Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
 Tytuł: Pytanka saab 9-3 aero 2003 rok
PostNapisane: 19 sie 2016, o 22:05 

Model SAABa: 2.0T AERO
Siema, kupiłem dzisiaj swoje pierwsze auto. Wybór padł na saaba 9-3 aero 2.0T. Mam kilka pytań, które będę zadawał w tym temacie.

1. Czy Wam także silnik stygnie bardzo długo? Jeździłem normalnie, bez pałowania, a silnik stygnie po baaardzo długim czasie.
2. Wracając do domu, wcisnąłem pedał gazu na maksa na trójce, chcąc zobaczyć jak przyspiesza.... W pewnym momencie, podczas równomiernego przyspieszania, nastąpiło takie ''przeskoczenie'' tj. szybki strzał, tak jakby coś przeskoczyło, jednorazowe, dosyć mocne szarpnięcie... Co to może być? Potem, na innym biegu zdarzyło się to samo, także przy gwałtownym przyspieszaniu. Dodam, że w żaden stan awaryjny nie przechodzi, po prostu jest to szarpnięcie i przyspiesza normalnie.
3. O co chodzi z tym alarmem..... Po wyjściu z samochodu, zamykasz drzwi, ale nie zamykasz na alarm, czyli stoi tak jakby ''otwarty''.... Po jakimś czasie chcesz otworzyć drzwi i zaczyna wyć alarm..... Przecież jak jest już otwarty, to nie powinien wyć....
4. Pali się komunikat na żółto, jest narysowany samochód z kłódką i wykrzyknikiem i pisze coś po francusku/niemiecku (auto z luksemburgu), ''..... garage...'' (jutro dokladnie dopisze, bo dzisiaj mi się już nie chce isc do niego).
5. Prawdopodobnie, nie działa zmieniarka, to znaczy, słychać, że pracuje silniczek, ale nie wciąga płyty, a jak już ją wepchnąłem, to nie chciało jej wyrzucić..... Oczywiście, nie dało się odsłuchać muzyki z płyty, którą potem wyciągnąłem pensetą. Czy da się ją jakoś ożywić?
6.Mam radio bez nawigacji, ale z takim małym wyświetlaczem..... Czy da się zmienić w nim język? Docelowo chciałbym Polski.... Ale póki co nawet angielski byłby lepszy, niż ten który jest teraz (auto z luksemburgu, także jakiś ich tam język).

Może znacie odpowiedzi na te nurtujące mnie pytania.... ;-) Byłbym wdzięczny ;-) Dziękuję i pozdrawiam.

-------------------------
Saab 9-3 2.0T Aero 230km

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
 Tytuł: Re: Pytanka saab 9-3 aero 2003 rok
PostNapisane: 20 sie 2016, o 08:08 

4. Doszedłem co to oznacza po angielsku.... theft protection failure czyli awaria systemu antywłamaniowego..... Co to może oznaczać? Dodam, że samochód zamyka i otwiera się poprawnie z kluczyka.

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

PostNapisane: 20 sie 2016, o 08:44 
Starszy Kapral

Model SAABa: 9-3 SS 1.8i
Zajrzyj sobie w instrukcję obsługi aby dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o aucie: https://pl.scribd.com/doc/35626107/Saab ... -PL-Manual

6. Języka polskiego nie uświadczysz, da się zmienić na angielski (gałką na górze)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
PostNapisane: 20 sie 2016, o 09:01 

Jeszcze jedno, najważniejsze pytanko.... sprawdzałem stan oleju, jest minimum.... I teraz jaki wlać? Wiem, że dobry jest motul albo mobil... Ale to syntetyki, a jak ktoś przede mną wlał mineralny? Nie chce zepsuć silnika, a chciałbym lać jak najlepszy.

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

PostNapisane: 20 sie 2016, o 09:14 
Starszy Kapral

Zajrzyj na stronę 291 / 292 w instrukcji którą wkleiłem...

PostNapisane: 20 sie 2016, o 14:42 

ok, olej dolany, mobil.... Aktualnie pojawiły się kolejne problemy..... Wszystko wychodzi w pierwszym dniu, nie dobrze ;-( No, ale trzeba to zrobić.... Otóż, jechałem jakąś godzine temu i zapalił się check engine, bez żadnych objawów. Kompletnie nic się nie działo, oprócz tego że się zapalił. Przyjechałem tak do domu, przed chwilą byłem go odpalić, check zniknął, ale zauważyłem, że obroty co chwile wzrastają i spadają.... z 800 do 1000 i tak co chwile... Co może być tego przyczyną? Na forum widziałem, że może to być przepustnica, a Wy co powiecie? Dodam, że przy odpalaniu, nie odpala odrazu, tylko musi przekręcić kilka razy zanim odpali, a wczoraj jak go kupowałem, jeszcze tego nie było.

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

PostNapisane: 20 sie 2016, o 14:54 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 2x 9-3SS
Tak to jest jak sie kupuje tanie Aero i mysli ze bedzie dobre i tanie :D Zacznij od podlaczenia auta pod kompa (tech2), bo inaczej to wrozenie z fusów. Co do drzwi to zapewne masz aktywowany TSL locking, mozna to wylaczyc tez techem. Jak kupiles wczoraj auto i wychodza takie rzeczy pierwszego dnia, to zastanow sie co wyjdzie po tygodniu, i czy nie lepiej probowac zwrocic je do sprzedajacego.

