Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Słabo odpala  
 Tytuł: Słabo odpala
PostNapisane: 10 paź 2018, o 07:04 

Model SAABa: 9.5 Kombi 2.0t
Witam koledzy,

Mój problem jest krótki, temat - problem z odpalaniem na zimnym silniku. Muszę dodać gaz aby odpalił. Wymieniony rozrusznik, pompa paliwa, świece ngk seria 7 pod saaba ,przepływomierz, alternator, czujnik map sensor. Wszystko wymienione w ciągu ostatniego miesiąca.
Cewka zapłonowa też jest nowa, przejechane ma z 25 tys km. Cewka oryginalna SAABa. Akumulator też dobry nowy.

Przy odpalaniu czuć benzyną; myślę, że ewidentnie zalewany jest jeden cylinder, ale na zimnym silniku. Moje pytanie brzmi: czy winna jest regulacja ssania? Może to ssanie zalewa? Dodam też, że przepustnica wyczyszczona i dobrze reaguje na pedał gazu. Olej silnikowy Vavoline 5w50 wymieniony 6 tys km temu, oraz wszystkie filtry tez wymieniam zawsze przy oleju. Moje auto saab 9-5 2.0t 150 KM na gazie BRC. Instalacja nowa, 2 lata, też serwisowana.

Ta testowałem butle i reduktor i nic nie puszcza w dolot więc zalewanie gazem dolotu odpada.

Macie jakieś pomysły bo ja już nie mam sił, dziwna sprawa jest jak auto postoi sobie dwa dni to odpala od strzała

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Słabo odpala
PostNapisane: 10 paź 2018, o 12:42 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-5 Aero 2001
A kaseta zapłonowa?

-------------------------
9-5 Aero 2001: silnik B235R 2007r, lżejsze koło zamachowe, custom 550x230x65 IC, filtr BSR, 3" DP, 2.5" BSR Cat-back, panewy korbowodowe King Racing, King Cobra, TD04 19T#6cm

PostNapisane: 10 paź 2018, o 13:16 

Model SAABa: 9.5 Kombi 2.0t
Kaseta wymieniona na oryginalną 20 tys km temu, świece też nowe wymieniam razem z olejem, świece ngk seria 7. Wszystkie filtry gazowe i eksploatacyjne nowe olej też 6 tys km zrobione, wszystkie przewody podciśnienia sprawdzone. Nie mam już pomysłu

PostNapisane: 10 paź 2018, o 15:47 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-5 Aero 2001
Masy sprawdź. Muszą być dobre połączenia. Jedna przy termostacie, druga na kolektorze dolotowym.

-------------------------
9-5 Aero 2001: silnik B235R 2007r, lżejsze koło zamachowe, custom 550x230x65 IC, filtr BSR, 3" DP, 2.5" BSR Cat-back, panewy korbowodowe King Racing, King Cobra, TD04 19T#6cm

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]