Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Rosnące spalanie  
 Tytuł: Rosnące spalanie
PostNapisane: 4 sie 2019, o 01:23 

Model SAABa: 9-5 2.0t 2004
Cześć od niedawna jestem posiadaczem saaba 9-5 i od jakiś 2 dni włączyłem na komputerze żeby pokazywało mi spalanie. Jeżdżąc już trochę to spalanie ciągle wzrasta i już pokazuje 60/100 czy to jest jakiś błąd komputera?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Rosnące spalanie
PostNapisane: 9 sie 2019, o 20:12 

Model SAABa: 9-3X,T, auto 4x4,
Witam,
I ja jestem "świeżym" posiadaczem SAAB-a 9-3X i zauważyłem, że zużycie paliwa w mieście rośnie proporcjonalnie do szybkości, czyli im mniejsza szybkość tym większe zużycie paliwa w/g komputera (i rzeczywiste) i odwrotnie, czym większa szybkość (poza miastem) spada zużycie. Komputer odejmuje powoli rzeczywiste zużycie od średniej ilości zapamiętanej. Najlepiej skasuj wskazania zużycia średniego, wyjedź za miasto i sprawdź średnie zużycie przy stałej prędkości 100-120/godz. zobaczysz jaka będzie różnica. Ja na swoim silniku zużyłem 10,8l/100km na trasie 300 km a mam taki sam silnik jak Ty (2,0T) ale z napędem 4x4, automat i mocą 210KM, gdzie zużycie będzie większe. W mieście komputer pokazuje mi 20-22l/100km ale jako, że mam LPG, zużycie jest większe ale różnica w cenie paliw jest odczuwalna. Zauważyłem, że mój silnik lubi wysokie obroty i wtedy zużycie jest w miarę logiczne.
Jak napisałem powyżej mam to auto od niedawna (około 2 miesięcy) i uczę się go jeszcze. :D

-------------------------
Pozdrawiam
Roman

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]