa drozsze czy raczej tansze w porownaniu z takim a4 b6 lub e46.
4. Jakich usterek moge sie spodziewac i na co patrzec podczas ogladania samochodu?
5. Czy auto jest malo awaryjne?
6. Czy za 17 tys kupie zadbanego saaba? Mam jeszcze odlozone 4,5 tys ale to zostawiam na ewentualne naprawy i zalozenie LPG.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Kupno SAABa 9-3
PostNapisane: wczoraj, o 08:34 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3
Przede wszystkim o jakim 9-3 piszesz? Przedlift to zakładam że chodzi o 9-3 II gen. i tego dotyczą moje odpowiedzi.
Ad.1. Nie ma znaczenia, to to samo tylko różni się mapą i paroma częściami (chyba wtryski, turbo)
Ad.2. Mogą trzeszczeć. Podczas poszukiwań swojego tak 3/10 trzeszczało. Przy czym jeden potwornie.
Ad.3. Wszystko jest dostępne i realtywnie tanie. A zawias bardzo tani. Oczywiście to nie matiz ale relatywnie tanie. Do niemieckich wydumek nie porównam bo dresami nie jeździłem.
Ad.4. Rozrząd czy już go nie słychać bo tani nie jest. Reszta jak w każdym innym aucie.
Ad.5. Popatrz sobie w statystyki i opinie w internecie. Nikt tu (a tym bardziej obiektywnie) nie napisze ci nawet skrawka tego co można samemu wyłowić z sieci. 9-3 z B207 jest generalnie pozbawiony wad poprzedników co znacząco polepsza jego sytuację na rynku.
Ad.6. Zadbane to pojęcie względne i cena wcale nie musi tego odzwierciedlać. Ale za 17k powinieneś wyłowić coś ciekawego.

Rozwinięcie każdej z moich odpowiedzi znajdziesz na forum i w internecie. Nie zadałeś żadnego pytania na które odpowiedzi by już nie było.

-------------------------
Rosso Proteo 166 3.0V6 226KM
Saab 9-3 2.8V6 SC aero 250KM MY`07
Saab 9-5 2.3T SC 250KM MY`00
... kiwi off-road 4x4

Tytuł: Re: Kupno SAABa 9-3
PostNapisane: wczoraj, o 08:43 
Podporucznik

Model SAABa: 9-3 II
W Saaba to się wchodzi albo nie Co tu macac:)
Poza tym to nie wybór na całe życie... warto spróbować wszystkiego, dlatego jeżdżę i dieslem i benka, i nie powiem który lepszy... ;)

-------------------------
SAAB 1.9 II TTiD kombi 220KM 440Nm
SAAB 1.8t sedan...podrasowany... :)

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]