Zapomniałem hasła Nazwa użytkownika:   Hasło:   Zapamiętaj mnie   Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny  

[ View Topic Options ] Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2 [ ‹‹ | ›› ]
Autor 
Wiadomość: Jakie świece do gazu  
 Tytuł: Re: Jakie świece do gazu
PostNapisane: 4 maja 2022, o 07:35 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-5
Jakub.S napisał(a):
U mnie pojawia się ten sam problem - nagle bez powodu pojawi się Check Engine i po dniu czy po kolejnym uruchomieniu się zgasi.
Nie no, powód jest. :-D T7 (albo raczej listwa) wykrywa cośtam w przebiegu spalania. Gaśnie po 3 "driving cycle" bez wykrycia defektu.
Jakub.S napisał(a):
Silnik pracuje równo po tym jak zgaśnie ten check engine, ale zdarzy mu się jak stoję np. za długo na światłach (mam automat) szarpnąć raz czy dwa i wraca znowu do normy.
U mnie żadnych szarpnięć nie ma. Były, kiedy wtryskiwacze gazowe się kończyły, ale po wymianie jest gładko jak na pupie niemowlaka. ;-)

-------------------------
Saab 9⁵ MY2001 2.3T
KIA Sportage MY2008 2.0i 4x4

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość Wyślij e-mail  
PostNapisane: 5 maja 2022, o 22:03 
Starszy Chorąży

Model SAABa: 9-5 Aero 2.3 2002
Cytuj:
U mnie żadnych szarpnięć nie ma. Były, kiedy wtryskiwacze gazowe się kończyły, ale po wymianie jest gładko jak na pupie niemowlaka. ;-)

mam ten sam problem, ale jest światełko w tunelu, Alex zrobił mi pod mój set baraki 150l/m, więc jest szansa, że też będzie gładko..... :D

-------------------------
"Nic nie zastąpi doładowania, chyba, że większe doładowanie" - gicy vel dexter

PostNapisane: 25 maja 2022, o 08:43 

Model SAABa: 9-5 2.0t BioPower
Wracam do tematu - okazało się, że mam założone świece BCPR7ES - te z przerwą 0,9 mm - i takie też kupiłem. Auto trafiło do serwisu LPG i została zrobiona regulacja instalacji wraz z wymianą filtrów LPG i świec. Auto ożyło - zaczęło w końcu jeździć, problemy ustały, ale niestety, check jak się potrafił zaświecić, tak od czasu do czasu się zaświeci. Pewnie będzie listwa zapłonowa do wymiany... Mam jeszcze zapasową i chyba ją podmienię, innego wyjścia chyba nie ma.
A na koniec, żeby nie było za pięknie, to po wizycie w serwisie, na kolejny dzień chyba padł mi termostat - jak na złość.
EDIT: Kaseta była głównym winowajcą tych wszystkich problemów, jak podmieniłem na zapas, problemy znikły, check tak samo się już nie pojawia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]