Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Rosnące spalanie  
 Tytuł: Rosnące spalanie
PostNapisane: 4 sie 2019, o 01:23 

Model SAABa: 9-5 2.0t 2004
Cześć od niedawna jestem posiadaczem saaba 9-5 i od jakiś 2 dni włączyłem na komputerze żeby pokazywało mi spalanie. Jeżdżąc już trochę to spalanie ciągle wzrasta i już pokazuje 60/100 czy to jest jakiś błąd komputera?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Rosnące spalanie
PostNapisane: 9 sie 2019, o 20:12 

Model SAABa: 93 XWD T auto 4x4,
Witam,
I ja jestem "świeżym" posiadaczem SAAB-a 9-3X i zauważyłem, że zużycie paliwa w mieście rośnie proporcjonalnie do szybkości, czyli im mniejsza szybkość tym większe zużycie paliwa w/g komputera (i rzeczywiste) i odwrotnie, czym większa szybkość (poza miastem) spada zużycie. Komputer odejmuje powoli rzeczywiste zużycie od średniej ilości zapamiętanej. Najlepiej skasuj wskazania zużycia średniego, wyjedź za miasto i sprawdź średnie zużycie przy stałej prędkości 100-120/godz. zobaczysz jaka będzie różnica. Ja na swoim silniku zużyłem 10,8l/100km na trasie 300 km a mam taki sam silnik jak Ty (2,0T) ale z napędem 4x4, automat i mocą 210KM, gdzie zużycie będzie większe. W mieście komputer pokazuje mi 20-22l/100km ale jako, że mam LPG, zużycie jest większe ale różnica w cenie paliw jest odczuwalna. Zauważyłem, że mój silnik lubi wysokie obroty i wtedy zużycie jest w miarę logiczne.
Jak napisałem powyżej mam to auto od niedawna (około 2 miesięcy) i uczę się go jeszcze. :D

-------------------------
Pozdrawiam
Roman

PostNapisane: 12 mar 2020, o 08:33 

Spalanie może wzrastać przy uszkodzonym katalizatorze, jednak nie aż do takich wartości, odwiedz mechanika powinien powiedzieć Ci coś więcej. Jakby to jednak był katalizator to pamiętaj żeby starego nie wyrzucać tylko oddać na skup https://star-scrap-kujpom.sku odzyskasz częśc pieniędzy i będziesz mógł przeznaczyć je na zakup nowego.

PostNapisane: 8 maja 2020, o 09:22 

Model SAABa: 9-7X
tak jak kolega wcześniej wspomniał, może to być wina katalizatora i przede wszystkim wymagać by warsztat oddał nam go i to przy nas do bagażnika bo takie katalizatory sa warte nawet parę tysięcy ..

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]