Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Dobry intercooler do SS B207
PostNapisane: 12 sty 2019, o 20:42 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-3 SS 2,0t
Witam
Ten temat to nie pytanie, tylko informacja.
Kilka tygodni temu wymieniałem intercooler, bo "spuchł" nieco. Chciałem kupić Valeo, ale akurat był jakiś brak na rynku i nie szło nigdzie dostać. Żadnego innego "markowego" nie brałem pod uwagę, więc postanowiłem zaryzykować i kupiłem najtańszy no-name jaki był na allegro.
Jakież było moje zdziwienie, jak się okazało że ten "chińczyk" jest nie tylko solidny, ale wręcz dużo solidniejszy od oryginału GM Valeo. Aż byłem w szoku jak go oglądałem.
Tak po krótce: przewody w rdzeniu nie są wykonane ze zwiniętej folii niczym nie wzmocnionej jak w oem, ale jest to profil "hutniczy" (nie wiem czy to właściwe określenie w przypadku aluminium), ze wzmocnieniem w środku; boki, to idealna kopia oryginału; wymiary i mocowania idealnie pasujące (to ważne przy zamiennikach).
Najlepsze są te wzmocnione profile. Wewnątrz są ścianki wzdłuż, łączące górę z dołem profilu. Żeby to rozpęczniało jak oem, to nie wiem czy by 10 barów doładowania wystarczyło. Ogólnie z wyglądu ten intercooler bardziej przypomina ten z 2,8, niż z 2,0. Gdzieś w necie widziałem takie porównanie jednego z drugim. Niestety nie zrobiłem fotek, bo nie myślałem o tym jak go montowałem. Do tego jak potem znalazłem na stronie importera, wydajność cieplna jest nie gorsza niż w oryginale.
No i jak się okazało, to ten chińczyk ma jakąś markę i jest to Polcar 5518j8-3.
Pisze to, bo dziś kupić solidne części i do tego niedrogo jest bardzo ciężko i taka informacja może się komuś bardzo przydać.
Nie mogę tylko obiecać że wszystkie będa takie same, bo może hurtownia brała od kilku dostawców, lub kiedyś zacznie brać od innego, bo to w końcu jednak z Chin wszystko płynie.

-------------------------
B207L na lekkim koksie + LPG

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]