2x 9-3SS
diagnostyka, chiptuning, TECH2 Szczecin i okolice

PostNapisane: 20 sie 2016, o 14:55 
Plutonowy

Model SAABa: 9-3 1,8t dłubnięty
Jaki przebieg i jaka cena?

220 kucy

PostNapisane: 20 sie 2016, o 15:47 

A więc, każdy samochód kupuje się z przekonaniem i nadzieją, że będzie dobry. Saab aero samochód jak każdy inny, nie róbmy z tego boga samochodów.... Dałem za niego 21.500, jeżeli w dzisiejszych czasach wierzysz w przebieg samochodu to Cię podziwiam ;-) Rozumiem, jeżeli chodzi o samochody kupione w polskim salonie, to ok..... Auto ma miesiąc gwarancji, także odezwe się do sprzedającego, ale chciałem was mniej więcej zapytać, co może być grane. Na komputer pojade w przyszłym tygodniu. Kupiłem ten samochód, bo chcę takim jeździć, więc trzeba go porobić i być zadowolonym. Stary samochód, więc ma prawo coś tam się popsuć. Podczas jazdy, z zawieszenia i z silnika żadnych odgłosów więc jest dobrze, przyspiesza równomiernie, silniki niby wytrzymałe, manualna skrzynia, więc naprawa automatu też odpada. Byłem na przeglądzie, zawieszenie potwierdziło swoją dobrą kondycje, od dołu pod silnikiem suchutko. Jedynie to lekkie falowanie, z którym zwracam się do Was. Reszta jest super, w środku czyściutko, nawet zanadto niepowycierane ;-) Trzeba mieć jedynie nadzieję, że jak już się wszystko zrobi to wystarczy na jakiś czas ;-)

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

PostNapisane: 20 sie 2016, o 18:22 
Starszy Kapral

kiedy Ci te obroty falują ? Tylko na ssaniu po odpaleniu auta, czy również gdy stoisz na światłach ?

PostNapisane: 20 sie 2016, o 19:20 

Na swiatlach nie stalem, bo mieszkam na wsi, takze na to nie odpowiem :-( Wczoraj jak nim wracalem i stalem na swiatlach to nie przypominam sobie, zeby falowaly. Natomiast dzisiaj, dwukrotnie po odpaleniu, bez zadnego gazowania na poczatku, po chwili zaczynaja lekko falowac. Nie odpowiem jak jest po jezdzie i zatrzymaniu bo spieszylem sie do pracy i nie zdazylem zwrocic na to uwagi :-(

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

PostNapisane: 20 sie 2016, o 23:35 
Plutonowy

Model SAABa: 9-3 1,8t dłubnięty
corbi95 napisał(a):
A więc, każdy samochód kupuje się z przekonaniem i nadzieją, że będzie dobry. Saab aero samochód jak każdy inny, nie róbmy z tego boga samochodów.... Dałem za niego 21.500, jeżeli w dzisiejszych czasach wierzysz w przebieg samochodu to Cię podziwiam ;-) Rozumiem, jeżeli chodzi o samochody kupione w polskim salonie, to ok..... Auto ma miesiąc gwarancji, także odezwe się do sprzedającego, ale chciałem was mniej więcej zapytać, co może być grane. Na komputer pojade w przyszłym tygodniu. Kupiłem ten samochód, bo chcę takim jeździć, więc trzeba go porobić i być zadowolonym. Stary samochód, więc ma prawo coś tam się popsuć. Podczas jazdy, z zawieszenia i z silnika żadnych odgłosów więc jest dobrze, przyspiesza równomiernie, silniki niby wytrzymałe, manualna skrzynia, więc naprawa automatu też odpada. Byłem na przeglądzie, zawieszenie potwierdziło swoją dobrą kondycje, od dołu pod silnikiem suchutko. Jedynie to lekkie falowanie, z którym zwracam się do Was. Reszta jest super, w środku czyściutko, nawet zanadto niepowycierane ;-) Trzeba mieć jedynie nadzieję, że jak już się wszystko zrobi to wystarczy na jakiś czas ;-)

Ja, wierzę tylko w to, co da się sprawdzić. Autentyczny przebieg, nie jest żadną tajemnicą. Da się go w większości przypadków sprawdzić. Zazwyczaj patrzę na rocznik i cene. Tutaj już mozna dużo wyczytać

220 kucy

PostNapisane: 21 sie 2016, o 01:49 

No da się, ale po co.... Wiadomo, że ma natrzepane kilometrow.... Jak sie cos zepsuje to trzeba to zrobic i tyle ;-) i mirc nadzieje, ze drugi raz ta sama czesc sie nie zepsuje zbyt szybko.... :-)

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

PostNapisane: 21 sie 2016, o 21:48 

Z dzisiejszych obserwacji, zauwazylem, ze przy pierwszym odpaleniu na zimnym silniku, obroty faluja bez zapalonego checka. Przejechalem sie pokazac kuzynowi samochod, w tym czasie sie rozgrzal, nastepnie jadac do pracy lekko mu depnalem (gdy sie depnie, zapala sie check) i tak bylo tym razem.... Pod praca stanalem na zapalonym silniku i okazalo sie, ze gdy check sie pali i silnik jest rozgrzany, obroty nie faluja. Ogolnie wydaje mi sie, ze ciezsze/dluzsze krecenie przy odpalaniu i to falowanie zaleza od jednej czesci przy silniku. (Nie wiem czemu, ale takie moje wrazenie).

Saab 9-3 2.0T Aero 230km

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]