Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2 [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Re: Saab 2.0T 210KM przerywa przy ostrym wciśnięciu gazu
PostNapisane: 7 sie 2018, o 12:44 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
master_wpr napisał(a):
Witam, też miałem problem szarpania przy gwałtownym przyspieszaniu. Świece, cewki wymienione, przepustnica oczyszczona a przyczyną była kończąca się pompa paliwa. Wymiana pompy + filtra = lata jak dawniej :)
Ciśnienie paliwa jak i wydatek paliwa także można sprawdzić. Wszystkie procwdury są w WISie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
PostNapisane: 8 sie 2018, o 07:58 

Model SAABa: 93 II lift
Witam,

U mnie przy normalnym przyspieszaniu jest ok, ale podczas redukcji np. z 4 na 3 i gaz w podłogę następuje jedno szarpnięcie po czym auto jedzie dalej. Czy miał ktoś może taką sytuację? Świece wymienione, auto z LPG, sytuacja występuje zarówna na Pb i LPG.

PostNapisane: 8 sie 2018, o 08:51 
Podporucznik

Model SAABa: 93 SS 1.8t H.P.
tom1312 napisał(a):
Witam,

U mnie przy normalnym przyspieszaniu jest ok, ale podczas redukcji np. z 4 na 3 i gaz w podłogę następuje jedno szarpnięcie po czym auto jedzie dalej. Czy miał ktoś może taką sytuację? Świece wymienione, auto z LPG, sytuacja występuje zarówna na Pb i LPG.
Zresetuj ECU ( odłącz prąd na kilka min) i pojeździj trochę na samej benzynie, jeśli problem nie wystąpi do sprawdzenia bedzie LPG. Wszystko oczywiście przy założeniu że cewki i świece są sprawne. Dobrze też było by sprawdzić wypadanie zapłonów na poszczególnych cylindrach - to najlepiej Techem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: 12 sie 2018, o 21:15 

Model SAABa: 9-3 SS Aero @250KM
Ok trochę czasu minęło ale mam raport:

Testowane z podłączonym Tech2 w czasie jazdy wypadanie zapłonu per cylinder 1:70, 2:30, 3:270, 4:10 zatrzymanie samochodu zamiana miejscami cewek 3 i 4 wynik 1:30, 2:30, 3:10, 4:190 różnice na cylindrach to poprostu różnica w temp silnika sposobie wywołania efektu missfire. Diagnoza wszystkie cewki padaka przy czym jedna trup.

Decyzja: Wymiana wszystkich cewek (przypoinam że wczesniej byly wymienione wszystkie świece na oryginalne SAAB do tego modelu i bardzo to zmniejszyło missfire ale wciąż problem istniał).

Efekt: Missfire (1,2,3,4):0

Trudno uwierzyć że wszystkie cewki naraz mogą być słabe ale jednak się zdarza myśle że szczególnie przy chipowanych (210KM -> 250KM (380NM)) jednostkach efekt padających cewek jest widoczny niemal natychmiast.

Teraz tylko wymiana oleju (WAŻNE) jest pewnie sporo benzyny w układzie olejowym co rujnuje wszystko a jak wiemy te silniki (207R) na olej są wrażliwe bardzo.

Pozdrawiam wszystkich z podobnym problemem mam nadzieję że pomogłem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]